Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:195, Did:0, useCase: 3


Virtuļi ar ievārījumu un bērnības garšu

Vēl tagad atceros, kā bērnībā smaržoja visa māja, kad mamma vārīja virtuļus, bet mēs, bērni, ar nepacietību gaidījām, kad tie būs gatavi, lai nogaršotu. Šie bērnības aromāti nekur nav pazuduši, tikai tagad par tiem vairāk priecājas mani bērni. Mīkstie, ar saldu ievārījumu pildītie un pufīgie virtuļi ir īsts gardums ikvienam kāram zobam, vai tas būtu liels vai mazs.

Nepieciešams:

300 g miltu,
1/3 glāzes ūdens,
1 tējkarote cukura,
50 g rauga,
80 g sviesta,
2 olas
šķipsniņa sāls,
biezs ievārījums.

Pagatavošana:

1. Izsijātiem miltiem pievieno cukuru un sāli, pielej izkausētu sviestu, siltā ūdenī izšķīdinātu raugu un viegli saputotas olas. Samīca pusmīkstu mīklu.

2. Mīklu bez raudzēšanas izveltnē puscentimetru biezā plāksnē.

3. No izveltnētās mīklas ar glāzes palīdzību izspiež apaļas ripiņas.

4. Katras ripiņas vidū liek ievārījumu, ripiņas pārloka un aizspiež maliņas, lai veidotos ovāli pīrādziņi.

5. Katliņā sakarsē eļļu, karstajā eļļā liek sagatavotos virtuļus un vāra taukos zeltaini brūnus.

Labu apetīti un lai jūsu dzīvē daudz skaistu brīžu!

Tavavirtuve iesaka:

Šajā grāmatā iekļautas vairāk nekā 60 receptes, kas izkārtotas piecās tematiskās nodaļās – no zupām līdz saldajiem ēdieniem un konditorejas izstrādājumiem. Iepazinies ar izsmeļošajām instrukcijām un aplūkojis krāsainos fotoattēlus, arī nepieredzējis pavārs spēs savā virtuvē uzburt kārdinošus pārsteigumus, tostarp Latvijā iecienīto grūbu un sēņu zupu, lietuviešu slavenos cepelīnus vai ābolu un mandeļu siera kūku igauņu gaumē. Šie un citi Baltijā populāri ēdieni iepriecinās pat visprasīgāko gardēdi!

Grāmata izdota apgādā Zvaigzne ABC un nopērkama visās Zvaigzne ABC grāmatnīcās.

Fotogrāfēja un gatavoja: Iveta Apškrūma