Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:446, Did:0, useCase: 3


Medus kūka ar makarūniem un ogām

Redakcija
Redakcija

MĪKLAI:

320 g medus (250 ml – 1 glāze)
240 g baltā cukura (250 ml – 1 glāze)
3 olas
520 g augstākā labuma kviešu miltu (875 ml – 3 1/2 glāzes)
2 tējk. sodas
krēmam:
700 ml skābā krējuma, 25%
1 ēd.k. vaniļas cukura vai vaniļas ekstrakta
200 g „Laima” marmelādes – dzeltenas, sarkanas un zaļas, smalki sagrieztas

KRĒMAM:

500 g Philadelphia krēmsiera
220 g sviesta istabas temperatūrā
1/4 tējk. jūras sāls
3 tējk. vaniļas ekstrakta
apm. 600 g pūdercukura

PAGATAVOŠANA:

Sakarsē krāsni 190 grādus karstu.
Bļodā sajauc visas medus mīklas sastāvdaļas. Uz vairākiem cepamajiem papīriem uzzīmē 25 cm lielu apli. Tas ir tavas kūkas izmērs. Uz aci apmēram sadali mīklu sešās daļās.
Paņem 2–3 lielas ēdamkarotes mīklas un uzliec uz apļa vidus. Iemērc karoti karstā ūdenī, izņem ārā un ar apakšu smērē mīklu uz visām pusēm, lai ar to pārklājas viss aplis, ļaujot kūkai mīklai izsmērēties ārpus robežām (tas, kas būs ārpus šī apļa, tiks nogriezts un kalpos kūkas drupačām). Karotes iemērkšana jāveic vairākas reizes.
Kad mīkla izsmērēta, liec to krāsns vidū un cep kādas 10–13 minūtes, līdz biskvīts ir zeltains. Izņem ārā un tikai ar cepamo papīru – bez pannas – liec dzesēties uz režģa. Tā atkārto ar 6 apļiem.
Cep katru riņķi 10 minūtes.
Atdzesē visus mīklas apļus, līdz tie pilnībā atdzisuši. Tad saliec visus vienā kaudzē un aplīdzini maliņas. Vai arī vari uz katra apļa uzlikt apaļu kūkas formas pamatni un apgriezt apkārt. Dari, kā tev ērtāk.
Gatavo krēmu. Ar miksera palīdzību saputo krējumu un cukuru, kādas 3 minūtes. Pievieno marmelādes gabaliņus un samaisi.
Uz trauka, kurā pasniegsi kūku, liec pirmo biskvīta kārtu un smērē virsū krējumu. Uzliec otru kārtu un smērē atkal. Tā turpini, līdz piecas kārtas ir saliktas. Uz pēdējās arī uzsmērē krējumu. Ar krējumu nosmērē arī kūkas malas.
Gaļas mašīnā samal sesto kūkas kārtu un visus atgriezumus. Ar tiem pārber virsu un sānus, lai pilnībā viss ir pārklāts.
Liec kūku ledusskapī uz vismaz 12 h, bet var arī 24 h. Pasniedz vēsu.