Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:215, Did:0, useCase: 3


3 izcili viskija kokteiļi tumšiem ziemas vakariem

Redakcija
Redakcija

Izrādās, no ugunīgā viskija var pagatavot arī ļoti garšīgus kokteiļus. Kuri kokteiļi būs vispiemērotākie piedzīvojumiem pirms Ziemassvētkiem? Stāsta kokteiļu eksperts Edgars Grišulis. Ziemas vakariem ieteicams izvēlēties sabalansētus viskija kokteiļus, kuri izcels labi izturētā dzēriena notis ar dabīgām garšas niansēm un ļaus piedzīvot nebijušas garšas virsotnes.

„Skotu viskijs ir vērtība, kas runā pati par sevi, jo ir precīzi zināms, ka tas ir vismaz trīs gadus ozolkoka mucās izturēts dzēriens. Taču, piemēram, „Chivas” tiek izturēts daudz ilgāk - vismaz divpadsmit gadus,” skaidro kokteiļu eksperts.

1. „Cherry Rob Roy” – klasika jaunās skaņās

Kurš gan nezina, ka klasiskais „Rob Roy” ir ļoti piemērots, lai sasildītos aukstajā ziemas laikā? Ja skotu viskijs vēl nav jūsu iecienītākais dzēriens, tad, iespējams, jūsu domas mainīs kokteilis, kurā „scotch” intensīvo garšu papildina ķiršu skābenums un piesātināts portvīns. Pamēģināsim? 12 gadus vecu „Chivas Regal”, sauso vermutu, piemēram, „Martini Gran Lusso”, mazliet sarkanā portvīna (ruby port), divas tējkarotes skābeno ķiršu ievārījuma kopā ar ledu sajauc šeikerā, lej platās glāzēs un rotā ar ķiršiem.

2. „Golden Dog” – saulaina garšu varavīksne

Piesātināti dzeltenā niansētu garšu simfonija, kas būs īsti vietā, lai uzlabotu omu pelēcīgā ziemas vakarā. Saspēlē piedalās ekskluzīvs, izturēts skotu viskijs, aperitīvs „Lillet Blanc”, aprikožu brendijs, benediktīns, angostūra. Draudzība garantēta uz ilgu laiku. Ja vēlaties gatavot kokteiļus, kuros izceļas viskija garša, piemērotāks būs labs jauktais (blended) viskijs. Piemēram, „Chivas Regal 12”, kura ražotāji pievērš īpašu uzmanību garšas niansēm un kvalitātei. Nelielu un ekskluzīvu darītavu produkcija ir tā, kas spēs kliedēt pelēcību.

3. „Aqua Luna 18”– dabīgs augļu baudījums

Šobrīd cilvēki meklē dabīgas, bet inovatīvas garšas nianses, tādēļ arī sīrupu kokteilim varam pagatavot paši. Piemēram, 18 gadīga „Chivas Regal” augļaino un intensīvo garšu labi izcels apelsīnu un ingvera marmelāde. Šo sīrupu vēlams pagatavot iepriekš, lai vakarā to sajaucot ar viskiju, citronu sulu un olas baltumu iegūtu baudījumu rosinošu dzērienu. Kokteilim piestāvēs retro stila glāze, tajā ieber ledu un ielej dzērienu.

Kokteiļus iesaka Edgars Grišulis.