Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:5, Did:0, useCase: 3


Kas jāzina pirms jauna datora iegādes?

Redakcija
Redakcija

Mūsdienās dators ir ieņēmis nozīmīgu lomu daudzu cilvēku dzīvēs. Dators sniedz lielas iespējas. Ar tā palīdzību var veikt savus darba pienākumus, iepirkties internetā, atpūsties, skatoties filmas vai spēlējot spēles, kā arī iespējams veikt daudzas citas darbības. Tāpēc ikvienam cilvēkam vajadzētu apsvērt domu par datora iegādāšanos.

Tā kā dators ir ilgtermiņa ieguldījums, to nevajadzētu iegādāties vieglprātīgi. Ir vairāki faktori, kas jāņem vērā pirms datora iegādes. Raksta turpinājumā atradīsiet nelielu ceļvedi, kas palīdzēs iegādāties savām vajadzībām labāko.

Datora izmantošanas mērķis
Lai varētu iegādāties datoru, nepieciešams saprast kādam mērķim tas būs paredzēts. Piemēram, ja Jums dators ir neieciešams, lai izmantotu tikai internetu un lasītu aktuālākās ziņas, tad pietiks ar pavisam vienkāršu datoru.
Savukārt, ja ikdienā strādājat ar bilžu apstrādi vai video montāžu, tad gan jāskatās jau pēc jaudīgāka datora ar vairākām funkcijām. Mūsdienās datoru klāsts ir ļoti plašs, tāpēc ir iespējams piemeklēt datoru ikviena cilvēka vajadzībām.

Procesora jauda
Ja dators nepieciešams programmēšanai vai darbam ar grafisko dizainu, tad ļoti svarīga ir procesora jauda. Mūsdienās lielu popularitāti ir ieguvuši tieši Intel Core i3, i5, kā arī i7 procesori. Tas skaidrojams ar to, ka šie procesori savā klasē ir paši jaudīgākie. Strādājot ar datoru, kuram ir šāda veida procesors, Jūs varēsiet neuztraukties par programmu ātrumu. Visus nepieciešamos darbus Jūs varēsiet paveikt plānotajā laikā.

Videokarte
No videokartes jaudas ir atkarīgs tas, cik labi un ātri dators darbosies, ja būs nepieciešamība darboties ar dažāda veida attēliem vai arī, ja būs vēlme uzspēlēt kādu datorspēli. Izvēloties datoru, Jums vajadzētu zināt, ka pastāv divu veidu videokartes – iebūvētās un diskrētās video kartes. Lielākajai daļai datoru videokartes ir iebūvētas.
Tāpat videokarte nosaka to, cik labā kvalitātē varēsiet skatīties filmas vai seriālus. Ja datora iegādes galvenais mērķis ir datorspēļu spēlēšana, tad videokartei jāpievērš īpaša uzmanība. Ja tā nebūs atbilstoša, tad, visticamāk, ka datorspēles raustīsies un nebūs iespējams tās spēlēt.

Dažādi speciālisti nereti iesaka izvēlēties datoru pat ar divām iebūvētām videokartēm, jo tās sniedz visu nepieciešamo, lai datorspēles varētu spēlēt bez problēmām.

Svars un baterija
Ja Jums nepieciešams stacionārais dators, kuru izmantosiet tikai mājās, tad šie parametri nav jāņem vērā. Taču portatīvā datora iegādē svarīgs ir gan svars, gan baterija un barošanas bloks datoram.

Ja ikdienā Jūs mēdzat strādāt ar datoru dažādās vietās, tad, protams, datora svaram ir ļoti liela nozīme. Ir svarīgi, ka dators ir pēc iespējas vieglāks un tas nesagādā liekas pūles, to pārvietojot. Tāpat arī baterijas darbības ilgums ir ļoti būtisks, jo ne visās vietās būs iespējams uzlādēt bateriju.

Cena
Cena viennozīmīgi ir svarīgs faktors datora iegādē. Jo datoram būs vairāk funkciju, jo tas būs dārgāks. Piemēram, ja Jums dators ir nepieciešams, lai veiktu nelielas darbības internetā, tad nav nepieciešams iegādāties datoru, ar kura palīdzību var stādāt ar grafiskā dizaina veidošanu. Šādā veidā Jūs tikai pārmaksāsiet par to, ko nemaz neizmantosiet.

Taču, ja Jums dators nepieciešams, lai veidotu video un apstrādātu attēlus, kā arī kādu reizi spēlētu datorspēles, tad gan nevajadzētu taupīt un izvēlēties lētāko variantu.

Ekrāna izmērs
Ja runa ir par portatīvo datoru ekrāna izmēru, tad jāņem vērā, ka lielāks ekrāns nozīmēs to, ka kopējais datora svars būs lielāks. Ja ikdienā Jums būs nepieciešamība pārnēsāt datoru, tad jāizvēlas dators ar mazāku ekrānu.
Savukārt, ja Jums nepieciešams stacionārais dators, tad gan var izvēlēties pēc iespējas lielāku ekrānu, lai viss būtu pārskatāmāks. Lielāks ekrāns sniegs arī labāku iespēju skatīties filmas vai seriālus.

Operatīvā atmiņa
Operatīvās atmiņas izvēle arī ir ļoti būtiska, iegādājoties datoru. Operatīvā atmiņa jeb RAM atbild par datu īslaicīgu saglabāšanu. Operatīvā atmiņa nosaka to, cik ātri darbosies dators. Ja operatīvā atmiņa būs liela, tad datora operētājsistēma spēs labāk un kvalitatīvāk darboties, kā arī nebūs problēmu ar dažādu programmu ielādi datorā.