Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:57, Did:0, useCase: 3


Kā droši pārvietoties ar auto vētras laikā?

Redakcija
Redakcija

Kā jau sinoptiķi iepriekš ziņoja, šonakt Latvijā plosījās vētra, kas pirms tam atstāja nopietnus postījumus Lielbritānijā un citur Eiropā. Tā kā arī vētras laikā iedzīvotājiem nākas pārvietoties ar auto vai citiem transporta līdzekļiem, lai nokļūtu mājās, darbā, pie tuviniekiem un sasniegtu citus galamērķus, Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) eksperti sniedz padomus, kā droši pārvietoties ar auto vētras un stipra vēja laikā.

„Aicinām iedzīvotājus pārvietoties droši, neaizmirstot parūpēties arī par savu īpašumu, piemēram, nenovietot auto zem kokiem vai pie nestabilām sētām. Pēc mūsu pieredzes, īpaši pilsētās un mikrorajonu pagalmos auto cieš no stiprā vēja, kad to virsbūves bojā krītoši zari un priekšmeti. Šādi negadījumi var nest ievērojamus zaudējumus, atkarībā no auto modeļa un markas tie var būt no vairākiem simtiem līdz pat tūkstošiem latu. Tāpat vēja brāzmas parasti bojā, piemēram, sētas, logu stiklus un citu īpašumu,” skaidro BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Lai pārvietotos droši vētras laikā, ieteicams ņemt vērā dažus vienkāršus padomus:

Vai brauciens tiešām ir nepieciešams?

Ja tuvojas vētra, ieteicams apsvērt, vai brauciens tiešām ir nepieciešams. Lai uzzinātu aktuālāko informāciju, vēlams klausīties jaunākās laika ziņas - ja kādi ceļi ir slēgti vai policija iesaka palikt telpās, pārvietošanās nepieciešamību vētras laikā vajadzētu rūpīgi apsvērt.

Neparedzamās vēja brāzmas

Ja vējš ir izteikti spēcīgs, samaziniet braukšanas ātrumu. Tas dos laiku labāk izvairīties no neparedzētiem šķēršļiem, kā arī veiksmīgāk nobremzēt, ja Jūs pārsteigs spēcīgas vēja brāzmas.
Ja Jūs pārvietojaties pa atklātu apvidu, kas ir mazāk apbūvēts, vēja brāzmas auto var ietekmēt spēcīgāk, tāpēc izvēlaties braukt pa galvenajiem ceļiem vai apbūvētiem rajoniem.

Esiet uzmanīgi ceļa posmos, kad no meža izbraucat klajumā - šajos gadījumos sānu vējš var īpaši ietekmēt automašīnas vadāmību. Tāpat arī kravas un autobusu (transportlīdzekļiem ar lielu augstumu) šoferiem būtu jāpievērš papildu uzmanība, uzbraucot uz tiltiem – arī šajās situācijās sānu vējš var būt jūtams, tādēļ ieteicams laicīgi izvēlēties piemērotu intervālu starp transporta līdzekļiem.

Jādomā par citiem satiksmes dalībniekiem

Saņemot spēcīgu vēja brāzmu, transporta līdzeklis tiek piespiests mainīt savu uzņemto kursu, tāpēc īpašu uzmanību pievērsiet citiem satiksmes dalībniekiem, lai neapdraudētu, piemēram, velosipēdistus un gājējus. Ja pārvietojaties ar vieglāku transporta līdzekli, piemēram, mopēdu, rūpīgi apsveriet pārvietošanās nepieciešamību, jo vēja brāzmas šādus braucamos ietekmē daudz spēcīgāk.

Ievērojiet distanci!

Vētras un stipri vēji var ietekmēt transporta līdzekļa vadīšanas un bremzēšanas apstākļus. Tāpēc samaziniet braukšanas ātrumu, tādējādi nepieciešamības gadījumā paredzot papildu laiku bremzēšanai, jo auto vētras laikā var reaģēt ne tā, kā esiet pieraduši mierīgos laika apstākļos.

Esiet modri!

Vētra nozīmē, ka braucēja ceļā var parādīties neparedzēti saneši vai lidojoši priekšmeti, tāpēc uzmanīgi vērojiet ceļu, lai Jūs nepārsteigtu, piemēram, krītoši koku zari.

Akvaplanēšana

Vētras laikā palielināts ūdens daudzums uz ceļa var palielināt akvaplanēšanas risku. Vienkāršoti tas nozīmē, ka bremzēšana neiedarbojas, zūd vadāmība un transporta līdzeklis turpina kustību, kas ievērojami palielina avārijas risku. Tāpēc samaziniet ātrumu un uzmaniet vietas, kur uz braucamās daļas ir palielināts ūdens daudzums.

Automašīnas tehniskā sagatavotība

Vētras laikā bieži vien ir intensīvi nokrišņi, tādēļ ieteicams pārliecināties, ka logu tīrītāju slotiņas ir darba kārtībā un tās notīra priekšējo vējstiklu pietiekami.
Ieteicams parūpēties par atstarojošo vesti, jo katrs šoferis var nonākt situācijā, kad viņš kļūst par kājāmgājēju, piemēram, ja transportlīdzeklim uz ceļa ir radušās tehniskas problēmas. Tātad, ja tumšajā diennakts laikā ir jākāpj ārā no transporta līdzekļa, vienmēr esiet pamanāmi!
Nogriežoties krustojumos uz vienu vai otru pusi, esiet vērīgi un atcerieties, ka brauktuvi var šķērsot gājēji, kurus intensīvu nokrišņu gadījumā pamanīt ir krietni grūtāk.

Vērsieties pēc palīdzības

Ja tomēr vētra ir bojājusi auto, velosipēdu, ēkas, sētas vai jebkuru citu īpašumu, vērsieties pie sava apdrošinātāja. Lai vētras laikā tomēr piedzīvots negadījums, BALTA aicina savus klientus ērti un operatīvi pieteikt atlīdzību pa diennakts tālruni 67533375.