Piedzīvojumu pilnais ceļš uz Mūzikas Brīnumzemi
Esmu divu bērnu mamma - 4 un 6 gadi. Mans ceļš aktīvajā muzicēšanā noslēdzas ar mūzikas skolas absolvēšanu. Tagad, kad pagājis laiks, esmu pateicīga vecākiem par doto iespēju mācīties mūziku. Ar īpašu talantu neizcēlos, bet godīgi mācījos, ik pa brīdim bija arī sacelšanās par tiesībām uz brīvu bērnību. Ne vienmēr man patika tas , ko lika darīt, bet līdz diplomam es tiku. Katrā ziņā, mūzika daudz ko deva manai personīgai izaugsmei. Tāpēc gribēju, lai arī mani bērni pamēģina savus spēkus mūzikā - priekš sevis, bez jebkādām pretenzijām uz lielo mākslu. Tā nu sākas manu bērnu ceļš mūzikā….
Ar vecāko puiku aizgājām uz konsultācijām mūzikas skolā. Skolotāja bija jauka. Pārbaudīja dzirdi, ritmu, palūdza nodziedāt dziesmiņu. Teica, ka ir labi. Izstāstīja, kas mūs sagaidīs iestājpārbaudījumā un novēlēja veiksmi. Nedēļu cītīgi gatavojāmies un pienāca Lielā diena. Biju pārliecināta, ka viss būs labi. Aizvedu bērnu uz mūzikas skolu. Tur mūs sagaidīja un aizveda ķiparu uz iestājpārbaudījumu vietu. Tālāko notikumu gaitu man atstāstīja….. Mana atvase ienāca zālē, paskatījās uz svešiem onkuļiem un tantēm un, neko nesakot, pagrieza muguru un izgāja ārā. Paraugdemonstrējums nenotika. Nekādas sarunas, kārumu solīšana un tamlīdzīgas lietas nespēja mainīt mazā "mākslinieka" nostāju. Mana lieliskā ideja par mācībām mūzikas skolā bija izgāzusies.
Turpināju meklēt tālāk. Iespēju ir ļoti daudz – dziedāšanas pulciņi, dažādas studijas. Manu uzmanību piesaistīja YAMAHA mūzikas skolas piedāvājums – īpaši tas, ka viņi uzņem bērnus bez iepriekšējas sagatavošanās un iestājpārbaudījumiem. Uz manu jautājumu – kā tad viņi zina, kuram ir dots talants un kuram nav – sekoja atbilde, ka savu iespēju robežās ar mūziku var nodarboties jebkurš cilvēks – talantam un vecumam nav izšķirošas nozīmes. Tas mani ieintriģēja un es pierakstījos uz iepazīšanas nodarbību.
Nodarbībā piedalījās vairāki bērni, jo šajā skolā mācības notiek grupās. Ar bažām gaidīju, kā uzvedīsies mans bērns. Biju ļoti pārsteigta, ka mazais aizrautīgi klausījās skolotāju, dejoja „Ananasu deju, ritmiski improvizēja pa melniem taustiņiem un minēja pirkstu nosaukumu, mācījās pirmās notis un pašaizliedzīgi spēlēja marakasus. Tādu viņu vel nebiju redzējusi….
Arī pārējie bērni bija smaidīgi un labprāt iesaistījās aktivitātēs. Auditorijas īpašu sajūsmu izpelnījās sintezators – ģeniāls izgudrojums! Tajā ir tik daudz dažādu tembru un ritmu, tas paver neierobežotas iespējas eksperimentēt ar skaņām. Kad bērni atklāja sitaminstrumentu tembru, viņus uz mājām vairs nevarēja dabūt.
Man šķiet , ka šī ir laba alternatīva klasiskajai mūzikas skolai. Inovatīvas mācību metodes, jautra un nepiespiesta atmosfēra . Zināšanās tiek pasniegtas viegli uztveramā formā, nepārspīlē ar teoriju – tik, cik nepieciešams konkrētām uzdevumam un bērna attīstības pakāpei.
Noteikti turpināsim mācības šajā skolā . Domāju, ka arī mazāko bērnu vedīšu uz Mūzikas brīnumzemi.
[+] [-]