Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:74, Did:0, useCase: 3


10 lietas, no kurām jāatbrīvojas, lai būtu laimīgs

Redakcija
Redakcija

Kad tu pārstāj darīt nepareizās lietas, atbrīvojas laiks, lai darītu to, kas tevi dara patiesi laimīgu. Tātad , no šodienas…

1. Pārstāj atlikt savu mērķu sasniegšanu

Kamēr daži cilvēki sapņo par panākumiem, citi pamostas un cītīgi strādā, lai tos sasniegtu. Kad darbība un pārmaiņas ir visvairāk nepieciešamas, tām bieži pretojas. Saņemies un ievēro disciplīnu! Kaut ko atliekot uz vēlāku laiku, tā izpildi padara tikai grūtāku un atbaidošāku. Nesāksi šodien, neizpildīsi līdz rītam. Nav nekā stresaināka par ilgstoši nepabeigtu darbu.

Noslēpums virzībai uz priekšu ir sākums. Sākums pats par sevi parasti ir pietiekams, lai dotu vajadzīgo impulsu un bumba sāktu ripot. Tātad, aizmirsti par finiša līniju un koncentrējies tikai uz savu pirmo soli. Saki sev: „Es izvēlos sākt šo uzdevumu ar mazu solīti.” Visi šie mazie soļi sasummēsies, un tu visai drīz pamanīsi pārmaiņas.

2. Pārstāj vainot citus un aizbildināties

Pārtrauc vainot citus par to, kas tev ir, vai kā tev nav, vai par to, ko tu jūti vai nejūti. Kad tu vaino citus par saviem pārdzīvojumiem, tu noliedz atbildību un padari problēmu mūžīgu. Pārtrauc izniekot savus spēkus un sāc uzņemties atbildību par savu dzīvi. Citu vainošana ir kārtējais nožēlojamais aizbildinājums, un aizbildināšanās ir pirmais solis uz neveiksmi. Vienīgi tu esi atbildīgs par izvēlēm un lēmumiem savā dzīvē.

3. Pārstāj izvairīties no pārmaiņām

Ja nekas nekad nemainītos, tad nebūtu arī saullēkta nākamajā rītā. Vairums no mums jūtas komfortabli tur, kur esam, lai gan visums ap mums nepārtraukti mainās. Spēja iemācīties to pieņemt ir ļoti svarīga mūsu laimei un vispārējiem panākumiem, jo tikai tad, kad mēs maināmies, mēs augam un sākam ieraudzīt tādu pasauli, kādu nekad iepriekš nespējām iedomāties.

Neaizmirsti, lai cik laba vai slikta ir šā brīža situācija, tā mainīsies. Ar to tu noteikti vari rēķināties, tāpēc izmanto situāciju un apzinies, ka pārmaiņas nenotiek tāpat vien. Ne vienmēr sākumā ir viegli, un varbūt brīžiem pat nesaproti, kas notiek, tomēr beigās apjautīsi, ka pārmaiņas ir tā vērtas.

4. Pārstāj kontrolēt nekontrolējamo

Ja tu centies visu kontrolēt un tad pārdzīvo par lietām, kuras nespēj kontrolēt, tu sevi „ieprogrammē” uz mūžīgu vilšanos un ciešanām.

Dažas lietas ir ārpus tavas kontroles zonas, bet tu vari kontrolēt savu reakciju uz lietām. Katra cilvēka dzīvē ir gan pozitīvie, gan negatīvie aspekti – vai tu esi laimīgs vai nē, lielā mērā ir atkarīgs no tā, uz kuriem aspektiem tu koncentrējies. Labākais, ko tu vari darīt, ir atbrīvoties no tā, ko nespēj kontrolēt, un ieguldīt enerģiju lietās, ko spēj paveikt, piemēram, mainīt attieksmi.

5. Pārstāj noniecināt sevi

Nekas cilvēku nenomāc tik ātri, kā sevis rāšana. Pareizi izmantots, prāts ir lielisks instruments, bet, ja to izmanto nepareizi, tas var būt ļoti postošs. Uzmanies no garīgām sarunām ar sevi pašu. Mēs visi klusībā ar sevi sarunājamies, bet ne vienmēr mēs apzināmies, ko sakām vai kā teiktais mūs ietekmē.

Kā reiz teicis Henrijs Fords: „Vai nu jūs domājat, ka spējat, vai arī domājat, ka nespējat, – abos gadījumos jums ir taisnība.” Viens no iemesliem, kāpēc mēs ciešam neveiksmi ir tas, ka mēs sevi apšaubām vai negatīvi ar sevi sarunājamies. Veids, kā pieveikt negatīvās domas un postošās emocijas, ir attīstīt pretējās – pozitīvās – emocijas, kas ir spēcīgākas un iedarbīgākas. Ieklausies sarunā ar sevi un aizvieto negatīvās domas ar pozitīvām; laikam ejot, tu izmainīsi savu dzīvi.

6. Pārstāj kritizēt citus

Negatīvisms, ko tu izplati uz citiem, beigu beigās sabojā tavu paša laimi. Kad tu patiešām jūties komfortabli ar savām paša nepilnībām, tevi nespēj apdraudēt vai aizvainot nepilnības, ko saskati citos cilvēkos.

Tāpēc pārtrauc uztraukties par trūkumiem, ko saskati visos citos, un koncentrējies uz sevi. Lai tavas dzīves nepārtrauktā izaugsme un attīstība tevi tik ļoti nodarbina, ka tev neatliek laika kritizēt citus.

7. Pārstāj bēgt no savām problēmām un bailēm

Tici man, ja katrs parādītu tev savas problēmas, tu gribētu savējās paņemt atpakaļ. Tiec ar savām problēmām un bailēm galā ātri, nebēdz no tām. Vislabāk ir risināt problēmu uzreiz, lai cik iespaidīga tā šķiet.

Bailes parasti attur no iespēju izmantošanas un lēmumu pieņemšanas. Tās notur cilvēku ierobežotu nelielajā telpā, kurā viņš jūtas pilnīgi komfortabli. Tomēr dzīve sastāv no mazu, unikālu pieredžu kulminācijas, kur daudzreiz nepieciešams palielināt savu komforta zonu. Ļaujot savām bailēm un uztraukumiem kontrolēt savu dzīvi, tu nedzīvo, bet vienkārši eksistē.

Morāle: Vai nu tev ir problēmas un bailes, vai arī tu piederi tām.

8. Pārstāj dzīvot citā laikā un vietā

Daži cilvēki nodzīvo visu dzīvi, mēģinot dzīvot citā laikā un vietā. Viņi žēlojas par to, kas bijis, ko viņi būtu varējuši izdarīt vai par ko būtu kļuvuši. Tomēr pagātne ir pagājusi, bet nākotnes vēl nav. Neatkarīgi no tā, cik laika pavadām žēlojoties par vienu vai otru, tas neko nemaina.

Viens no dzīves skaudrākajiem paradoksiem ir tas, ka mūsu gaišākā nākotne ir atkarīga no mūsu spējas pievērst uzmanību tam, ko darām tieši šobrīd, šodien.

Mums vairāk ir jādzīvo šeit un tagad. Dzīvošanai šajā brīdī nepieciešama aktīva, atvērta un tieša tagadnes apzināšanās. Nefantazē par atvaļinājumu, kamēr esi darbā, un neuztraucies par darba apjomu, kas palielinās, kamēr esi atvaļinājumā. Dzīvo tagad. Pamani skaistumu, kas paveras tev apkārt.

9. Pārstāj mēģināt kļūt par to, kas tu neesi

Viens no lielākajiem dzīves izaicinājumiem ir būt pašam pasaulē, kas tevi mēģina pataisīt tādu, kā visi. Vienmēr kāds būs skaistāks, kāds būs gudrāks, kāds būs jaunāks. Nemainies, lai iepatiktos cilvēkiem. Esi pats, un pareizie cilvēki tevi mīlēs, un arī tu pats sevi mīlēsi.

10. Pārstāj būt nepateicīgs

Sākumā ne visi dzīves puzles gabaliņi šķiet savienojami, bet ar laiku tu sapratīsi, ka tie perfekti sakrīt. Tāpēc esi pateicīgs par lietām, kas nav izdevušās, jo tās atbrīvoja telpu lietām, kas izdosies. Tāpat esi pateicīgs tiem, kas no tevis novērsušies, jo viņi atbrīvoja vietu tiem, kas nenovērsīsies.

Lai cik laba vai slikta tava dzīve būtu, katru rītu mosties ar pateicību par to. Kāds kaut kur citur izmisīgi cīnās par savējo. Tā vietā, lai domātu par to, kā tev nav, mēģini domāt par to, kas tev ir, bet kā nav citiem.

www.rigabrain.com - attīstībai, labsajūtai, veiksmei!