Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:1, Did:0, useCase: 3


Kritēriji, pēc kuriem izvēlēties bērnu ratiņus

Redakcija
Redakcija

Vecākiem, kas gaida ģimenē ienākam mazuli, nākas saskarties ar jautājumu,- kādus bērnu ratiņus izvēlēties? Kuri labāki, piemērotāki? Viennozīmīgas atbildes nav,- katram savi ratiņi (ar to plusiem un mīnusiem). Taču ir daži kritēriji, pēc kuriem jāvadās izvēloties ratiņus savam mazulim.

Tāpat kā daudz citu lietu, ratiņu izvēle ir gaumes lieta. Pateikt, kādi ratiņi labāki, būs grūti, bet informācija noderēs.

Kaut arī ražotāji mēģina padarīt ratiņu svaru pēc iespējas vieglāku, tomēr jums būs jārēķinās vismaz ar 10 kg. smaguma staipīšanu (izņēmums ir sporta ratiņi), tāpēc, pirms izdarīt izvēli, padomājiet:

- vai jums būs jāstumj ratiņi pa gludu asfaltu vai pa akmeņainu (bedrainu utt.) ceļu;
- vai pārvadāsiet ratiņus ar liftu;
- vai jums būs jānes ratiņi pa kāpnēm uz kādu no stāviem, kas atrodas augstāk par pirmo;

Pirmais, kas jāņem vērā, izvēloties bērnu ratiņus, ir audums, no kāda tie izgatavoti. Svarīgi, lai audums būtu ūdens necaurlaidīgs. Daudziem modeļiem komplektācijā iekļauts speciāls plastikāta pārklājs, ar kuru lietus laikā var nosegt ratiņus pilnībā. Dažiem modeļiem ir arī sintepona polsterējums ratiņu groziem, kas pasargā bērnu no aukstuma.

Ja gribat, lai ratiņi nebuksētu smiltīs, sniegā un būtu viegli pārvietojami pāri apmalēm, izvēlaties ratiņus, kuru riteņu diametrs ir 20 - 25 cm. Ar gaisu piepumpējamas riepas labāk pārvarēs dažādus šķēršļus, jo tām ir labāki protektori, taču , ja pārdursiet tādu riepu, vietā būs jāpērk jauna. Pildītās gumijas riepas nevarēs pārdurt, taču tām nav tik labs protektoru zīmējums, kas apgrūtinās ratiņu pārvietošanu.

Trīsriteņu bērnu ratiņi:

Galvenais šo ratiņu pluss, ka pārvietojot tos pa sliktiem ceļiem, peļķēm, kāpnēm var piepacelt aizmugurējos ritenīšus un pārvarēt grūto posmu, izmantojot tikai vienu priekšējo riteni.
Atšķirībā no citiem ratiņiem, trīsriteņu ratiņi aprīkoti ar rokas bremzi, kas ļauj kontrolēt ātrumu, pārvietojoties pa stāvākām nogāzēm.
Mīnuss: Šie ratiņi parasti ir pārāk plati, lai ietilptu tipveida lifta kabīnēs.

Četrriteņu ratiņi:

1. Tradicionālie ratiņi ar kulbu.
šie ratiņi vislabāk piemēroti sliktiem ceļiem, jo tiem ir lieli riteņi. Ratiņu konstrukcija izveidota tā, ka kulba atrodas diezgan augstu no zemes un māmiņai ir viegli noliekties pie sava mazuļa. Vēl viens pluss - ratiņu kulba ir noņemama un metāla konstrukcija viegli saliekama, kas atvieglo ratiņu pārvadāšanu ar auto.
Mīnuss - ratiņi ir lieli un sver apmēram 18 kg., tāpēc to nēsāšana pa kāpnēm uz augšu un uz leju ir ļoti apgrūtinoša. Arī liftā ratiņi varētu neievietoties savas apjomīgās konstrukcijas dēļ.

2. Universālie (trīs vienā) ratiņi;
Ļoti viegli un kompakti ratiņi. To konstrukcija ļauj izmantot ratiņus dažādām vajadzībām - ratiņi ar kulbu, sporta ratiņi un auto sēdeklītis. Universālie ratiņi ir ideāli jaundzimušajam: izmantojot kulbu, bērns ir diezgan tuvu mātei un labi pasargāts no sliktiem laika apstākļiem. Kad bērns paaugas, kulbu var nomainīt ar sporta varianta sēdeklīti. Ja lietojat auto sēdeklīti, tad to ļoti viegli varēs nostiprināt uz šiem ratiņiem.

Mīnusi: Kad bērns paaugsies un sāksiet izmantot sporta variantu sēdēšanai, bērns atadīsies samērā augstu, kas izjauks ratiņu līdzsvaru. Krass pagrieziens, un jūsu mazulis apgāzīsies kopā ar ratiņiem, pie kuriem ir piesprādzēts. Turklāt, sporta variantā bērnam nebūs pārāk ērti gulēt.
Arī mazie ritentiņi jutīs katru akmentiņu uz ceļa.