Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:247, Did:0, useCase: 3


Vai Rainim un Aspazijai bija sekss?

Vai Rainim un Aspazijai bija sekss? Jautājums izklausās gandrīz nepiedienīgs. iedomājoties vien abu dzejnieku pjedestalizētos tēlus – kādus tos pazīstam no viduvēju literatūras skolotāju stundām vidusskolā – jebkura doma par seksuālām jūtām abu starpā šķiet neiederīga. Kāds sekss – tie taču ir dižgari, gara pasaules iemītnieki, kurus varam iztēloties vienīgi pie rakstāmgalda vai apcerīgā pastaigā, lūkojoties tālēs un spriežot par kaut ko pārpasaulīgu.

Tātad, seksuālās planētas- vīriešiem ir Venēra un mēness, bet sievietēm – Marss un saule. Lai novērtētu kāda pāra tīri seksuālo mijiedarbību, jāraugās, kādi mažorie aspekti ir starp šīm planētām. piemēram, par noturīgu seksuālo interesi var liecināt vīrieša mēness vai Venēras trigons ar sievietes Marsu vai sauli, savukārt par kaislīgām attiecībām (kas gan ne vienmēr ir ilgstošas) liecina saspringtie aspekti starp seksuālajām planētām – piemēram, opozīcija starp vīrieša Venēru un sievietes Marsu.

Mažoro aspektu starp šīm planētām Raiņa un Aspazijas sinastrijā nav nekādu. Tas ļauj secināt (jāatceras, ka abi satikās, vairs nebūdami pirmajā jaunībā, turklāt abiem bija nopietnas veselības problēmas), ka seksa starp viņiem patiešām praktiski nebija. Tīri seksuāli viņi nebija interesanti viens otram. Tas ļauj arī secināt, ka abiem, iespējams, varēja būt ārpuslaulības attiecības. Uzskats, ka Mēnesmeitiņa Raiņa dzīvē parādījusies tāpēc, ka Aspazija, lūk, novecojusi un kļuvusi neglīta, ir diezgan nepamatots. Aspazija kā sieviete Raini nekad īpaši nebija interesējusi.

Tomēr – kas viņus tik ļoti ir saistījis? Abu sarakste liecina par intensīvu garīgu saikni, abpusēju fascināciju un radošu sadarbību, kā arī mokošām greizsirdības un literāras sāncensības jūtām.
Un te vispirms uzkrīt, ka abiem ir savstarpēji
Venēras/Plutona aspekti. Raiņa Venēra veido kvadrātu ar Aspazijas plutonu, savukārt Aspazijas Venēra atrodas savienojumā ar Raiņa Plutonu. Venēras/Plutona aspekti (īpaši – saspringtie) rada kaislīgas, personību transformējošas jūtas, arī greizsirdību un erotisku magnētismu ar sado/mazo nokrāsu. Viņi viens otru burtiski SPIEDA mainīties. Venēra kvadrātā ar Plutonu – tā ir Spīdola, raganiskā būtne, transformācijas iemiesojums. Iespējams, bez šādas dzīvesbiedres Rainis nebūtu radījis Uguni un Nakti, šo fascinācijas un transformācijas tēmu papildina Aspazijas mēness opozīcijā Raiņa Plutonam. Savienību ar Raini Aspazija tīri emocionāli uztvēra kā liktenīgu, iespējams, pret dzīvesbiedru viņa izjuta pat kaut ko emocionālai apsēstībai līdzīgu, viņas jūtās varēja būt vērojami paisumam un bēgumam līdzīgi kritumi un kāpumi.

Emocionāli Aspazijai laulības dzīve nebija viegla — viņas mēnesim vēl ir arī kvadrāts ar Raiņa Venēru (abu starpā brīžam varēja uzpeldēt nesapratne sajūtu un gaumes līmenī), bet harmonisku mažoro vai minoro aspektu ar Raiņa planētām nav. Savukārt Raiņa mēnesim tomēr ir sekstils ar Aspazijas Neptūnu (un, kas interesanti – šis ir vienīgais Raiņa mēness aspekts ar aspazijas planētām). Rainis laulībā jutās emocionāli komfortablāk, Aspazija pozitīvi rosināja viņa iztēli, iespējams arī — pastāvēja attiecību idealizācijas moments no Raiņa puses.

Jāpievērš arī uzmanība, ka abu saulēm nav neviena mažorā harmoniskā aspekta ar partnera planētām. Raiņa saulei ir kvadrāts ar Aspazijas Marsu – Rainim Aspazijas rīcība un izpausmes varēja šķist pārmērīgas un kaut kādā mērā aizvainojošas. Aspazijas saulei ir kvadrāts ar Raiņa Jupiteru, kas nozīmē, ka šad un tad abi jutušies kā āži uz šaurās laipas. Citu aspektu saulēm nav – ja neskaita jau pieminēto Aspazijas saules pusotrkvadrātu ar Raiņa Venēru. Tomēr zināmā mērā var uzskatīt, ka abu saules ir opozīcijā – Rainim saule ir jaunavā, bet Aspazijai – zivīs, šis ir spēcīgs novietojums, «pretstatu vienība». intuitīvā, zemapziņas dzīlēs radošumu tverošā Aspazijas personība kā papildinošs pretstats Raiņa «jaunaviskajam» sausumam un pat pedantismam.

Kas attiecas uz šīs savienības tīri praktisko, «lietišķo» pusi, te aina ir daudz labāka. Raiņa Saturnam ir sekstils ar Aspazijas Jupiteru: viņi viens otram radīja zināmā mērā drošības sajūtu. Trimdinieku sadzīves sarežģītajos apstākļos viņi spēja kopīgi organizēt savu radošo darbu (kas abiem bija īpaši svarīgi!), kārtot praktiskas lietas. šo lietišķi/materiālo attiecību pusi spēcina arī Aspazijas Marsa/urāna trins ar Raiņa Saturnu: veidojas labs praktiskas rīcības spējīgs tandēms. Lai gan Urāns šeit ienes savu tiesu nepastāvības, tas tomēr arī piešķir viņu kopdarbībai inovatīvu nokrāsu un spēju rast radošus risinājumus. Arī Raiņa Merkura trins ar Aspazijas sauli/Plutonu veicina abu mentālo saprašanos. lūk, kāpēc viņi spēja sarakstīt tik daudz. viens bez otra viņi to nebūtu spējuši.

Vai viņi būtu varējuši izšķirties?
Nē. Iespējams, kādā no emocionālo paisumu brīžiem kāds no viņiem varēja ko tādu vēlēties, taču, neraugoties uz visām domstarpībām un ārpuslaulības attiecībām, viņu savienība bija noturīga.

Autore: Rūta Mežavilka
astroloģe
mezhavilka@inbox.lv

     [+] [-]

, 2010-05-27 23:54, pirms 15 gadiem
interesanta lasaamviela

     [+] [-]

, 2010-06-02 15:29, pirms 15 gadiem
jā, mācību gŗmatās par to neraksta

     [+] [-]

, 2010-06-02 17:09, pirms 15 gadiem
izlasīju vienā elpas vilcienā

     [+] [-]

, 2010-06-05 21:17, pirms 15 gadiem
eu, tas tik ir labais raksts, vei ne?

     [+] [-]

, 2010-06-06 10:52, pirms 15 gadiem
Man vispār patīk šādi raksti.