Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 3


Ar vides objekta „Egle” atklāšanu, Rīgā sāksies festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”

Redakcija
Redakcija

Ar vides objekta „Egle” atklāšanu, Rīgā sāksies festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”
Foto no eglufestivals.lv

Akcentējot leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku eglīti Rīgā, trešdien, 6. decembrī, plkst. 17.00 Rīgas vicemērs Andris Ameriks Rātslaukumā atklās vides mākslas objektu “Egle” un iedegs vienu no galvaspilsētas centrālajām svētku eglēm. Līdz ar „Egles” atklāšanu sāksies arī 8. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, kas visā tā pilnībā būs apskatāms no 8. decembra līdz 14. janvārim.

Vides mākslas objekts „Egle” tapis ar “Rietumu bankas labdarības fonda” atbalstu kā projekts, kurš uzvarējis fonda rīkotajā konkursā. “Ideja radās, lai atgādinātu leģendu par pirmo izrotāto Ziemassvētku egli Rīgā 1510. gadā. Ceru, ka objekta izvietošana Rātslaukumā aktīvi iezīmēsies vidē un apliecinās šo vēsturisko notikumu vizuālā stāstā, tādējādi veicinot šī senā notikuma atpazīstamību kā rīdzinieku, tā pilsētas tūristu vidū”, saka atbalstītā objekta „Egle” projekta koordinators, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Iedzīvotāji gaidīti gan objekta „Egle” atklāšanā, gan arī Rātslaukuma egles iedegšanā, kur pasākuma apmeklētājus priecēs seno deju grupa “Ballare”, ritma apvienība “Pulsa efekts”, flautiste Ieva Rūtentāle un uguns žonglieri “Soul of Flames”. Pasākumu vadīs Artūrs Krūzkops.

Līdz ar “Egles” atklāšanu, sāksies arī 8. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, kas jau izpelnījies gan pašmāju, gan ārvalstu iedzīvotāju interesi un atzinību. Par to liecina vairāku ārvalstu preses izdevumu un tūrismu ceļvežu veidotāju interese iepazīstināt savu mērķauditoriju ar Rīgā svētku laikā izvietotajiem festivāla objektiem. Festivāls iekļauts izdevuma „Skyward” tūristu apskates objektu sadaļā „Word Topics”, arī itāļu žurnālā „IO Donna”, kurā apkopota informācija par pasaulē vispārsteidzošākajām Ziemassvētku eglēm.

Šogad festivālā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti, kopskaitā 41 mākslas darbs - „Ziemassvētku egle”, kas apmeklētājus pārsteigs ar neierastām formām un to īstenošanā pielietoto materiālu daudzveidību. Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan šogad tapuši jauni vides objekti, gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt laikā, kad ielās iedegas spuldzes, palīdzēs īpaši sagatavota karte, kas no 8. decembra būs pieejama gan interneta vietnē Egļu Ceļš 2017, gan Tūrisma informācijas centros.

Festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš” atbalsta Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.