Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:5, Did:0, useCase: 3


Pieci noderīgi padomi televizora izvēlē

Redakcija
Redakcija

Aplūkojot televizoru piedāvājumu, var nākties apjukt no plašā piedāvājumu klāsta. Attīstoties tehnoloģijām, televizoru ražotāji arvien vairāk sacenšas savā starpā, radot modeļus ar jaunām un mūsdienīgām iespējām. Izvēloties televizoru, uzmanība jāpievērš vairākiem faktoriem, piemēram, diagonālei, izšķirtspējai, funkcijām. Kam pievērst uzmanību, izvēloties televizoru? Par to vairāk turpinājumā!

Vispirms vērts noskaidrot, ko nozīmē apzīmējumi LED, LCD un OLED.

● LED televizori ir plānāki un vieglāki, kā arī mazāk patērē elektrību. Tirgū vairāk ir pieejami tieši LED televizori.
● LCD ir vecāka ripa modeļi, kam apgaismojums notiek, izmantojot dienasgaismas spuldzes.
● OLED ir jaunākās tehnoloģijas televizors ar plānāku ekrānu un augstu attēla kvalitāti.

Televizora diagonāle

Televizoru mēra pa diagonāli un šīs parametrs tiek norādīts collās. Ja televizors atradīsies virtuvē, labāk izvēlēties 17 līdz 22 collu diagonāli. Guļamistabai derēs 29 – 32 collu televizors. Savukārt viesistabā jāizvēlas telpas platībai piemērots televizors, jo attālums no skatītāja līdz ekrānam nedrīkst pārsniegt 4 metrus. Attālumam jābūt 1,5 reizes lielākam par televizora izmēru collās.

Priekšstatam - 32 collu televizora diagonāle ir 81 cm, platums - 73 cm, augstums - 42 cm. Viens no lielākajiem televizoriem, kas ir pārdošanā, ir 86 collas. Tādas ierīces diagonāle ir 218 cm, platums - 192 cm, augstums - 109 cm.
Izvēloties televizora izmēru, jāņem vērā arī telpas platība, lai televizoru varētu skatīties no jebkura skata leņķa.

Ekrāna izšķirtspēja

Tas ir pikseļu daudzums attēlā pēc horizontāles un vertikāles, kas ietekmē attēla kvalitāti. Īsāk sakot, parametrs, kas nosaka skatīšanās attālumu. Lielāka televizora izšķirtspēja garantē skaidrāku attēlu.

Televizoriem ar diagonāli no 17 līdz 22 collām, parasti ir HD 720p izšķirtspēja (1366 x 768) un tie ir piemēroti kabeļtelevīzijas un digitālās televīzijas skatīšanai, kā arī DVD formāta filmām.

FULL HD (1920 x 1080) televizori nodrošina kvalitatīvu attēlu datorspēlēm, TV kanāliem un filmām Blu-Ray formātā.
ULTRA HD (3840 x 2160) un lielāka izšķirtspēja nodrošina skaidru un detalizētu attēlu, ko sauc arī par 4K formātu. Tas nozīmē, ka rādītāji četras reizes pārsniedz Full HD attēla izšķirtspēju un to nodrošina gan jaunākie LG televizori, gan citu zīmolu jaunākie modeļi.

Smart TV funkcija

Smart TV nozīmē, ka televizorā ir integrēts internets un dažādas interaktīvas funkcijas. Jāņem vērā - lai pilnībā būtu iespējams izbaudīt Smart TV tehnoloģijas piedāvātās iespējas, televizora diagonālei jābūt vismaz 29 collām.

Jaunākajos Samsung modeļos ar Smart TV funkciju ir iekļauts Wi-Fi modulis, kas, pieslēdzoties internetam, dod iespēju to pilnvērtīgi izmantot. Tas sniedz iespēju lietot sociālos tīklus, iepirkties internetā, sazināties caur Skype un, protams, skatīt TV saturu uz citām ierīcēm ar All Share funkcijas palīdzību.
Izvēloties LG Smart TV televizoru, Jūs pārsteigs tā vienkāršā vadība un ērtais programmu izvietojums uz ekrāna. Smart Share funkcija dod iespēju uz televizora ekrāna skatīt video vai foto failus, kas glabājas datorā, zibatmiņā, cietajā diskā vai HDD.

Energoefektivitātes klase

Tas ir viens no svarīgākajiem parametriem jebkuras elektroierīces izvēlē. Jo augstāka energoefektivitātes klase, jo mazāk būs jāmaksā par elektrību. Tātad, A klases elektroierīce patērēs mazāk elektrības kā, piemēram, G klases elektroierīce.

Ja aktuāla jauna televizora iegāde, ieskatieties interneta veikalu piedāvājumā. Piemēram, interneta veikalā 220.lv ir plašs Samsung televizoru piedāvājums, tāpat tur pieejami arī LG un citu populārāko ražotāju televizori. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko!