Latvijā notiks starptautisks sēņu un ķērpju pētniecības simpozijs
No 2014. gada 23. līdz 26. septembrim Talsu novada Šķēdē norisināsies XIX Baltijas valstu mikologu un lihenologu simpozijs, kas kopā pulcēs sēņu un ķērpju pazinējus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Portugāles un Somijas.
Otrdien, 23. septembrī, Talsu novada Šķēdē meža pētīšanas stacijas mācību centrā „Mežmāja” tiks atklāts XIX Baltijas mikologu un lihenologu simpozijs, kas reizi trijos gados notiek kādā no Baltijas valstīm. Simpozijā piedalīsies gandrīz astoņdesmit sēņu un ķērpju pētnieki no dažādām Eiropas un NVS valstīm, kā arī no Kanādas.
Simpozijā dalībnieki uzstāsies ar lasījumiem un jaunākajiem datiem par dažādām mikoloģijas jomām – sēņu un ķērpju sugu daudzveidību, aizsardzību, ekoloģijas problēmām, sēnēm – augu slimību izraisītājām un sēņu praktisko izmantošanu. Mutiskās prezentācijās un plakātu sesijās pētnieki demonstrēs rezultātus no pētījumiem par augsnes sēņu daudzveidību pasaulē un to potenciālo ietekmi uz globālo sasilšanu; Latvijas koku sugu uzņēmību pret sakņu trupi; melno trifeļu audzēšanas pirmajiem rezultātiem stādītos dārzos Zviedrijā un citus.
Kā ierasts, simpozijā iekļautas arī pētnieciskas ekskursijas. Šogad dalībnieki apmeklēs Talsu pauguraines mežus un Slīteres nacionālo parku. Organizatori cer, ka simpozija laikā notiks auglīga zināšanu apmaiņa, tiks dibināti jauni kontakti un gūta iedvesma tālākam darbam.
Simpoziju organizē Latvijas Mikologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Latvijas Universitāti, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu „Silava”. Simpozija rīkošanu atbalsta SIA „BASF Crop Protection”, SIA „Medpro Nutraceuticals” un asociācija „Lauku ceļotājs”.