Ko nedarīt, sastādot CV
Raksta autors: CV-Online, Sākums | CV-Online - darba piedāvājumi,...
10 "ne" jeb ko nerakstīt, sastādot CV.
Pirmkārt: Nekādā gadījumā CV nerakstīt personas kodu!
Kāpēc? Tāpēc, ka personas kods nav nepieciešams, lai potenciālais darba devējs varētu izvērtēt kandidāta atbilstību, kā arī (tas ir svarīgi!) ne visi darba devēji pareizi iznīcina dokumentus un tā vietā, lai CV pirms izmešanas ieliktu dokumentu smalcinātājā, bieži vien CV nonāk atkritumu konteineros „smukā” A4 formātā … un konteineru vētraino dzīvi mēs varam iedomāties…. Sargā sevi un nedod iespēju ar saviem datiem manipulēt trešajām personām negodīgos nolūkos! Nekādā gadījumā arī nesūti darba potenciālajiem devējiem skanētas pases kopijas!
Otrkārt: Izvairies rakstīt ģimenes stāvokli un bērnus!
Cik cilvēku, tik aizspriedumu, piemēram: vienam nepatiks jauna neprecēta sekretāre, jo būs vējgrābsle; cits negribēs darbinieku ar mazu bērnu, jo tie bieži slimo, citam nepatiks 2 bērnu tēvs, kas dzīvo civillaulībā, jo nav spējīgs uzņemties atbildību un apprecēt savu bērnu māti, vēl kādam nepatiks vecpuisis 40 gadu vecumā, jo tāds varētu būt ar nenopietnu attieksmi pret dzīvi vai šķirtenis, jo tāds, savukārt, varētu būt vēl kaut kāds. Nedod potenciālajam darba devējam vērtēt sevi neobjektīvi, vadoties no personīgiem aizspriedumiem! Bez tam Darba likums aizliedz diskriminēt kandidātus pēc šī parametra!
Treškārt: Labāk vecumu CV nerakstīt!
Atbildi uz jautājumu – kāpēc – lasīt pie „otrkārt”.
Ceturtkārt: Neraksti CV adresi!
Atbildi uz jautājumu – kāpēc – lasīt pie „pirmkārt”. Pilnīgi pietiks, ja uzrakstīsi pilsētu un pasta indeksu.
Piektkārt: Ja strādā, neraksti CV pie kontaktiem darba e-pastu!
Tāpat arī nesūti CV no darba e-pasta ar parakstu „Jānis Bērziņš, SIA ZZZ projektu vadītājs”! Kāpēc? Pavisam elementāri – Nevienam darba devējam nav vajadzīgi darbinieki, kas darba laikā nodarbojas ar privātām lietām, vēl jo vairāk nodarbojas ar cita darba meklējumiem!
Sestkārt: Pie valodu zināšanām nemini „vāji”, „slikti” vai „ar vārdnīcas palīdzību”!
„Vāji” un „slikti” ir vārdi ar negatīvu nozīmi un noskaņo negatīvi, tos var aizstāt ar, piemēram: „iesācēja līmenis” vai „apgūts 1.gada kurss”. „Ar vārdnīcas palīdzību” strādā kā profesionāli tulki, kā arī mūsdienās ar Google Translate vārdnīcas palīdzību var sazināties vairāk kā 50 valodās, pat ja nerunā nevienu vārdu tajās valodās!
Septītkārt: CV nemini dārgus hobijus!
Kāpēc – potenciālais darba devējs nodomās, ka esi dārgs kandidāts un viņš nevarēs atļauties apmaksāt Tavus dārgos hobijus!
Astotkārt: Labāk nerakstīt CV atsauksmju kontaktus!
Tā vietā var „Atsauksmes pēc pieprasījuma”. Kāpēc? Atsauksmes, ja vispār ievāc, parasti ievāc pēdējā interviju kārtā, kad daudz maz ir noskaidrota abpusēja vēlme turpmākai sadarbībai. Taču atsauksmes ne vienmēr tiek ievāktas korekti, kas nozīmē, ka Tu varbūt nemaz negribi strādāt pie konkrētā darba devēja, bet viņš jau ir paspējis piezvanīt Taviem atsauksmju kontaktiem un iztērējis ne tikai viņu laiku, bet arī pacietību. Neriskē nokaitināt atsauksmju sniedzējus un viņu kontaktus dod tikai tiem „izredzētajiem”, pie kuriem vēlies strādāt un kad jau zīle vai mednis ir gandrīz rokā! Saskaņo ar savu atsauksmju sniedzēju, ka viņam var kāds zvanīt un apjautājies vai viņš vispār ir ar mieru atsauksmes dot!
Devītkārt: Nobeigumā neraksti ne datumu, ne parakstu, ne ar cieņu!
Vienkārši neraksti un viss!
Un visbeidzot Desmitkārt: Neraksti CV ar gramatikas kļūdām!
Tas atstāj pavirša un neprofesionāla cilvēka iespaidu!
Darba meklēšanas process patlaban ir pietiekoši sarežģīts process un ir ļoti viegli salaist kaut ko dēlī, tāpēc izvairies no tām kļūdām, no kurām var izvairīties!
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]