Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:246, Did:0, useCase: 3


Kā mazgāt kaķi

Kā mazgāt kaķi
Publicitātes foto

Zinot, kā mazgāt kaķi, mēs padarām šo procesu patīkamāku visiem tajā iesaistītajiem dalībniekiem.

Kaķi, kā zināms, ir ļoti tīrīgi. Tie noteikti labprātāk mazgājas paši un lepojas ar to. Bieži vien tiem nepatīk tikt ķemmētiem, bet vislielākās mocības gan kaķim, gan saimniekam sagādā vannošanās. Tā var būt pat traumatiska pieredze. Zinot kā vannot kaķi, mēs varam šim procesam likt noritēt gludāk, nebeidzoties ar braucienu uz tuvāko traumpunktu.

Saimniekam kaķis ir jāmazgā, ja tas ir ļoti nosmērējies vai tam kažokā saķērušās ērces/blusas. Pirmā lieta, kas būtu jāņem vērā- kaķa kažoks nevar kļūt tīrāks, ja to vienkārši berzē ar mitru drānu. Tātad- kaķi liksim vannā!

Ja vanna ir kārtībā, tad arī pašam saimniekam būtu jāsapošas attiecīgi šim pasākumam. Rokām un kājām jābūt nosegtām ar apģērbu, kā arī pašam apģērbam noteikti jābūt tādam, bez kā saimnieks varētu dzīvot. Kaķis, samirkstot, izlaiž nagus un skrāpējas, tādēļ saimniekam jāpārliecinās, ka viņa āda netiks pakļauta mīluļa nadziņiem.

Nākošā lieta, par ko būtu jāparūpējas- jāatrod brīvprātīgais asistents, kurš palīdzēs vannošanās procesā. Brīvprātīgā uzdevums būs pieturēt kaķa kājas un žokli, protams, to stipri nespiežot un nežņaudzot. Mērķis ir novērst kaķa bēgšanas, košanas un skrāpēšanas gadījumus.

Kaķa nagi pirms vannošanās būtu jānogriež, lai mazinātu bojājumus skrāpēšanās gadījumā (to vislabāk būtu izdarīt pie vetārsta un obligāti TIKAI ar speciālajām grieznēm). Kaķis jāmazgā pietiekoši lielā vannā vai bļodā, kurā ūdenim vidēji būtu jāsniedzas līdz 10 cm, atkarībā no kaķa izmēriem. Vanniņa ar ūdeni jāpiepilda, pirms ienesam kaķi telpā, kur notiks vannošanās. Iekšā vannā būtu jāievieto kāds gumijots paklājiņš vai dvielis, lai kaķis nevarētu paslīdēt, un lai tam būtu komfortablāka stāvēšana. Pirms vannošanās kaķis jāizķemmē. Pēcāk to liekam vannā, samērcējot tā kažoku, sākot no kakla uz leju (galvu, ausis, purniņu kaķim nemazgā, bet maigi paberzē ar mitru drāniņu) ar švammīti un šampūnu. Kaķa kažoks jāskalo vairākas reizes, jāpārliecinās, ka tajā vairs nav ziepju. Visbeidzot, kaķi nosusinām ar dvieli (ne fēnu) vai vairākiem dvieļiem, ja nepieciešams. Vislabāk, ja dvielis iepriekš būs sasildīts uz žāvētāja. Visticamāk, kaķis rausies ārā no rokām un vēlēsies stāvēt uz savām pakaļkājām- ļausim to viņam! Mazgājot kaķi, to nedrīkst rāt, tieši pretēji- jārunā mierīgā, klusinātā un nosvērtā balsī.

Zinot kā mazgāt kaķi, mēs padaram šo procesu patīkamāku visiem tajā iesaistītajiem dalībniekiem. Kaķis būs tīrs un sauss, bet saimnieks brīvs no skrāpējumiem un kodumiem. Kaķim pat varētu iepatikties vannošanās reizes, bet tas visticamāk nenotiks tik vienkārši. Pats galvenais- likt savam mīlulim sajust, ka viņš ir labi aprūpēts.

     [+] [-]

, 2010-08-17 23:56, pirms 14 gadiem
bezjēdzigs raksts.

     [+] [-]

, 2011-05-07 16:29, pirms 14 gadiem
labs padoms kas to nezina