Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:10, Did:0, useCase: 3


Kas jāzina, ja ceļojat pa Eiropu ar auto

Redakcija
Redakcija

Šajā rakstā piedāvāti praktiski padomi par autovadītāja apliecībām, transportlīdzekļu apdrošināšanu, ceļu satiksmes drošību, ceļu lietošanas maksu

Autovadītāja apliecība

Autovadītāja apliecība english, kas izdota vienā ES valstī, ir derīga visā ES teritorijā. Dažās valstīs, sēžoties pie stūres, līdzi jāņem ne vien derīga autovadītāja apliecība, bet arī transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība.

Atcerieties, ka lielākajā daļā valstu vadīt automašīnu atļauts no 18 gadu vecuma. Minimālais vecuma ierobežojums mašīnas īrēšanai ES līmenī nav noteikts, bet parasti tas svārstās 20-23 gadu robežās. Iespējams arī maksimālā vecuma ierobežojums, un tas var būt no 65 līdz 75 gadiem.

Transportlīdzekļa apdrošināšana

Ceļojot pa ES, jūsu transportlīdzekļa apdrošināšanas polise automātiski nodrošina likumā noteikto minimālo segumu (civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā). Tas attiecas arī uz Īslandi, Lihtenšteinu un Norvēģiju. Ja jums ir visaptveroša apdrošināšana savā valstī, pārbaudiet, vai polise ir derīga, ceļojot arī citās valstīs.

Ceļošanai ES zaļā karte nav nepieciešama, taču tā noder par starptautiski atzītu apdrošināšanas apliecinājumu un atvieglo zaudējumu atlīdzības kārtošanu, ja noticis negadījums. Ja neņemat līdzi zaļo karti, jums ir nepieciešama apdrošināšanas apliecība.

Zaļās kartes sistēma pašlaik ieviesta 44 valstīs, un to vada apdrošinātāju apvienība. Apvienības tīmekļa vietnē englishfrancais atradīsit sīkāku informāciju par zaļās kartes sistēmu un tās mērķiem.

Jūsu apdrošinātājs var jums izsniegt standartizētu un visā ES derīgu saskaņotā paziņojuma veidlapu, ko iesaistītās puses var kopīgi aizpildīt pēc satiksmes negadījuma, pat ja tas noticis ārzemēs.

Droša autovadīšana

Visās ES valstīs visos transporta līdzekļos obligāti jalieto drošības jostas, arī tūristu autobusos un mikroautobusos. Automašīnām, kravas automašīnām un, ja iespējams, arī citiem transporta līdzekļiem jābūt aprīkotiem ar pienācīgiem bērnu aizsardzības līdzekļiem.

Mobilo tālruņu lietošana automobiļa vadīšanas laikā ievērojami paaugstina satiksmes negadījumu risku un ir tieši vai netieši aizliegta visās ES dalībvalstīs.

Lai gan lielākajā daļā ES valstu maksimālais pieļaujamais alkohola daudzums asinīs ir 0,5 promiles, dažās valstīs tas var būt no 0,2 līdz 0,8 promilēm, bet citās valstīs autovadītājam aizliegts vadīt automašīnu, ja viņš lietojis alkoholu — vienalga, kādā daudzumā. Eiropas Komisija visām ES dalībvalstīm ieteikusi ieviest vienādu alkohola daudzuma ierobežojumu, proti, 0,5 promiles.

Atcerieties, ka Īrijā, Kiprā, Lielbritānijā un Maltā jābrauc pa ceļa kreiso pusi un dažās valstīs, piemēram, Beļģijā, Francijā, Nīderlandē un Portugālē, parasti jādod ceļš transportlīdzeklim, kas tuvojas no labās puses. Uz ātrgaitas autoceļiem ātruma ierobežojums parasti ir 110, 120 vai 130 km/h, apdzīvotās vietās — parasti 50 km/h. Iepriekš noskaidrojiet, kādi ierobežojumi un īpašie noteikumi ir spēkā.

Plašāka informācija par ceļu satiksmes drošības noteikumiem ES english, teiksim, par ātruma ierobežojumiem, dienas gaitas lukturiem, obligāto drošības aprīkojumu automašīnās, pieļaujamo alkohola saturu asinīs, ziemas riepām un drošības aprīkojumu riteņbraucējiem.

Maksas ceļi

Maksas ceļi ir daudzās valstīs, piemēram, Austrijā, Čehijā, Francijā, Grieķijā, Itālijā, Īrijā, Lielbritānijā, Polijā, Portugālē, Slovākijā, Slovēnijā, Spānijā un Ungārijā. Dažās valstīs (Austrijā, Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā un Ungārijā) jāiegādājas maksas ceļu uzlīme jeb tā sauktā vinjete, kas jāpiestiprina pie automobiļa priekšējā stikla.

     [+] [-]

, 2012-08-07 12:50, pirms 12 gadiem
Kādu aprošināšanas firmu lai izvēlos braucot uz Norvēģiju ar savu auto?