Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Otrajā adventē iedzīvotājus aicina apmeklēt koncertus un festivālu “Ziemasvētku egļu ceļš”

Redakcija
Redakcija

Sagaidot otro adventi, iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertus Rīgas dievnamos, kultūras centros un koncertzālēs, piedalīties dāvanu gatavošanas radošajās darbnīcās, kā arī apskatīt vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” mākslas darbus pilsētvidē.

Piektdien, 5. decembrī, sāksies 9. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kas risināsies līdz 2019. gada 13. janvārim. Šogad festivālā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti, kopskaitā 39 mākslas darbi. Tie ir neierastās formās, pārsteidzošas idejās un daudzveidīgos materiālos veidoti pilsētvides objekti – “Ziemassvētku egles”. Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan šogad tapuši darbi, gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas objekti.

Ieskandinot otro adventi, 6. decembrī Lielajā ģildē skanēs G. F. Hendeļa un A. L. Vivaldi skaņdarbi festivāla “Eiropas Ziemassvētki” koncertcikla pirmajā koncertā.

Sestdien, 8. decembrī, Ziemassvētku dziesmas neparastā un iespaidīgā koncertā skanēs Doma laukumā, kur vienkopus muzicēs ap simts tubistu un eifonistu no visas Latvijas. Šajā dienā apmeklētāji aicināti arī uz Ēbelmuižas parku, kur kultūrtelpā „Strops” darbosies svētku rotājumu darināšanas darbnīca un muzicēs diksilends “Sunny Groove Dixie”.

Svētku gaidīšanas laikā, ģimenes kopā ar bērniem gaidītas Kultūras centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43A, kur būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, gatavojot svētku dāvanas, kā arī apgūstot prasmes dāvanas skaisti iesaiņot. Radošās darbnīcas apmeklētājus gaida arī muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”, vienlaikus tur varēs apskatīt izstādi „Itālijas Ziemassvētki”. Savukārt Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” bērni kopā ar vecākiem aicināti apmeklēt Latvijas Leļļu teātra izrādi „Sidraba egle”, bet pēc izrādes tikties ar Ziemassvētku vecīti un rūķiem, lai piedalītos rotaļu programmā.

Pilsētā svētku sajūtu varēs rast arī koncertā “Adventa gaismā”, kurā muzicēs Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Kultūras centrā „Mazā ģilde” notiks koncerts jauniešiem „Būt”, tajā skanēs „Rihards Lībietis Orchestra” izpildītā mūzika.

Adventa laikā turpināsies koncerti Rīgas baznīcās koncertciklā “Adventa mūzikas svētki Rīgā”, kur 9. decembrī Sarkandaugavā Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā muzicēs Anta Enģele, bet Rīgas Krusta baznīcā uzstāsies Silvija Silava un Sniedze Prauliņa. Šajā dienā Otrās adventes koncerts „Aicinājums” skanēs arī Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Adventa un Ziemassvētku pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma atrodama tīmekļa vietnē Kultūra