Saturna/Plutona cikls – sabiedrības un varas struktūru transformācija. Nobeigums

150 (II) grādi jeb izejošais kvinkonss
Pirmo reizi: Saturns 19 grādi Vēzī, Plutons 19 grādi Strēlniekā – 2004. gada 31. jūlijā. Otro reizi: Saturns 23 grādi Vēzī, Plutons 23 grādi Skorpionā – 2005. gada 20. janvāris. Trešo reizi: Saturns 23 grādi Vēzī, Plutons 23 grādi Skorpionā – 2005. gada 23. maijs.
Ja par ciklu runājam „sēklas” un „koka” metaforās, tad šeit ieraugām, kā mēs to koku, kas nu ir izaudzis, izmantosim. Iezīmējas cikla stratēģiskais virziens. Sākas transformācija.
Atgādinām svarīgākos tā laika notikumus: 2004. gada 29. marts — Latvija kopā ar Bulgāriju, Igauniju, Rumāniju, Slovākiju un Slovēniju tika uzņemta NATO. Savukārt 2004. gada 1. maijā Latvija līdz ar vairākām citām valstīm kļūst par Eiropas Savienības dalībvalsti.
Redzam, ka lielvalstu ietekmes zonu pārdale, kas sāka briest līdz ar PSRS varenības laiku līdera Brežņeva nāvi, nu ir noslēgusies. Ir radusies jauna stabilitāte. Bet vai šī jaunā kārtība sola lielāku vai vismaz tādu pašu drošības līmeni pasaulē? Pilnīgi noteikti – nē. Šķiet, pasaule joprojām ir jauna spēka centra meklējumos. Galu galā, cikla „sēkla” – savienojums – atrodas svārstīgajos un mūžīgi jaunu līdzsvaru meklējošajos Svaros.
120 (II) grādi jeb izejošais trigons
Saturns 26 grādi Lauvā, Plutons 26 grādi Strēlniekā – 2007. gada 6. augustā.
Mums šķiet, kas esam sapratuši, ko ar „koku” darīt un baudām šo sapratni. Līdzīgi kā ieejošais trigons, viena no patīkamākajām vietām ciklā.
Šis laiks mums visiem joprojām ir svaigā atmiņā kā „trekno gadu” kulminācijas punkts. Viss šķiet esam tik labi un jauki... Paplašinātais NATO draudzīgi demokratizē Irāku un Afganistānu, bet latvju viesstrādnieki trauc apgūt Eiropas Savienību. Tomēr globālās varas un ekonomikas sistēmas dzīlēs briest krīze. Kamēr gudrākie prāti jau bija sapratuši, ka globālajām patēriņa un kredītu orģijām sekos nenovēršama krīze, vidusmēra latvietis turpina grābt kredītus. Šķiet, šis būtu bijis laiks, kad izveidot paliekošus uzkrājumus turpmākajiem „liesajiem” gadiem. BET – Saturns Lauvā ir nestiprs, tas „strādā” vāji, līdz ar to paliekošu konstrukciju veidošana ir problemātiska. Šajā laikā uzceltās celtnes un infrastruktūras objekti bieži vien ir nestipri, nekvalitatīvi un neizturīgi. Turpmāk viss šajā laikā veidotais tiks pakļauts skarbai pārbaudei...
90(II) grādi jeb izejošais kvadrāts
Pirmo reizi: Saturns 1 grāds Svaros, Plutons 1 grāds Mežāzī – 2009. gada 15. novembrī. Otro reizi: Saturns 4 grādi Svaros, Plutons 4 grādi Mežāzī – 2010. gada 31. janvārī. Trešo reizi: Saturns 2 grādi Svaros, Plutons 2 grādi Mežāzī – 2010. gada 21. augustā.
Sajūtam šo aspektu aptuveni līdz 2011. gada jūlijam.
Līdzīgi kā ieejošais kvadrāts, arī šis ir viens no kritiskākajiem punktiem ciklā. „Koka” augļi ienākušies. Izkristalizējas cikla rezultāti: tā pasaule, kādu redzam šodien ir rezultāts 1982. gada rudenī „iesētajam”.
Un lūk, krīze ir klāt. Pār mums nobrūk visas līdz šim laikus nerisinātās problēmas – nereformētā izglītības un veselības aizsardzības joma, pārmērīgi uzmilzusī un korumpētā valsts pārvalde... Jāpiemin, ka šo krīzi astroloģiski „iezīmē” ne tikai šis Saturna/Plutona cikla aspekts, bet arī 2008.gada beigās iestājusies Saturna/Urāna opozīcija, kura ilgst aptuveni divus gadus, kulminējot 2009. gada vasarā. Šis laiks astroloģiski ir viens no lielākajiem lūzuma punktiem pēdējā gadsimta vēsturē. Pasaulē sākas banku un ekonomiskā krīze. Taču atrodoties notikumu „iekšpusē”, mums ir grūti novērtēt to patieso mērogu un nozīmi. It īpaši, ja runa iet par globāliem notikumiem. Tos parasti aptveram tikai vairākus gadus, pat desmitgades vēlāk.
Tagad raudzīsim ielūkoties tuvākajā nākotnē. Tomēr gribu uzsvērt, ka nav iespējams prognozēt, kas un kā tieši notiks – ir pārlieku daudz visādu „x” faktoru. Taču iespējamos krīzes momentu iestāšanās laikus ir iespējams noteikt.
60(II) grādi jeb izejošais sekstils
Pirmo reizi: Saturns 9 grādi Skorpionā, Plutons 9 grādi Mežāzī – 2012. gada 27. decembrī. Otro reizi: Saturns 11 grādi Skorpionā, Plutons 11 grādi Mežāzī – 2013. gada 8. martā. Trešo reizi: Saturns 9 grādi Skorpionā, Plutons 9 grādi Mežāzī – 2013. gada 21. septembrī.
Situācijas stabilizācija. Cikls ir „gatavs”, mēs „lietojam” uz 180 grādiem izaugušo „koku”. Iespējams, te mēs sāksim ieraudzīt to jauno spēku sadalījumu, kurš pasaulē veidojies kopš 21. gadsimta sākuma. Iespējams, tā būs „dinamiski stabila nestabilitāte”, kurā notiks nemitītga cīņa par resursiem un varu. Iespējams, sākot ar 2012. gadu, par vadošo pasaules ekonomiku kļūs Ķīna, bet ASV pamazām zaudēs savu pasaules policista lomu, ko tā bija centusies spēlēt kopš Berlīnes mūra sagrūšanas. Latvijas kontekstā – būsim adaptējušies pēckrīzes (jeb arī – „mūžīgās krīzes” situācijā). Tā kā sekstils ir harmonisks un „labdabīgs” aspekts, tad uz šo brīdi it kā varētu gaidīt ekonomiskās situācijas nelielu uzlabošanos. Bet, diemžēl – raugoties pēc 18.novembra kā Latvijas valsts dzimšanas dienas, iznāk, ka Latvija ir „Skorpions”. Saturna tranzīts pāri Latvijas natālajai Saulei, kas atrodas 25 grādi Skorpionā (mēs šo tranzītu sajutīsim 2013. gada beigās/2014. gadā) varētu būt ierobežojumu un šķēršļu pilns laiks.
Bet par to, lai visā pasaulē uz šo brīdi nebūtu jauki un mierīgi, savukārt parūpēsies Urāna/Plutona kvadrāts, kura veidošanos sākām just jau 2010. gada vasarā, kad Urāns pirmo reizi pieskārās Auna zīmei. Īpaši šo ilgstošo lielo planētu aspektu sākam just 2011. gada marta vidū, kad Urāns Aunā iegāja uz ilgāku palikšanu, izraisot ārkārtīgu dinamiskas enerģijas pieplūdumu. Šis aspekts, līdzīgi kā Saturna/Plutona kvadrāti, saasina varas pārdales procesus. Iespējama ārkārtīgi varaskāru diktatūru parādīšanās, kā arī pastiprināsies seismiskā aktivitāte. Aspekts var veicināt arī dažādu kodolnegadījumu rašanos – Japānas zemestrīce un sekojošā katastrofa Fukušimā ir raksturīgs piemērs. Precīzs Urāna/Plutona kvadrāta aspekts iestāsies 2012. gada jūnijā, un sajutīsim to vēl līdz pat 2015. beigām.
45 (II) grādi jeb izejošais puskvadrāts
Pirmo reizi: Saturns 27 grādi Skorpionā, Plutons 12 grādi Mežāzī – 2014. gada 28. novembrī. Otro reizi: Saturns 29 grādi Skorpionā, Plutons 14 grādi Mežāzī – 2015. gada 20. jūnijā. Trešo reizi: Saturns 28 grādi Skorpionā, Plutons 13 grādi Mežāzī – 2015. gada 15. augustā.
Cikla „beigu krīze”, kurā cikls „mirst”. Pēc analoģijas ar koku – šeit tas lūst. Arī uz šo brīdi var sagaidīt dažādas nepatikšanas, jo īpaši tāpēc, ka šajā laikā ir arī augšminētais Plutona/Urāna kvadrāts.
30 (II) grādi jeb izejošais pussekstils
Saturns 15 grādi Strēlniekā, Plutons 15 grādi Mežāzī – 2016. gada 10. novembrī.
Cikla galīgais rezultāts, iznākums. Tēlaini runājot – koka pārpalikumi tiek pārvērsts malkā. Parādās sajūta, ka būs jāvirzās tālāk. Pussekstils ir harmonisks aspekts, tāpēc varam sagaidīt, ka 2016. gada beigas varētu būt mierīgas. Pasaule būs izgājusi cauri satricinājumiem un uz brīdi varētu atvilkt elpu.
0 grādi jeb jauns savienojums
Saturns 22 grādi Mežāzī, Plutons 22 grādi Mežāzī – 2020. gada 13. janvārī.
Jauna „sēkla”. Vecais cikls ir miris, lai gan tā struktūras un priekšstati par pasasules kārtību joprojām turpinās. Taču šajā brīdī dzimst atkal jauna paradigma. Tātad, šeit tiek iesēts stingrais, skarbi taupīgais un saltais Mežāzis. Tātad, nākamos 40 gadus iepriekšējās Svaru „labilitātes” vietā nāks kādi jauni, stingri sabiedrību veidojošās struktūras principi. Iespējams, notiks varas vertikāles nostiprināšanās. Iespējams, šajos 40 gados runa būs par pasaules valdības izveidi. Iespējams, varas struktūru centrā būs nevis nacionālas valstis, bet globālas korporācijas. Iespējama sava veida totalitārisma atdzimšana.
Nobeigumā.
Tas ir tikai viens cikls – līdzīgi varam aplūkot piemēram, Jupitera/Saturna, Jupitera/Plutona u.c. ciklus. Katrs no tiem vēsta savu stāstu par pasaules norisēm – kā zinām, vienu un to pašu notikumu varam izstāstīt dažādos veidos.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]