Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:342, Did:0, useCase: 3


Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrāde Janas Jacukas darbam “Attālums starp mums”

Redakcija
Redakcija

30. maijā Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrāde Janas Jacukas darbam “Attālums starp mums”. Nākamā izrāde – 31. maijā. Biļetes: Biļetes - GIT

Darbā “Attālums starp mums” horeogrāfe Jana Jacuka pievēršas savstarpējo attiecību trauslumam, jūtu radītajai eiforijai un līdzatkarībai. Iepriekš Jana līdztekus kustībai daudz strādājusi ar tekstu, bet šoreiz galvenais medijs ir ķermenis. Izrādei cauri vijas sajūtu karuselis, diviem cilvēkiem tiecoties pēc tuvības un atkal attālinoties.

Jana Jacuka savus darbus veido, risinot tēmas un jautājumus, kas tiešā veidā skar viņu pašu. Jana ir autore darbiem “Viss būs labi” un “Baiļu rutīna” un līdzautore izstādei un digitālajai kolekcijai “Lietisko pierādījumu muzejs”, kas skar neērto tēmu par vardarbību ģimenē. Izrāde “Baiļu rutīna” tika nominēta “Dejas balvai 2020/2021” un šī gada Baltijas Dejas platformā Tallinā pārstāvēja Latviju. Paralēli Jana darbojas arī teātrī kā horeogrāfe Viestura Kairiša izrādēs (“Smiļģis” DT, “Mumu” MČRKT, “Baltiešu gredzens” LNT, u.c.), savukārt kā izpildītāja piedalījusies ĢIT un KatlZ producētajās izrādēs “Situāciju komēdija” (rež. V. Ļisovskis, Krievija) un “Lielgabalu gaļa” (rež. D. Volkostrelovs, Krievija).
Marģers Vanags ir daudzsološs jaunais dejotājs. Piedalījies lielizrādē “Abas malas” (hor. Liene Grava) un laikmetīgās dejas skaņdarbā “Labra Nams” (hor. apvienība IevaKrish), kā arī tādās izrādēs kā “alfaSAPIENSI” (rež. Elmārs Seņkovs, hor. Elīna Gediņa), “привет-atā” (hor. Līga Ūbele), “Mamma, esmu Abānijā” (hor. Olga Žitluhina).

“Attālums starp mums” radošā komanda
Horeogrāfija: Jana Jacuka
Izpildījums: Marģers Vanags un Jana Jacuka
Skaņu mākslinieks: Normunds Balodis
Gaismas: Dina Beināre
Kostīmi, plakāts: Estere Betija Grāvere
Producents: Ģertrūdes ielas teātris
Pirmizrāde: 30/05/2022
Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.