Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:10, Did:0, useCase: 3


4 novadi – 4 lieliski ceļojuma maršruti ar auto

Redakcija
Redakcija

Vai esi jau paspējis saplānot savu vienas vai pat vairāku dienu Latvijas izzināšanas maršrutu ar auto? Portāls Polisubanka.lv steidz palīgā, lai iepazīstinātu Tevi ar 4 lieliskiem auto ceļojuma maršrutiem, kas savā ceļā aptver visus 4 mūsu valsts novadus. Smelies idejas, aicini līdzi draugus un dodies aizraujošā ceļojumā!

Zemgale - starp pilīm un dabas takām

Tēvzemes apceļošanu sāksim ar Zemgales novadu. Ja kā sākuma punktu esi izvēlējies Rīgu, tad maršrutā, kā vienu no galvenajiem pieturas punktiem, noteikti jāiekļauj Jelgavas pils. Braucot pa A8 šoseju, šis ceļa posms varētu aizņemt aptuveni 55 minūtes.
Jelgavas pils ir īstā vieta, kur smelties īpašo Zemgales garšu. Šī celtne ir īsta baroka pērle, kas grezni izrotā Lielupes majestātiskos krastus. Izbaudi Jelgavas pils muzeja vēsturisko noskaņu, kā arī iegriezies turpat blakus esošajā pils parkā.

Pēc romantiskas pastaigas Jelgavas pils parkā, laiks doties uz vienu no Zemgales populārākajām apskates vietām - Tērvetes dabas parku. Posms no Jelgavas līdz Tērvetei, dodoties pa auto ceļu P95, varētu ilgt apmēram 33 minūtes. Šī ir izteikti piemērota vieta ģimenēm ar bērniem. Vieta, kur lieliskā Zemgales novada daba mijas ar pasaku tēliem un aktīvās atpūtas iespējām.

Kurzeme - nepieradinātā Baltijas jūras piekraste

Ja vairāk par Zemagles majestātiskumu, Tevi vilina nepieradinātais Baltijas jūras krasts, tad Tavs auto ceļojuma maršruts vedīs uz Kurzemes pusi.
Pirms došanās pastaigā pa Kurzemes baltajām smiltīm, nedrīkst aizmirst par novada īpaši kareivīgo vēstnesi – Liepājas Karostas cietumu.
Šī vieta piedāvās Tev iejusties dažnedažādāko vēsturisko pagātnes tēlu lomā. Kolorīta atpūta garantēta!

Kad esi izbaudījis Liepājas pilsētas unikālo garšu, ieplāno braucienu uz Jūrkalnes stāvkrastu. Šajā ceļa posmā, pārvietojoties par P111 auto ceļu, nāksies rēķināties ar vismaz 53 minūtēm. Jūrkalnes krasts izceļas ar savu greznainumu un īpaši augsto stāvkrastu, kas ir tik pat kā apkārtējās civilizācijas neskarts.

Vidzeme - ainaviski skati un apslēpti bunkuri

Vēstures entuziastiem jādodas Vidzemes virzienā. Kultūrvēsturisko ceļojumu pa Vidzemes novadu ieteicams sākt ar Padomju slepenā bunkura apskati. Tas atrodas Līgatnē, precīzi 9 metru dziļumā zem zemes un ir iemantojis plašāku atpazīstamību ar segvārdu ‘’Pansionāts.’’ Autentiska saimnieciskā struktūra, tā laika komunistu aprīkojums atomkara gadījumā un ne tikai.

Atrodoties Vidzemē, neiztikt arī bez šī novada ainavisko skatu izbaudīšanas. Šo mierpilno pieredzi Tev ir gatavs sniegt Valmieras ‘’Sajūtu parks’’. Mērojot posmu no Līgatnes līdz Valmierai pa P20 auto ceļu, ceļā nāksies pavadīt aptuveni 52 minūtes.
Viens no īpatnējākajiem ‘’Sajūtu parka’’ elementiem ir aizraujoši ainaviskā baskāju taka, kas ikkatrā apmeklētājā atmodinās pavisam nepieredzētas un nepierastas sajūtas.

Latgale - reliģiskais pieskāriens un latgaļu viesmīlīgums

Visbeidzot esam nonākuši līdz viesmīlīgajai Latgalei. Auto ceļojumu cauri zilo ezeru zemei noteikti jāsāk pie Lielā Liepu kalnu skatu torņa. Šis tornis ir Latgales novada augstākā virsotne (34 m), no kuras apskatāms arī paša novada lielākais lepnums – Rāznas ezers.

Zilo ezeru zemē ik uz stūra mājo latgaļu viesmīlīgums, bez kura neiztikt arī apmeklējot Latgales reliģisko centru - Aglonas baziliku. Ja dodies ceļā no Rīgas, tad ceļa posmam pa A6 auto ceļu nāksies veltīt aptuveni 3 stundas. Aglonas bazilika izceļas ne tikai ar savu reliģisko mantojumu, bet arī ar brīnišķīgi skaistiem rokoko stila rotājumiem.

Mērojot tālākus maršrutus, der atcerēties arī par KASKO polises sniegtajām priekšrocībām. Lai gan šis apdrošināšanas veids ir autovadītāja brīvprātīgs lēmums, konkrētā polise var izrādīties itin lietderīga gadījumā, ja esi nonācis satiksmes nelaimes gadījuma izraisītāja lomā.
Ar KASKO polises cenu Tevi tuvāk iepazīstinās KASKO kalkulators. Kā arī visas neskaidrības par KASKO cenas aprēķinu vari kliedēt šeit.