Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:417, Did:0, useCase: 3


Piecgadīgajam Regnāram no Kocēniem ir nepieciešama palīdzība, lai viņš varētu elpot

Redakcija
Redakcija

Madara audzina divus dēlus. Regnāram septembrī būs seši gadiņi, viņš ir jaunākais. Regnāram ir smaga bērnu cerebrālās triekas forma un invaliditāte. Mammas galvenais palīgs ir Regnāra vecākais brālis, 11-gadīgais Dagnis Marsels.

Šobrīd Regnāram ir nepieciešams iziet speciālās ABR terapijas kursu pie beļģu speciālistiem.

Kāpēc tas ir svarīgi

Bērnu cerebrālās triekas dēļ Regnāram ir sākusi progresēt diafragmas muskuļu daļas hipertrofija, un viņam kļūst arvien grūtāk elpot. Lai mazinātu elpošanas problēmas, ir jāstrādā pie dziļo muskuļu attīstības. Pašlaik vienīgais iespējamais risinājums zēnam ir speciālās ABR terapijas kurss, kas spēs atvieglot viņa stāvokli.

Regnāram var palīdzēt, zvanot pa tālruni 9 000 63 84. Zvana cena ir 1,42 eiro.
Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Regnāram arī īpašu ziedojumu kontu. No kontā ieskaitītajiem ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas. Ārstēšanas kursa izmaksas vienam gadam ir 6540 eiro.
Labdarības fonds BeOpen
Reģ. Nr. 50008218201
Konta Nr. LV58 CBBR 1123 2155 00610
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Regnāram Bērziņam - Krūmiņam

Ģimene

Kopā viņi ir draudzīga komanda, un tas dod viņiem spēkus pārvarēt visas grūtības un sarežģījumus.
Ģimene dzīvo Valmieras rajonā netālu no Kocēnu ciemata. Šeit nav viegli nokļūt bez automašīnas. No autobusa pieturas ir divi kilometri pa lauku ceļu.

Regnāra slimības dēļ Madara nestrādā – zēnam nepārtraukti ir nepieciešamas dažādas procedūras un terapijas kursi Valmierā un Rīgā. Tētis Niks jau vairākus gadus dodas peļņā uz Somiju, kur strādā kuģu būves uzņēmumā. Regnāra ārstēšanai visu laiku ir vajadzīga nauda. Šī iemesla dēļ viņiem tā arī nav izdevies izremontēt veco vecāku māju, uz kuru ģimene pārcēlās, kad ar Regnāru notika nelaime.

Līdz šim ir izdevies ierīkot ūdens un kanalizācijas sistēmu, kā arī izremontēt trīs istabas. Viena no tām vienlaikus kalpo kā priekštelpa, virtuve un vannas istaba – pretī plītij ir ierīkota dušas kabīne.

Otrajā istabā dzīvo Madara ar dēliem. Istabas centrā stāv vertikalizators, uz speciāla galdiņa novietotas ortozes un ortopēdiskās palīgierīces, krēslā – atbalsta sistēma ķermeņa fiksācijai, bet pie ieejas – ratiņkrēsls...

Trešajā istabā dzīvo vecmāmiņa Sarmīte. Pusi viņas istabas aizņem vecas stelles – vecmāmiņa savulaik strādāja apvienībā “Daiļrade” un izpirka tās, kad uzņēmumu slēdza. Ar aušanu nopelnīt naudu ir nereāli, bet viņai tas ir prieks un mierinājums. Tajā pašā istabā stāv arī lieli skaisti grozi: "Tie ir mūsu vectēva darinājumi. Arī abas vecmammas bija audējas," skaidro Madara.

Pati Madara pirms Regnāra dzimšanas strādāja slavenajā Liepkalnu maiznīcā. Ikvienam šajā ģimenē ir zelta rokas un visnoderīgākās profesijas. Šādus cilvēkus dēvē par zemes sāli, un tieši šādi cilvēki glabā sevī nezūdošās tautas vērtības.
Ģimene ļoti cer, ka viņiem beidzot izdosies pirmajā stāvā iekārtot istabu vecākajam dēlam. Remontu viņi veic paši, jo algot strādniekus ir dārgi. Tāpēc process virzās uz priekšu tikai tad, kad tētis atbrauc nedēļas nogalē vai atvaļinājumā.

Kas notika ar Regnāru

Kad pieteicās Regnārs, vecākajam dēlam bija 5 gadi. Grūtniecības 30. nedēļā Madara piedzīvoja placentas atdalīšanos. Tikai dažas dienas pirms tam viņa bija atnākusi uz kārtējo pārbaudi Valmierā un sūdzējās par sāpēm, taču tā vietā, lai nogādātu Madaru slimnīcā, ārsti aizsūtīja viņu mājās. Kad jauno sievieti ar ātro palīdzību nogādāja slimnīcā un izoperēja, bērniņš bija dzīvs. "Viņš svēra tieši vienu kilogramu – kā cukura paciņa," atceras Madara. Kad viņus izrakstīja no slimnīcas, zēna svars jau bija divi kilogrami. Sešu mēnešu vecumā viņam tika diagnosticēta cerebrālā trieka.

Ģimenēm, kurās aug bērni ar smagu invaliditāti, ir nepieciešama mūsu palīdzība un atbalsts, lai viņi nejustos vientuļi un pamesti. Iznest šādus pārbaudījumus uz saviem vien pleciem nav iespējams.
Lai samaksātu par ārstēšanu, Regnāra vecākiem ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Sargeņģelis

Regnārs ir neticami gaišs bērns – viņš priecājas par katru sīkumu un visu laiku smaida. Visvairāk viņam patīk apmeklēt svētkus un skatīties uz bērnu atrakcijām – viņš pats nekad nespēs nobraukt pa slidkalniņu vai palēkāt uz batuta, bet viņam patīk vērot citus. Vēl Regnārs ir ļoti sirsnīgs, labsirdīgs un pateicīgs. Dievs vien zina, kā tik smagi slimiem bērniem izdodas saglabāt tik gaišas dvēseles. Un no kurienes viņu mammas ņem spēku neļauties izmisumam un nepadoties.

“Raudāt nav jēgas,” saka Madara. “Es dzīvoju un priecājos. Man ir lielisks vecākais dēls – viņš ir ļoti apdāvināts, talantīgs un labs cilvēks. Man līdzās ir mana mamma. Mūsu Regnārs ir īsts saules stariņš. Un es nepārtraukti redzu rezultātu – kā mūsu pūles nes augļus un viņa stāvoklis uzlabojas."

Iespējams, dzīve ar šādu bērnu ļauj izprast tās būtību un jēgu vairāk nekā jebkādi psiholoģijas treniņi un reliģiskas prakses.
Un pavasarī notika brīnums – pilnīgi nejauši labdarības maratona Rīga-Valmieras organizatori uzzināja par viņu ģimeni un to, ka Regnāram nepieciešams apmaksāt ārstēšanās kursu Rīgā centrā “Poga”, un piedāvāja viņam kļūt par maratona sargeņģeli.

Sargeņģelis ir cilvēks, kuram maratona laikā tiek vākti līdzekļi. Pateicoties labestīgu cilvēku ziedojumiem, Madarai izdevās apmaksāt dēlam nopietnu ilgtermiņa visaptverošu rehabilitācijas kursu.
Bērniem ar cerebrālo trieku seansi ar speciālistiem ir nepārtraukts maratons. Un tagad Regnāram ir jāuzsāk jauns ārstēšanās kurss.

Palīdzība mazajām princesēm

Fotogrāfijā redzams, ka Regnārs audzē bizes. Izrādās, ka Madara un Dagnis nejauši uzdūrās internetā informācijai par Mazās princeses fondu (The Little Princess Trust) – britu labdarības organizāciju, kurai cilvēki no visas pasaules sūta savas nogrieztās matu cirtas, un fonds apmaksā parūku izgatavošanu bērniem, kas ārstējas no vēža.
Uz to brīdi Regnāram mati bija atauguši jau gandrīz līdz pleciem, un ģimenes padomē tika nolemts tos negriezt, bet gan izaudzēt līdz vajadzīgajam garumam un nosūtīt fondam.

Kam nepieciešami līdzekļi

ABR Belgium (Advanced Biomechanical Rehabilitation) klīnikas speciālisti veic detalizētu bērna pašreizējā biomehāniskā stāvokļa un strukturālo deformāciju testēšanu, pēc kuras vecāki saņem individuālu rehabilitācijas programmu bērnam nākamajam periodam. Vecāki apgūst praktisko ABR kursu (lekcijas un praktiskās nodarbības). Pēc šī kursa Madara varēs nodarboties ar savu dēlu pati. ABR metodei gandrīz visos gadījumos, pat vissmagākajos, ir noteikts pozitīvs efekts, kas, to izmantojot, palielinās.

No konta ienākušajiem ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Ziedojumu tālrunis 90006384 ir atvērts Regnaran līdz 3.09.
Labdarības fonds BeOpen
Reģ. Nr. 50008218201,
Konta Nr. LV58 CBBR 1123 2155 00610
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Regnāram Bērziņam - Krūmiņam
Labdarības fondam BeOpen ir Sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statuss, kas ziedotājiem dod iespēju saņemt ienākuma nodokļu atlaides.