Kur šogad būs droši peldēties un atpūsties?
Noslēgusies pasaules populārākā tūrisma ekosertifikāta – Zilā Karoga – kandidātu izvērtēšana un, saskaņā ar starptautiskās Zilā karoga žūrijas lēmumiem, šogad ir atbalstīti visi trīspadsmit pieteikumus no Latvijas.
Zilais karogs plīvos:
11 peldvietās
2 jahtu ostās
Jaunas ekoloģiskas vietas
Pirmo reizi skatīšanai starptautiskajā žūrijā tika virzīti un atzinīgi novērtēti divi jauni pretendenti – Kuldīgas peldvieta „Mārtiņsala” un Jēkabpils pilsētas Radžu peldvieta.
Kur pacels Zilo karogu?
Tāpat arī Zilais Karogs tiks pacelts Ventspils pilsētas peldvietā, Jūrmalas pilsētas Majoru un Jaunķemeru peldvietās, Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera peldvietā un peldvietā „Stropu vilnis”, kempinga „Abragciems” peldvietā Engures novadā, Rīgas pilsētas Vakarbuļļu peldvietā un Liepājas pilsētas peldvietās „Dienvidrietumu pludmale” un „Pludmale pie stadiona”.
Savukārt Liepājas jahtu centrs un jahtu piestātne „Pāvilosta Marina” ir vienīgās Latvijas jahtu ostas, kas varēs lepoties ar jahtu ostu Zilo karogu.
Pērn
Latvijā no Baltijas valstīm jau pagājušajā gadā plīvoja visvairāk ZK - vienpadsmit. Kopā pasaulē pagājušajā gadā Zilais Karogs plīvoja 2808 peldvietās un 650 jahtu ostās 41 pasaules valstī.
Kādi ir Zilā karoga piešķiršanas kritēriji?
Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums „Vides izglītības fonds”. Zilā Karoga nacionālo žūriju vada Vides ministrs Raimonds Vējonis. Nacionālās žūrijas sastāvā ir Vides ministrijas, Veselības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Sabiedrības veselības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Tūrisma attīstības valsts aģentūras, Zēģelētāju Savienības, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Hidroekoloģijas institūta, VAK un Vides izglītības fonda pārstāvji.