Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:9, Did:0, useCase: 3


Latvijas labākos tējas meistarus noskaidros izstādē „Riga Food 2016”!

Tēja ir otrais populārākais dzēriens pasaulē uzreiz aiz ūdens. Lai varētu izbaudīt visas tās garšas un smaržas nianses, liela nozīme ir ne tikai tējas lapiņu kvalitātei, bet arī mākai to pagatavot. 9. un 10. septembrī Ķīpsalā, izstādē „Riga Food 2016” notiks 4. Latvijas tējas čempionāts, kurā tējas gatavošanas meistarībā, kompozīcijas un degustācijas mākslā sacentīsies tējas meistari un entuziasti.

Latvijas Tējas čempionāta mērķis ir veidot un saglabāt augstu tējas patērēšanas kultūru, veicināt pieredzes apmaiņu profesionāļu vidū un popularizēt tējas dzeršanas kultūru patērētāju vidū.

„Aicinām gan tējas meistarus piedalīties čempionātā un demonstrēt savas prasmes, gan skatītājus vērot spraigās sacensības un smelties idejas, zināšanas tējas pagatavošanā. Starp citu, par sacensību dalībnieku var kļūt ikviens gribētājs neatkarīgi no viņa pieredzes!” norādaLatvijas Tējas čempionāta organizators, tējas meistars no “X-Chai Riga”Jurijs Podusovs.

Tējas meistaru sacensības Ķīpsalā norisināsies trīs nominācijās:9. septembrī plkst. 11.00–17.00 čempionāta dalībnieki demonstrēs savas prasmes tējas gatavošanas meistarībā, 10. septembrī plkst. 11.00–17.00 tējas kompozīcijas un degustācijas mākslā.

Čempionātā uzstāsiesarī vairāki ārvalstu tējas meistari. Savukārtčempionāta otrajā dienā – 10. septembrī – izstādes apmeklētājus pārsteigs pašmāju tējas zinātāja Kunti Horsta no Rīgas tējnīcas “Materia tējas un sarunas”, kasšovasar uzvaras laurus plūcastarptautiskajā konkursā„Tea Masters Cup International 2016” Dienvidkorejā nominācijā „Tējas degustācijas māksla”.

Latvijas Tējas čempionāta uzvarētāji dosies uz finālu pasaules čempionātā, kur prezentēs Latvijas tējas kultūru uncīnīsies par labākā tējas meistara titulu profesionāļu vidū starptautiskā līmenī.

Izstādē “Riga Food 2016” tiksies ne tikai tējas, bet arī kafijas meistari, labākie pavāri, pavārzeļļi, bārmeņi, lai mērotos profesionalitātē, izveicībā un oriģinalitātē. Detalizētu “Riga Food 2016” pasākumu programmu skatiet: RIGAFOOD

Kā zināms, no 7. līdz 10. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijas nozīmīgākais pārtikas nozares notikums – izstāde “Riga Food 2016”, kuras piedāvājumā ir vērienīga nozares uzņēmumu un organizāciju ekspozīcija, meistaru un pārtikas produktu konkursi, aizraujoši šovi, izglītojošas meistarklases un degustācijas. ”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.