Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 3


Suns saimnieka siltajās rokās

Suns saimnieka siltajās rokās
Foto: Iveta Apškrūma

Suns jau kopš seniem laikiem cilvēkam ir bijis sabiedrotais dažādos darbos, glābis no nelaimēm, aklajam palīdzējis pārvietoties, vecajam pienesis siltās čības un pat darbojies noziedzības atklāšanā. Arī suņi tāpat kā cilvēki alkst pēc siltuma un mājīguma sajūtas, un kā jau cilvēka labākie draugi, viņi par to pateiksies kā vien mācēs. Ziemā, kad aiz loga valda aukstums, dzīvniekam īpaši nepieciešamas saimieka siltās rūpes.

Rudenī, ziemā un pavasarī dzīvnieks var saaukstēties. Ja saaukstēšanos neārstē, dzīvnieciņš var saslimt daudz nopietnāk un tas prasīs ilgāku un grūtāku ārstēšanu. Ja suns klepo vairākas dienas pēc kārtas, tad viņu būtu ieteicams vest pie veterinārārsta.

Bieži vien, kad ārsts ir izrakstījis zāles, sunim tās ir grūti iebarot. Ja zāles ir šķidrā veidā, tās nevajag dot ar karoti, bet mēģināt iespiest ai vaiga, izmantojot šļirci, taču jāuzmanās, lai zāļu saturs neiekļūst balsenē. Dodot dzīvniekam zāles, kas ir tablešu vai kapsulu veidā, tās var noslēpt gaļas vai cita sunim īpaši iecienīta pārtikas produkta gabalā, bet jāņem vērā, ka dažas antibiotikas nedrīkst lietot kopā ar piena produktiem. Ja zāles centīsies iemānīt tablešu veidā, tas var neizdoties, jo suns tās var mēgināt noslēpt mutes dobumā un, kamēr neviens nemanīs, pēc vairākām stundām izspļaus.

Ja tabletes ir ļoti sausas, lai dzīvniekam tās būtu vieglāk norīt, tabletes var samitrināt ar eļļu.
Lai pārbaudītu, vai suns ir norījis tableti, pamasējiet tam kaklu. Ja suns nolaizīsies, tas var liecināt par veiksmīgu tabletes norīšanu.

Lai pasargātu dzīvnieku no saaukstēšanās un sevi no liekiem mājas uzkopšanas darbiem, viņam var iegādāties vai pats pagatavot siltu ziemas apģērbu. Ja apģērba pagatavošana būs pašrocīga, to var darināt no poliestera un jebkura oderes auduma. Poliesters, kas pasargās no mitruma un būs viegli kopjams, jāšuj apģērba augšpusē, bet oderes audums kalpos apģērba iekšpusei.

Garspalvainas šķirnes suni šāds apģērbs pasargās no samirkšanas un spalvu savelšanās, kā arī atbrīvos suņa saimnieku no pārāk biežas suņa saveltā apmatojuma ķemmēšanas. Šiem šķirnes suņiem apģērbam nevajadzētu būt pārāk biezam, jo suni no aukstuma jau pasargā tā siltais, biezais apmatojums. Ja suns ir īsspalvains, apģērbu var darināt biezāku, lai sunītim ziemā būtu silti.

Ķepas sunim nosegt nedrīkst, jo tad viņam būs grūti orientēties apkartnē un, ja viņš būs nomaldījies, tam būs grūti pa savām pēdām atgriezties mājās. Arī daļu vēdera sunim jaatstāj brīvu, lai tas varētu viegli nokārtot savas dabiskās vajadzības.