Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Rīta kafija ar Daini Zaltanu!

Mācību centrs "BUTS" turpina rubriku "Rīta kafija ar...", kurā tiek atspoguļotas domas par jautājumiem saistībā ar izglītību, darba tirgu, intervējot gan nozares ekspertus, strādājošos nozarē, kā arī tos, kuri ņem dalību jaunu zināšanu apguvē un cer uz savu zināšanu pielietošanas iespējām. Trešā intervija tapusi sadarbībā ar mācību centrs „BUTS” direktora vietnieku Daini Zaltanu, uzdodot aktuālos jautājumus: Vai izglītība spēj mainīt mūsu dzīvi un ar ko cilvēkam būtu jāsāk, lai kaut ko sasniegtu un mainītu savā dzīvē.

Vai izglītība spēj mainīt mūsu dzīvi?
Iesēžoties skolas, universitātes vai mācību centra solā un klausotos skolotāju veidotajā dzīves interpretācijā, mēs bieži aizdomājamies par zināšanu nozīmīgumu mūsu personīgajā un uzņēmuma izaugsmē, tomēr, ja Jūs man vaicājat – vai izglītība spēj mainīt mūsu dzīvi, es Jums atbildēšu Nē... izglītība noteikti to nespēj, jo vienīgais cilvēks, kurš spēj mainīt un ietekmēt mūsu dzīvi esam mēs paši. Tikai un vienīgi no mums ir atkarīgs tas, ko un kā šai dzīvē sasniegsim.

Tad kāpēc vispār ir vajadzīga izglītība un jaunas zināšanas?
Kā jau minēju, tad visa pamatā ir cilvēks. Kā puķe nevar dzīvot bez ūdens, tā arī cilvēks, kurš vēlas dzīvē kaut ko sasniegt ir atkarīgs no zināšanām un dzīves pieredzes, tādejādi izglītība ir kā instruments, kas palīdz sasniegt izvirzītos mērķus daudz ātrāk. Pats svarīgākais ir apzināties savus mērķus un sasniedzamos rezultātus, jo tikai tad ieguldītajam darbam ir vērā ņemams rezultāts.
Es noteikti teiktu tā – mums ir kaut kas stipri jāgrib, mums ir jābūt spēcīgiem, lai šīs iegribas realizētu un mums ir jāmācās neapstāties pie pirmajām grūtībām.

Ar ko tad cilvēkam būtu jāsāk, lai kaut ko sasniegtu un mainītu savā dzīvē?
Katram cilvēkam ir sapņi, kurus viņš cer īstenot savas dzīves laikā. Protams, arī mums dziļi sirdī kvēlo kāds mazāks vai lielāks sapnis, mērķis, kuru mēs vēlamies piepildīt. Tomēr ne vienmēr sapnis pārvēršas par daļu no mūsu ikdienas. Atcerieties, ka ikdienas situācijā cilvēkam ir divas iespējas – pieņemt vai nepieņemt to! Arī Jūs varat pieņemt savus sapņus kā skaistu un burvīgu idilli vai darīt visu, lai tiektos pretī kārotajam.
Bieži nepietiek ar vārdiem „es darīšu visu, lai to sasniegtu”, jo vārdi ir kā domas, kas mēdz izgaist un pazust no mūsu prāta. Šajā situācijā ir nepieciešams kāds stingrs pamats, lai Jūs būtu motivēti sasniegt mērķi. Kas var būt skaistāks par sapņu piepildītu nākotni? Mēs gandrīz visi esam domājuši par to, kāda tā būs, kādi mēs būsim. Svarīgi plānot dzīvi uz konkrēti sasniedzamiem mērķiem un rezultātiem. Šādi mēs veidosim mūsu dzīves ceļu, nevis tas mūs vedīs nezināmā nākotnē.
Zinot, kur Jūs gribat būt pēc pieciem vai desmit gadiem, Jūs spēsiet veltīt pūles atbilstošajiem darbiem un uzdevumiem. Ja Jums šodien pajautātu: „Kur un kā Tu sevi redzi pēc desmit gadiem?”, vai Jūs spētu aprakstīt savā dzīvē sasniegto?

Uzdevums
Iedomājaties, ka Jūs esat nokļuvis 10 gadu tālā nākotnē un Jums ir dota vienreizēja iespēja uzrakstīt sev vēstuli, aprakstot, kā Jūs tagad dzīvojat, ko jau esat sasniedzis. Aprakstiet savu nākotni un sniedziet padomu tagadnes cilvēciņam, kā viņam rīkoties un ko darīt, lai nokļūtu šai skaistajā nākotnē!

Veltiet laiku un uzrakstiet šo vēstuli, lai tā Jums atgādinātu par to skaisto nākotni un sapņiem, kurus Jūs no visas sirds vēlaties sasniegt un īstenot! Noglabājiet šo vēstuli, lai pēc mēneša pārlasot, izvērtētu, cik daudz esat spējuši paveikt aprakstītā mērķa sasniegšanai.