Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:323, Did:0, useCase: 3


Kā pareizi fotografēt ēdienu, lai tas izskatītos garšīgs

Redakcija
Redakcija

Pēdējā laikā interese par kulinārās tematikas lapām interneta vidē tikai pieaug. Taču pagatavot oriģinālu un garšīgu recepti ir viens, bet pasniegt to foto izskatā- pavisam kas cits. Un te nu sākas pats grūtākais.Galvenā un visizplatītākā kļūda- ēdiena fotografēšana no augšas taisnā leņķī. Tādā fotogrāfijā ēdiens izskatās plakans un nerosina apetīti. Lai iegūtu patiesi "garšīgu" fotogrāfiju, tās uzņemšanai jāsagatavojas jau laikus.

Vieta

Vieta, kur fotografēsiet, savlaicīgi jāpārdomā un jāsagatavo, tā kā daudziem ēdieniem piemīt īpašība ātri zaudēt pievilcīgo ārējo izskatu. Tāpat nepieciešams sagatavot skaistus traukus, kuru krāsa būs piemērota topošajam kulinārijas šedevram.
Apkārt esošās dekorācijas nedrīkst būt uzkrītošas, lai nenovērstu uzmanību no galvenā- pagatavotā ēdiena. Kompozīcijai varat pievienot, piemēram, salvetes vai garšvielas, un uzklāt piemērotu galdautiņu.

Pirms fotogrāfijas uzņemšanas pārliecinieties vai kadrā neiekļūs nekas lieks.

Apgaismojums

Apgaismojumam jābūt vienmērīgam, spilgtam un pēc iespejas dabīgam. Var, piemēram, fotografēt liela loga tuvumā, kas aizklāts ar smalku baltu aizkaru.

Jāizvairās no ēnām, sevišķi priekšplānā. Kritiskā gadījumā ēna fotogrāfijā var būt redzama ēdiena aizmugurē.

Vienmērīga apgaismojuma iegūšanai, tieši pretī gaismas avotam, varat novietot puslokā saliektu foliju.
No fotografēšanas ar zibspuldzi labāk atteikties- rezultāts izskatīsies nedabīgs.Fotografēšana

Ēdiens jāfotografē pēc iespējas tuvāk, lai skatoties uz fotogrāfiju, uzreiz gribētos to nogaršot. Ja jūsu kamerai ir makrouzņemšanas režīms, labāk izmantojiet to.

Diemžēl automātiskais režīms ne vienmēr dod labu rezultātu un gatavie ēdieni fotogrāfijās var iegūt nedabīgi dzeltenīgu vai zilganu nokrāsu, tāpēc pēc iespējas ātrāk vajadzētu iemācīties darboties ar krāsu balansu.

Protams, visvienkāršāk ir fotografēt ēdienu no augšas, taču nekādā gadījumā ne taisnā leņķī. Obligāti jāpievērš uzmanība kompozīcijai: vienkrāsainam un neizteiksmīgam ēdienam vēlams izmantot krāsainu traukus un otrādi.Mazas viltībiņas

Uzņemšanas brīdī fotokamerai jābūt nekustīgai, tāpēc vislabāk būtu izmantot statīvu. Ja tāda nav, tad kameru var atbalstīt pret krēsla atzveltni, augstu vāzi vai kādu citu šim nolūkam piemērotu priekšmetu.

Gatavais ēdiens jāfotografē uzreiz pēc tā pagatavošanas un uzlikšanas uz servējamā trauka, pretējā gadījumā tā izskats tikai pasliktināsies.

Vēlams uzņemt vairākas fotogrāfijas, lai pēc tam izvēlētos veiksmīgāko.Ieskaties! Noderīgi!

“Digitālās fotogrāfijas rokasgrāmata”, ko izdevis Apgāds Zvaigzne ABC, ir visaptverošs ceļvedis digitālajā fotogrāfijā. Tajā aplūkoti visi fotografēšanas aspekti – sākot ar sev piemērota digitālā fotoaparāta izvēli un beidzot ar māksliniecisku efektu radīšanu attēla datorapstrādes procesā.

Grāmatā sniegti derīgi padomi par daudziem atsevišķiem fotogrāfijas žanriem, piemēram, portretu, kāzu, ceļojumu un dzīvnieku fotografēšanu. Tajā jūs atradīsiet ne tikai ieteikumus, kā tikt galā ar biežāk sastopamajām problēmām, piemēram, izplūdušiem attēliem un bālām krāsām, bet arī iedvesmojošas idejas jaunrades spēju veicināšanai un pat padomus tiem, kas vēlas ar fotografēšanu pelnīt naudu.