Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:9, Did:0, useCase: 3


Izstādes „Riga Food 2016” pasākumu ceļvedis

Redakcija
Redakcija

Trešdien, 7. septembrī, Ķīpsalā sākas Baltijas nozīmīgākā pārtikas izstāde „Riga Food 2016”, kas piedāvās plašu pasākumu programmu. Ikviens gardēdis varēs smelties idejas savai ēdienkartei, nogaršot daudz ko jaunu un baudīt aizraujošus šovus. Jūsu uzmanībai „Riga Food 2016” pasākumi, ko nevajadzētu laist garām!

Ceturtdien, 8. septembrī

„Latvijas Gada pavārs 2016”
Mūsu pašu garšu pavēlnieki tiksies konkursā ”Latvijas Gada pavārs 2016” un ceļojošās balvas „Reaton Zelta pavārnīca” izcīņā, kas Ķīpsalā notiks 8. septembrī jau no plkst. 10.00 līdz 13.00. Savu profesionalitāti, talantu, izdomu demonstrēs un par Latvijas labākā pavāra titulu sacentīsies astoņi pavāri. Nāc vērot sacensības klātienē un atbalsti savu favorītu!

Gardā siera ceļš
Siera cienītājiem, apmeklējot izstādi 8. un 10. septembrī, noteikti ir jāiegriežas “Lauku ceļotāja” ekspozīcijā, kur no plkst. 10.00 līdz 12.00 tiks prezentēts buklets – ceļvedis vietējo sieru pasaulē „Gardā siera ceļš”. Ikviens varēs nogaršot lieliskos, no Latvijas govju un kazu ganāmpulku piena ražotos sierus, sastapt siera ražotājus un iepazīties ar jaunu vietējo sieru zīmolu “Sierzinis”. Starp citu, dažādas aptaujas liecina, ka tieši latvieši ir vislielākie siera cienītāji Baltijā!

„Wenneker Modern Twist”
Aizraujošus šovus sola arī bārmeņi, piemēram, septiņu minūšu laikā pagatavot oriģinālkokteili četrās porcijās. Domā – nav iespējams?! Nāc 8. septembrī plkst. 12.00 uz halli Nr. 1, vēro bārmeņu sacensības kokteiļu jaukšanā „Wenneker Modern Twist” un pārliecinies, ka viņu virtuozitāte un ātrums tiešām aizrauj.

Stāstu diena
Otrā izstādes diena Latvijas novadu hallē veltīta Stāstu dienai. Piena, dzērvenes, tējas, sēkliņu, pupu, ķiploku un pat cepeša stāstu ir aicināts izdzīvot ikviens „Riga Food 2016” apmeklētājs, 8. septembrī iegriežoties stendā “Vieta, kur satiekas novadu garša!” (stenda Nr. J6 / K5, halle Nr. 1).

Mācību virtuve
7. un 8. septembrī ikviens interesents ir laipni gaidīts „Pavāru kluba” mācību virtuvē, kur notiks virkne dažādu prezentāciju, semināru un meistarklašu. Piemēram, restorānā “Trompete” šefpavārs Austris Siliņš gatavos ēdienus pēc Kanādas “First Nation” receptēm un sniegs padomus.

Piektdien, 9. septembrī

Baltijas valstu kulinārā mantojuma konkurss „Baltic Culinary Heritage 2016”
Pirmo reizi Latvijā un tieši izstādē „Riga Food” 9. septembrī plkst. 10.00 norisināsies Baltijas valstu kulinārā mantojuma konkurss „Baltic Culinary Heritage 2016”, kur par uzvaru sacentīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pavāru komandas ar īpaši atlasītiem katras valsts labākajiem pavāriem. Latviju pārstāvēs Ina Poliščenko, Kristiāna Šteinfelde, Viesturs Lasmanis un Dinārs Zvidriņš.

Bārmeņu konkurss “Riga Black Balsam Global Cocktail Challenge 2016”
9. septembrī interesenti ir aicināti vērot “Rīgas Melnā balzama” kokteiļu konkursa Latvijas finālu, kas norisināsies plkst. 12.00 hallē Nr. 1 uz lielās skatuves. Bārmeņiem septiņu minūšu laikā būs jāpagatavo piecas porcijas jauna, pašizdomāta un oriģināla kokteiļa. Tikai trīs labākie no Latvijas kvalificēsies bārmeņu konkursa finālam novembrī.

Sestdien, 10. septembrī

Latvijas Tējas čempionāts
Tēja ir otrs populārākais dzēriens pasaulē uzreiz aiz ūdens. Lai varētu izbaudīt visas tās garšas un smaržas nianses, liela nozīme ir ne tikai tējas lapiņu kvalitātei, bet arī mākai to pagatavot. 9. un 10. septembrī plkst. 11.00 Ķīpsalā notiks Latvijas Tējas čempionāts, kurā tējas meistari un entuziasti sacentīsies tējas gatavošanas meistarībā, kompozīcijas un degustācijas mākslā.

Alus degustācijas
Lieliska ziņa alus cienītājiem! 10. septembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 konkursu laukumā hallē Nr. 1 ikviens ir aicināts degustēt Latvijas mazo alus darītāju un mājbrūvētāju veikumu.

Baristu sacensības „Latte-Art 2016”
Barista ir pēdējais ķēdes posms brīnumainajā kafijas pasaulē. Viņš ir tas, kas no kafijas pupiņām pagatavo šo aromātisko un visā pasaulē tik ļoti iemīļoto dzērienu. 10. septembrī Ķīpsalā interesenti varēs sekot līdzi atklātajām baristu sacensībām „Latte-Art 2016”, kurā kafijas meistari pārsteigs ar māksliniecisku kafijas putiņu noformējumu un zīmējumu.

Visās izstādes dienās!

Stends „Inovācija pārtikai”
Notestēt, kā garšo nātru, gārsu vai upeņu lapu marmelāde, uzzināt, kāds našķis derēs gan tev, gan tavam labākajam draugam – sunim, un kam ir domāts fitnesa šķīvis… to un vēl vairāk atklāsi stendā „Inovācija pārtikai” hallē Nr. 2.

Nobalso par Tautas garšu!
Iesaisties labākā mājražotāja produkta meklējumos! Kas jādara? Sākumā apmeklē stendu “Vieta, kur satiekas novadu garša!” (stends Nr. J6 / K5, halle Nr. 1) un saņem žetonu balsošanai. Tad nogaršo mazo ražotāju daudzveidīgo produkciju un nobalso par, tavuprāt, labāko! Balsotāji iegūs gardas balvas, savukārt labākais mājražotāju produkts ar titulu “Tautas garša” dosies uz “Zaļo nedēļu” Berlīnē.

Latvijas maize
Latviešu virtuve nav iedomājama bez kārtīgas rudzu rupjmaizes – nekur citur pasaulē tādu neatrast! Ar plašo un neaprakstāmi gardo Latvijas maizes ražotāju piedāvājumu varēs iepazīties Latvijas nacionālajā kopstendā, kurā darbosies astoņi Maiznieku biedrības biedri: „Lāči”, „Vidzemes maiznīca”, „Roga Agro”, „Saldus maiznieks”, „Lielezers”, “Priekule”, „Dona” un „Madam Brioš”.

Pēc latviskās garšas uz Latvijas nacionālo kopstendu!
Latvijā ražotus saldumus, garšvielas, ievārījumus, sulas, gaļas izstrādājumus, sieru, kafiju, skābos kāpostus, sukādes, pastilas, musli un vēl daudzus citus kvalitatīvus un gardus pārtikas izstrādājumus varēsi apskatīt, nogaršot un iegādāties Latvijas nacionālajā kopstendā, kur savu produkciju prezentēs 31 Latvijas pārtikas uzņēmums.

“Riga Food 2016” pasākumu programma: RIGAFOOD

Četras dienas Ķīpsalā – no 7. līdz 10 septembrim – savus jaunākos produktus un pakalpojumus prezentēs vairāk nekā 700 uzņēmumu no Grieķijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Turcijas, Ukrainas, Ungārijas, Uzbekistānas, Moldovas, Dominikānas Republikas u. c., kopumā no vairāk nekā 37 valstīm. Šogad izstādes apmeklētāji varēs paviesoties 14 valstu nacionālajos kopstendos.

”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju, Agroresursu un ekonomikas institūtu, Latvijas Tehnoloģisko centru, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, „EEN Latvija”, Pavāru klubu, Latvijas Bārmeņu federāciju, „Diplomatic Economic Club Latvia” u. c.

Izstādes darba laiks:
7. septembris 10.00–18.00 (Profesionāļu diena)
8.–9. septembris 10.00–19.00
10. septembris 10.00–17.00

Biļešu cenas:
7. septembrī (Profesionāļu dienā) – 10 EUR
Pārtikas nozares profesionāļiem, aizpildot anketu un atstājot savu vizītkarti – 5,00 EUR

8.–10. septembrī
Pieaugušajiem – 5,00 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3,50 EUR
Ģimenes biļete (9., 10. septembrī) – 13 EUR
(2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam)
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Autostāvvieta – 4,00 EUR