Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 3


Timiāna veselības kūre - noderīga aukstā un mitrā gadalaikā

Timiāna baudas kūre piemērota tiem, kuri uzturu uzskata arī par dziedināšanas līdzekli. Svarīgi izvēlēties labas kvalitātes produktus un timiānu nevārīt kopā ar ēdienu, bet pievienot jau gatavam. tā saglabāsies timiāna dziedinošais spēks.

Kūres norise:

- Iespējami bieži lietot timiānu kā garšvielu. To var izmantot gan svaigu, gan kaltētu.

- Sarūpējiet pārējās receptēs minētās sastāvdaļas un pagatavojiet maltīti ar timiāna piedevu.

- Timiāns nav jālieto atsevišķā terapijā noteiktu laiku; to var darīt pēc patikas, ja vien jums garšo ēdieni ar timiānu.

Timiāns piešķir labu garšu salātiem, dārzeņu ēdieniem, kartupeļiem, makaroniem un rīsiem, tāpat mango, ābolu, zemeņu desertam, sieram, jēra gaļai, lasim, vistas gaļai, desiņām un gliemenēm.

Lieliski garšo timiāna eļļa, liķieris un želeja, sviests un kazas siers ar timiānu, uz maizes un ar sēņu ēdieniem, omletē un kēksos- vai tiešām ir kāds ēdiens, kam nav piemērots timiāns?

Garda mājas recepte gripas laikam:

Nelielu maizes šķēlīti apsmērē ar sviestu un medu, dāsni pārkaisa ar timiānu, uzspiež 1/2 ķiploka daiviņas.

Dienas laikā apēd trīs šādas maizītes. Šīs maizītes ir tik veselīgas un garšīgas, ka var ēst arī tad, kad gripas nav. Tostarp receptes svarīgākā daļa ir ķiploks: tas veicina imunitāti, aizkavē slimības ierosinātāju vairošanos un novērš saaukstēšanos.

Timiāna medus:

Divas lielas saujas svaiga vai kaltēta timiāna smalki sakapā un pamīšus kārtām ar medu liek glabāšanas traukā, turklāt katrai kārtai vajadzētu būt vismaz 1 cm biezai. Trauku aizvāko, trīs nedēļas glabā uz palodzes, ik dienu trauku apgrozot, tad saturu saspiež.

Terapija un bauda vienlaikus!

Timiāna tēja:

1 tējkaroti timiāna drogu pārlej ar 150 ml karsta ūdens, krūzītei uzliek vāciņu vai apakštasīti, ļauj ievilkties 5 minūtes, tad nokāš. Iedarbības pastiprināšanai var piepilināt timiāna tinktūru- 25 pilienu uz tasi tējas.

Ar šo tēju var skalot kaklu, ieelpot tās tvaikus vai izmantot sejas mazgāšanai pret akni.
No tējas var pagatavot arī kompresi pret klepu- tīru salveti samitrina tējā, nospiež un uzliek uz krūtīm. Pārsedz ar vilnas šalli, papildus var uzlikt arī termoforu (var izmantot pudeli ar siltu ēdeni), tur 15 minūtes.

Timiāna tinktūra:

Burciņu piepilda ar sīki sagrieztu timiānu, līdz malām pielej degvīnu. Trīs nedēļas notur uz palodzes, ik dienu sakratot, pēc tam pārlej pudelītēs. Kūres veidā tinktūru lieto četras nedēļas pēc kārtas trīsreiz dienā pa 25 pilieniem.

Ieskaties! Noderīgi!

Izdevniecībā "Jumava" izdotā Urzulas Bīringas grāmata "Veselības enciklopēdija", sniedz pārskatu par pilnvērtīgu organisma terapiju ar dabīgu ārstniecības augu palīdzību. Tajā atradīsiet dažādu augu veselības kūres katram gadalaikam, ārstniecisku tēju un uzkodu receptes, kā arī dažādu ārstniecības līdzekļu pagatavošanas pamācības. Veselības enciklopēdija ir īsts atradums visiem, kas vēlas dzīvot veselīgi, gūt labumu no dabas un stiprināt imunitāti ar dabīgiem līdzekļiem.
Savukārt, grāmatai pievienotajā pielikumā varēsiet iepazīties ar augu ievākšanas kalendāru.

Urzula Bīringa saka: "Savu automašīnu mēs regulāri nogādājam apkopes centrā, ik pavasari dzīvoklī veicam ģenerāltīrīšanu, un tieši tāpat mums jārūpējas par savas "iekštelpas" sakopšanu. Visiedarbīgākā šī kopšana būs tad, ja regulāri pievērsīsieties viena sava organisma apvidus sakopšanai, proti, veiksiet īpašas ārstniecības augu kūres aknām, sirdij, nerviem un citiem orgāniem. Grāmatā "Veselības enciklopēdija" aprakstītas dažādasdziednieciskās kūres, no kurām varat izvēlēties vispiemērotāko tieši sev. Mans burvju vārds ir profilakse, un tai ir jābūt pastāvīgai. Viss jādara ar prieku, tad viss labi garšos, dāvās prieku, vairos spēku un sniegs atvieglojumu, proti, apmierinājumu. Tieši tā arī viss notiks, es apsolu!"