Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:125, Did:0, useCase: 3


Majas gatavota maltite – neaizstajama tradicija vai aizmirsta paradiba?

Redakcija
Redakcija

Kurš gan nav baudījis gardu, mājās gatavotu maltīti kopā ar saviem tuvajiem? Tikko pagatavota ēdiena smarža ne tikai ir patīkama un rosina apetīti, bet arī asociējas ar mājām. Ikdienas steigā izvēlamies ieturēt maltīti ārpus mājām, taču ir vairāki iemesli, kāpēc vajadzētu gatavot maltīti mājās un baudīt to kopā ar saviem tuvajiem. Par ģimenes kopīgajiem brīžiem maltītes sagatavošanā un to, kāda nozīme ir virtuvei kā telpai mājās stāsta arī mamma, blogere, stiliste un modes māksliniece Indra Salceviča.

Kopā būšanas prieks
“Virtuve ir kā tāds dzīvokļa centrs. Principā šeit visi sanākam kopā darba dienas vakaros un brīvdienās. Mums tā ir vieta, kur sanākt kopā, lai brokastotu, vakariņotu, spēlētu galda spēles, kā arī svinētu svētkus. Man šķiet aizņemtiem cilvēkiem lielām kulinārām izvirtībām ir par maz laika, bet arī dzīvot bez virtuves – nav iespējams. Ikdienā tomēr var atrast laiku arī mazām, bet sirsnīgām maltītēm,” stāsta Indra Salceviča.

Svaigi un veselīgi
Viens no iemesliem, kāpēc izvēlamies baudīt maltīti ārpus mājas ir ikdienas steiga un laika trūkums, ko šķietami ietaupām, ja negatavojam paši. Uz kā rēķina to izvēlamies? Arī restorānos un kafejnīcās ir gards, svaigs un veselīgs ēdiens, bet tikai par mājās gatavotu ēdienu tu vari būt 100% pārliecināts par tā saturu, izvēloties sev piemērotākos produktus.

Pieejamība un praktiskums
Noteikti viens no būtiskākajiem ieguvumiem mājās pagatavotai maltītei ir iespēja to baudīt jebkurā laikā. Neviens taču nenosaka to, kad drīksti sākt maltīti un kurā vietā sēdēt? Mājās pagatavotas maltītes viena no priekšrocībām ir ērta un viegla uzglabāšana. Sagatavoto maltīti ir ērti uzglabāt ledusskapī, saglabājot ēdienā esošas uzturvērtības un pasargājot sevi no galvassāpēm, domājot par nākamās dienas maltīti – ērti un praktiski.

Ergonomiskums
Mūsdienās virtuves sadzīves tehnika ir radīta tā, lai tā atbilstu ikviena dizaina un stila piekritējam. Izvēloties virtuves ierīces, ikvienam ir iespēja papildināt savu virtuvi ar ierīcēm, kas primāri ir nepieciešamas ēdiena pagatavošanai, uzlabojot ēdiena gatavošanas procesu – saīsinot to un padarot efektīvāku. Ergonomiskas sadzīves tehnikas priekšrocība ir ērtumā, ko tā nodrošina ikvienam ēst gatavošanas entuziastam.

Funkcionalitāte
Lielākoties šķiet, ka mājās gatavota maltīte prasa daudz laika un ikdienas steigā tam noteikti nav laika. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, virtuves ierīču funkciju klāsts ļauj ātri pagatavot un uzglabāt maltīti, lai to varētu baudīt arī nākamajā dienā. Maltītes gatavošana var būt kā atpūta. AI (Artifical Intelligence) jeb mākslīgā intelekta tehnoloģijas, kas ir draudzīgas to lietotājiem atvieglos maltītes sagatavošu un samazinās elektroenerģijas patēriņu.

Mājās gatavotai maltītei piemīt sava maģija, kas spēj pie viena galda apvienot dažādas paaudzes un ikdienas steigā ļauj apstāties, lai baudītu kopā būšanu. Moderno tehnoloģiju attīstība sniedz iespēju ērti un ātri pagatavot maltīti, saglabājot kopīgas vakariņas ģimenes lokā kā tradīciju.