Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:447, Did:0, useCase: 3


Ziemas riepu izvēle: 7 padomi, kā izvēlēties labākās

Redakcija
Redakcija

Labas ziemas riepas ir viens no būtiskākajiem drošas braukšanas priekšnoteikumiem ziemas apstākļos. Tomēr, kad pienācis laiks jaunu ziemas riepu iegādei, var gadīties apjukt - kādiem faktoriem pievērst uzmanību, lai izvēlētos labākās riepas?! Riepu izvēli lielā mērā ietekmē tādi aspekti kā konkrētā transportlīdzekļa specifikācija un autovadītāja braukšanas paradumi, tādēļ šajā ziņā uz draugu un radinieku ieteikumiem vien paļauties nevajadzētu.

Ziemas riepas ir speciāli izstrādātas, lai palīdzētu nodrošināt labāku saķeri ar ceļa virsmu vēsākos laika apstākļos. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs izvēlēties tieši Jūsu vajadzībām piemērotāko risinājumu.

Pievērsiet uzmanību protektora veidam un zīmējumam

Ziemas riepu protektori ir speciāli izstrādāti, lai nodrošinātu iespējami labu saķeri ar sniegu un ledu. Te svarīgi atzīmēt - lai arī pārdošanā ir arī vissezonas riepas, ar ko atļauts pārvietoties visu gadu, tomēr šajā aspektā tās speciālajām ziemas riepām stipri zaudē.

Saķere, ko nodrošina ziemas riepas, ir daudzkārt augstāka, kā tas ir vissezonas riepu gadījumā. No tā var secināt, ka vissezonas riepas vairāk piemērotas situācijām, kad transporta līdzeklis tiek izmantots reti vai arī tikai īsiem pārbraucieniem.

Izvērtējiet, pa kādām ceļa virsmām pārsvarā pārvietojieties

Svarīgs aspekts ir arī ceļi, pa kuriem braucat. Piemēram, ja daudz sanāk braukt pa apledojušiem un piesnigušiem lauku ceļiem, iespējams, laba izvēle būs ziemas riepas ar radzēm. Te gan jāņem vērā, ka pārvietošanās ar radžotām riepām daļā Eiropas valstu ir aizliegta - ja plānots doties ārpus valsts robežām, šo aspektu noteikti jāņem vērā.
Svarīgi arī, ka ar radžotām riepām pa Latvijas ceļiem atļauts pārvietoties no 1. oktobra līdz 1. maijam.

Novērtējiet riepu veiktspēju

Pievērsiet uzmanību arī riepu veiktspējai. Lai gūtu skaidru priekšstatu par svarīgākajiem parametriem, ieskatieties neatkarīgo riepu testu rezultātos.

Ņemiet vērā budžetu

Ja vien budžets atļauj, var izvēlēties Premium klases riepas, kas riepu testos arī uzrāda visaugstākos rezultātus. Ja budžets ir mazāks, var izvēlēties ekonomiskās klases riepas. Tomēr, ņemot vērā, ka no riepu kvalitātes lielā mērā atkarīga drošība, šajā gadījumā taupīt līdzekļus noteikti nevajadzētu.

Šobrīd riepas piedāvā gan specializēti veikali un riepu centri, gan arī citas tirdzniecības vietas. Lai atrastu ne vien labāko, bet arī cenas ziņā izdevīgāko risinājumu, ir vērts aplūkot vairāku tirgotāju piedāvājumus un tos savstarpēji salīdzināt.

Viens no ērtākajiem variantiem šajā gadījumā ir internets - ziemas riepas internetā pieejamas plašā izvēlē, papildus tur pieejama arī visa aktuālā informācija par dažādiem ražotājiem un to piedāvājumu.

Izvēlieties piemērotāko ziemas riepu uzstādīšanas laiku

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu, ziemas riepām jābūt uzstādītām laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam. Tomēr šeit gan derētu atcerēties, ka vairāk gan jāņem vērā laika apstākļi, ne tik daudz datums kalendārā.
Nereti ziemai raksturīgie laika apstākļi (sals, sniegs) parādās agrāk par 1. decembri, tādēļ atbildīgākie autovadītāji ziemas riepas steidz uzstādīt ātrāk. Šis ir arī iemesls, kādēļ ziemas riepu iegādi nevajadzētu atstāt uz pēdējo brīdi. Savlaicīgi izvērtējot savas vajadzības un piedāvājumu, varēsiet bez lieka satraukuma piemeklēt vajadzībām atbilstošas riepas, arī piedāvājums būs daudz lielāks.
Ir pierādīts, ka ziemas riepas vispilnvērtīgāk savas funkcijas veic, kad gaisa temperatūra noslīd zem + 7 grādiem. Tātad - siltākos laika apstākļos droši vēl var braukt ar vasaras sezonai paredzētām riepām.

Pievērsiet uzmanību protektora dziļumam

Ja uzstādāt ziemas riepas atkārtoti vai arī iegādājaties, piemēram, lietotas riepas, pievērsiet uzmanību protektora dziļumam. Minimālais pieļaujamais protektora dziļums ziemas riepām ir 4 mm.

Pievērsiet uzmanību riepu derīguma termiņam

Ja vēlaties kvalitāti un drošību, pievērsiet uzmanību arī riepu derīguma termiņam. Parasti tie ir 5 līdz 6 gadi no ražošanas brīža - neatkarīgi no tā, vai riepas ir mazlietotas vai arī nav lietotas vispār. Jebkurā gadījumā laika gaitā riepu gumija zaudē savas labās īpašības.

Ja esat jauna riepu komplekta meklējumos, ieskatieties interneta veikalā 220.lv - tur ir pieejama plaša ziemas un vissezonas riepu izvēle, kas ļaus izvēlēties un iegādāties tieši Jūsu vajadzībām piemērotāko risinājumu.