Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:121, Did:0, useCase: 3


8 soļi, kā sagatavot velosipēdu braukšanai ziemā

Redakcija
Redakcija

8 soļi, kā sagatavot velosipēdu braukšanai ziemā
Foto: Pexels.com


Braukšana ar velo ir lieliska nodarbe – tā ne tikai uzlabo veselību, trenē ķermeni un ir dabai draudzīga, bet arī ļauj ietaupīt pamatīgu naudas summu, ko citādi nāktos izlietot par degvielu vai sabiedriskā transporta biļetēm. Turklāt ar to var nodarboties visu cauru gadu. Vienīgais, kas jāizdara, pirms lēkt bērītim mugurā ziemā, ir – jāsagatavo velosipēds ziemas sezonai. Kā? Uzzini turpinājumā!

1. Nomaini vecās riepas

Braukšana ar velosipēdu ziemā ir bīstamāka, jo ledus, rudens lapu pārpalikumi, sabiezējusi auto motoreļļa, sniega pļura un pretslīdes materiāli, ar ko ceļus apstrādā ziemā, pasliktina tava velo riepu saķeri ar ceļa virsmu. Ja riepas ir nolietojušās, ir daudz augstāks risks iekļūt satiksmes negadījumā vai attapties ar pārplīsušu riepu. Ja vasaras sezonā ceļā pārdurtās vai pārplīsušās riepas maiņa ir visai vienkāršs process, ziemā ar nosalušām rokām to izdarīt būs daudzreiz grūtāk.

Uz velo riepām attiecas tas pats, kas uz auto riepām – jo dziļāks protektors, jo drošāka braukšana. Nomaini nolietotās riepas uz svaigām vasaras vai speciālajām velo ziemas riepām!

2. Nomaini bremžu klučus

Palietoti velo bremžu kluči varētu izskatīties droši pirms došanās ielās, taču, nonākot saskarē ar mitrumu (peļķēm, sniegu, sniega-sāls putru), tie var zaudēt saķeri ar riteni, pamatīgi apgrūtinot bremzēšanu, līdz ar to – radot lieku risku iekļūt negadījumā. Pavisam slikti ir tad, ja klucis ir nodilis jau līdz metāla daļai – tas ne tikai palielina nelaimes gadījumu risku, bet arī bojā velosipēda ratu aploces (vietu, kur kluči saskaras ar riteņa rumbu). Pasaudzē sevi un savu velo – nomaini bremžu klučus laikus!

3. Iegādājies otru ratu komplektu

Slapjā laikā no ceļa uzrautie gruži, smilšu graudi un sāls var sabojāt ne tikai bremžu klučus, bet arī ratu aploces. Lai nesabojātu šikos, velosipēda oriģinālos ratus, ziemas sezonai iegādājies kādus lētākus velo ratus, kurus sabojāt nebūtu tik sāpīgi.

Vēl vērtīgs padoms – lai paildzinātu ratu aploču un bremžu kluču mūžu, laiku pa laikam notīri aploces. Ja ziepjūdens ir par švaku un nespēj visu notīrīt, ņem talkā spirtu!

4. Pārbaudi ķēdes stāvokli

Nolietojusies ķēde bojā velosipēda zobratus. Ja rocība ļauj, iegādājies otru ķēdi, lai vienu vari lietot sausā un saulainā laikā, bet otru – slapjā laikā, skarbos ceļa apstākļos. Tas pagarinās abu ķēžu mūžu.

Foto: Pexels.com

5. Ķēdei vienmēr jābūt ieeļļotai

Smērvielu tirgū ir vesels lērums dažādu eļļu, bet ne visas ir piemērotas lietošanai ziemas apstākļos. Izvēlies slapjiem laika apstākļiem piemērotu eļļu, jo tā ir ūdensizturīga un pasargās ķēdi no rūsēšanas. Ir vērts ieeļļot arī pārējās metāliskās daļas – zobratus, klaņus, rumbas, pedāļus.

6. Izmanto dubļu sargus

Jā, dubļu sargi varbūt izskatās muļķīgi, bet vēl muļķīgāk izskatīsies tava mugura, kas nošļākta ar dubļiem, ūdeni un netīrumiem, ko riepas protektors uzrauj no ceļa. Dubļu sargi slapjajā sezonā ir neaizstājami.

7. Lieto apgaismojumu

Ziemas sezonā ieslēdz velo apgaismojumu neatkarīgi no tā, vai ir rīts, pusdienlaiks, pēcpusdiena vai vakars. Uznākot kādam tumšākam sniega vai lietus mākonim, redzamība uz ceļa pasliktinās, īpaši, ja mākonis atnes arī nokrišņus, un tu kļūsti vai nu slikti saredzams, vai nemaz neredzams. Lai būtu droši, tev vajadzīga:
● baltā gaisma priekšā;
● sarkanā gaisma aizmugurē;
● vismaz pa vienam atstarotājam uz priekšējā un pakaļējā rata spieķiem;
● atstarotāji uz pedāļiem;
● atstarojošā veste.
Labāk izskatīties pēc Ziemassvētku eglītes nekā vairs nekad neuzkāpt uz velo.