Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Reinis Zariņš, VAK “Latvija” un Ešenvalda simfonijas pirmatskaņojums Cēsīs 22.04.2024 14:13

Sestdien, 11. maijā, gaidāms viens no Koncertzāles “Cēsis” desmitās jubilejas lielajiem notikumiem - koncerts ar pianista Reiņa Zariņa, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un diriģenta Māra Sirmā piedalīšanos, interpretējot Džona Tavenera vokālos un Olivjē Mesiāna klavieropusus, kā arī pirmatskaņojot latviešu komponista Ērika Ešenvalda simfoniju korim un klavierēm “Vēstules”.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” svin 15 gadu jubileju 22.04.2024 14:09

Aprīlī muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” svin piecpadsmit gadu jubileju. Muzeja darbības laikā izveidots plašs un daudzveidīgs krājums, pulcēts liels apmeklētāju skaits un veidotas neskaitāmas izstādes un sarīkojumi. No 24. marta līdz 30. jūnijam atzīmējot jubileju, muzejs aicina uz izstādi “Rozentāls. Purvītis. Valters”, kurā eksponēti izcilo jūgendstila laika mākslinieku darbi no Kukšu muižas privātkolekcijas.

Daugavpils teātra dienas Rīgā 22.04.2024 14:07

Maija izskaņā un jūnija sākumā Daugavpils teātris viesosies Rīgā ar vairākām izrādēm: aizkustinošu stāstu “Dzīve uz ledusskapja durvīm” un diviem muzikāliem un izaicinošiem iestudējumiem - kustību izrādi “Nodzītus zirgus nošauj” un koncertuzvedumu “Cabaret Dinabourg”. Daugavpils teātra viesizrādes varēs noskatīties Ģertrūdes ielas teātrī un Latvijas Nacionālajā teātrī.

Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde „Kā mīl tā otra puse” 22.04.2024 14:03

Liepājas teātrī 26. aprīlī pēdējo reizi tiks spēlēta Gundara Silakaktiņa iestudētā komēdija „Kā mīl tā otra puse”, kuru režisors kā savu debijas izrādi Liepājas teātrī iestudēja 2021. gadā.

"Smalks kā Briseles mežģīnes": Jānis Ūdris par iestudējumu “Valentīna” Operetes teātrī 22.04.2024 09:53


VEF Kultūras pilī 17.aprīlī notika Operetes teātra jauniestudējuma – multimediālās monooperas Valentīna – pirmizrāde. Tas ir starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pilnformāta operas jauns traktējums kamerversijā. Titullomu Latvijas kultūras leģendas – kinozinātnieces Valentīnas Freimanes – mīlas stāstā atveido operdīva Sonora Vaice (soprāns), kura ir arī topošās izrādes režisore. Rakstnieks un publicists Jānis Ūdris par izrādi portālam epadomi iesūtījis atsauksmi, ko publicējam pilnā apjomā.

Klasiskās mūzikas ģilde “Euterpe” aicina uz leģendārās latviešu pianistes Jautrītes Putniņas piemiņas vakaru 19.04.2024 10:51

5. maijā plkst. 17.00 RKTMC “Mazā ģilde” Lielajā zālē izskanēs muzikāls piemiņas vakars – “Saules mūzika” Jautrītei Putniņai 95. Īpaši šim gadījumam koncertā būs dzirdams Jautrītes Putniņas personīgais un nule restaurētais Bechstein flīģelis.

Jau 20. reizi – NKC 4. maija Latvijas filmu maratons 19.04.2024 10:48

Valsts svētkos jau 20. reizi notiks Nacionālā Kino centra rīkotais tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons, kas nu jau vairākus gadus tiek rīkots divos paralēlos formātos – klātienē kinoteātrī „Splendid Palace” un visā pasaulē tiešsaistē, portālā filmas.lv. Abi Maratona formāti skatītājiem pieejami bez maksas, un abās programmās zināma uzmanība veltīta faktam, ka tieši maija pirmajās dienās aprit 20 gadi, kopš Latvija uzņemta Eiropas Savienībā.

Iznākusi unikāla grāmata “Viņpus nāves. Nāvei tuvās pieredzes mūsdienu Latvijā” 19.04.2024 10:44

Tikko iznākušajā un draugu pulkā atvērtajā grāmatā “Viņpus nāves. Nāvei tuvās pieredzes mūsdienu Latvijā” latviešu publicists, mūziķis, teologs, ceļotājs un brīvdomātājs Harijs Vagrants sevi atklāj no citas puses – kā cilvēka psihes procesu interesentu un pētnieku.
Viņš labi pārzina gan ezoterisko teoriju, gan skeptiķu pieņēmumus un teorijas, un ir visnotaļ spējīgs izklāstīt un pamatot savu viedokli, ko veidojuši secinājumi par lasīto, dzirdēto un redzēto, arī – paša piedzīvoto.

Liepājas teātrī top iestudējums „Ziloņa dziesma” 18.04.2024 17:37

Liepājas teātrī režisora Dmitrija Petrenko vadībā notiek darbs pie kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona lugas „Ziloņa dziesma” iestudējuma, kuram režisors devis žanrisko apzīmējumu – skarbas spēlītes 1 daļā. Pirmizrāde paredzēta 9. maijā Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars”, tā iekļauta mazās zāles abonementā.

Mākslas galerijā ”MuseumLV” apskatāma tekstilmākslas izstāde „SAKNES” 18.04.2024 12:05

Izstāde „SAKNES” vērš uzmanību uz mākslinieku pārdomām par savu esību un par apkārt
notiekošo. Ar daudzveidīgām tekstilmākslas tehniku interpretācijām un tās nozīmi
mūsdienu tekstilmākslā, kas ir sakņota nacionālā piederībā un iedvesmojoties no tautas mākslas,
krāsām, rakstiem, pinumiem un aušanas tehnikām to pārradot mūsdienīgā identitātē. Tradīciju
saglabāšana un turpināšana jaunā veidā, sakņu meklējumi cilvēka dabā, būtībā un vājībās.

Bukmeikeri: Lai tiktu Eirovīzijas finālā, Donam jāpārspēj Igaunijas un Gruzijas pusfinālisti 15.04.2024 16:31

Jau pēc nepilna mēneša, 7. maijā, mūzikas entuziastu skatieni būs vērsti Zviedrijas pilsētas Malmes virzienā, kur norisināsies 2024. gada Eirovīzijas dziesmu konkurss. Šogad Latviju pārstāvēs tautā iemīļotais mūziķis Dons, kas daudziem skatītājiem sniedz cerību, ka beidzot Latvijai izdosies nokļūt konkursa finālā, taču “Betsafe” bukmeikeri uz situāciju liek raudzīties saudzīgāk.

Juris Pavītols: Tie zēni, kas sevi dēvē par grupu LĪVI, nav LĪVI!!! 15.04.2024 09:59

Ja var ticēt ierakstiem globālajā tīmeklī, šogad varētu svinēt leģendārās latviešu rokgrupas LĪVI 50. jubileju. Šādi 50. jubilejas koncerti gan notika jau pāris gadu atpakaļ. Tad šogad 50, 52 vai varbūt 35? Kas būtu LĪVI, ja viss būtu saprotami un draudzīgi. Grupas dibinātājs Juris Pavītols Facebook.com publicējis dzēlīgu un aizkaitinātu ierakstu. "Es saprotu - godaprāts neiedzimst, taču, bēdīgi, ja tas neticis ieaudzināts! ". Publicējam nerediģētu Jura Pavītola ierakstu:

Kora “Medera” koncertuzvedums “Mīlestības sirdspuksti” 12.04.2024 10:19

2024. gada 16. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” izskanēs kora “Medera” koncertuzvedums “Mīlestības sirdspuksti”, kurā klausītājiem tiks dota iespēja ar mūzikas palīdzību iepazīt mīlestības dažādās šķautnes – aizrauties, priecāties, novērtēt, kārdināt, atminēties, gavilēt un skumt.

Ineses Margēvičas personālizstāde “Ciklamenas slepenā dzīve” Rīgas Porcelāna muzejā 12.04.2024 10:16

Mākslinieces Ineses Margēvičas jaunāko darbu izstāde Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma no 2024. gada 19. aprīļa līdz 2024. gada 09. jūnijam.

Monooperas «Valentīna» pirmizrāde jau pēc 5 dienām 12.04.2024 10:14

17.aprīlī, plkst. 19.00, VEF Kultūras pilī Rīgā notiks Operetes teātra multimediāla jauniestudējuma – monooperas «Valentīna» pirmizrāde. Tas ir starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pilnformāta operas jauns traktējums kamerversijā. Titullomu Latvijas kultūras leģendas – Valentīnas Freimanes mīlas stāstā atveidos operdīva Sonora Vaice (soprāns), kura ir arī topošās izrādes režisore.

“Laba Daba” papildina mūzikas programmu ar ārvalstu māksliniekiem 12.04.2024 10:05

No 12. līdz 14. jūlijam notiekošais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” papildina ārvalstu viesu programmu un izziņo pasaules mūzikas māksliniekus - “Abeneko & The Positive Mind” no Tanzānijas, “Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek” no Pakistānas, kā arī ukraiņu post-punk mūziķi BaWN.

Atklātā vēstule sakarā ar iespējamo Mežotnes pils ansambļa statusa maiņu 11.04.2024 15:08

Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam
Ministru prezidentei Evikai Siliņai
Finanšu ministram Arvilam Ašeradenam
Kultūras ministrei Agnesei Loginai
«Valsts nekustamo īpašumu» valdes loceklim Andrim Vārnam
Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītājam Jurim Dambim

Rīgas Zoodārzā tiks izrādīta KVADRIFRONA brīvdabas opera ģimenēm “Ērces” 10.04.2024 13:48

Atzīmējot vasaras un skolēnu brīvlaika sākumu, 7., 8. un 9. jūnijā Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas KVADRIFRONS veidotā kukaiņu opera visai ģimenei “Ērces”. Apjomīgais un muzikālais brīvdabas iestudējums vēstīs par kādu šķietami mazu, bet vēsturisku notikumu - ērču encefalīta ienākšanu Latvijas teritorijā. Velkot paralēles starp kukaiņu pasaules daudzveidību un mūsu sabiedrību, izrāde mudinās domāt par tādiem jautājumiem kā savstarpēja cieņa un iecietība, kā arī visu vecumu skatītājus iepazīstinās ar Latvijas kukaiņu paradumiem un aktualizēs tēmu par personīgo veselību un drošību, uzturoties dabā.

Latvijas Leļļu teātrī top muzikāla ēnu teātra izrāde “Mazā pelēna piedzīvojumi” 10.04.2024 13:45

Latvijas Leļļu teātris, pavasari gaidot, uzsācis darbu pie īpašas dāvanas visjaunākajiem skatītājiem valsts svētkos – 4. maijā pirmizrādi piedzīvos režisores Vijas Blūzmas muzikālais ēnu teātra iestudējums “Mazā pelēna piedzīvojumi”. Tas tapis pēc tāda paša nosaukuma Dzirdas Rinkules-Zemzares dzejas grāmatas bērniem, kas jau kopš 1956. gada ir bijusi neatņemama bērnības sastāvdaļa daudzu paaudžu lasītājiem. Izrāde paredzēta bērniem no 3 gadu vecuma.

Zinātnieku atklāsmes jaunā domāšanas fenomena izpratnei – “Nozagtā uzmanība” 10.04.2024 08:21

Amerikāņu publicista Džoana Hari grāmatu “Nozagtā uzmanība” būs interesanti lasīt ikvienam, kurš aizdomājies par to, kā mainās viņa ikdienas paradumi.

Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde “GAISMĀ. punkts” 09.04.2024 11:58

No 9. aprīļa līdz 19. maijam Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā un pirmā stāva semināru telpā tiks eksponēta fotomākslinieka Jāņa Gleizda simtgadei veltīta izstāde “GAISMĀ. punkts”. Izstāde sastāv no Jāņa Gleizda aktu fotogrāfiju reprodukcijām, kā arī no konkursa melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024” finālistu darbiem.

Ojāra Vācieša muzejs aicina uz tikšanos ar Māru Zālīti 09.04.2024 11:55

Ojāra Vācieša muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19) 17. aprīlī plkst. 18.00 notiks saruna ar dzejnieci, dramaturģi, sabiedrisku darbinieci Māru Zālīti, kas aizsāks pasākumu ciklu “Ojāra Vācieša prēmijas laureāti”.

Horeogrāfu asociācija aicina uz Dejas dienas 2024 pasākumiem 09.04.2024 11:53

28. un 29. aprīlī norisināsies Dejas diena, kuras ietvaros tiek organizētas laikmetīgās dejas radošās darbnīcas. Tajās tiks atjaunoti trīs agrāk tapušu dejas izrāžu fragmenti un par to dejotājiem var kļūt ikviens, kurš vēlas izbaudīt dejotāja lomu darbībā. Iespēja pieteikties darbnīcām ir līdz 9. aprīlim!

Leģendārajam «līvam» Ainaram Virgam – 60! 06.04.2024 00:10

6.aprīlī, 60. dzimšanas dienu svin leģendārais «līvs» - rokmūziķis Ainars Virga. Par godu šim notikumam viņš ielūdz uz vērienīgu dzimšanas dienas lielkoncertu «Liepājnieks», kurš tieši viņa dzimšanas dienā notiks Liepājas Olimpiskajā centrā.

Pirmais latvietis uz F1 ķiveres un drēbju kolekcijas 05.04.2024 14:05

Roberts Subatovičs, zināms arī kā “Robis Subis”, ir izcīnījis godpilno iespēju kļūt par daļu no F1 braucēja Lando Norisa ķiveres un drēbju kolekcijas

Pavasara koncertā koncertzālē “Latvija” skanēs Šnitke, Zariņš un romantisma pērles 05.04.2024 13:59

26. aprīlī plkst. 19.00 koncertzāle “Latvija” aicina uz “Pavasara koncertu”, kurā piedalīsies plašs solistu un izpildītāju sastāvs – Mārtiņš Zilberts (klavieres), Aigars Reinis (ērģeles), Kaspars Zemītis (ģitāra), Ivars Ozols (basģitāra), Ventspils Kamerorķestris, jauktais koris “Ventspils”, diriģents Aigars Meri un koncerta vadītāja Liene Jakovļeva.

Izskanēs koncertuzvedums veltīts izcilās latviešu dzejnieces un dziesminieces Broņislavas Martuževas 100 jubilejai 05.04.2024 13:50

Latgales vēstniecībā GORS, 13. aprīlī plkst. 18.00, izskanēs koncertuzvedums “Topi stipra, sirds”, kas veltīts izcilās latviešu dzejnieces un dziesminieces Broņislavas Martuževas 100. jubilejai. Koncertuzveduma māksliniecisko koncepciju veido diriģente Aira Birziņa un aktrise Baiba Broka. “Dižens mazums ved uz diženu lielumu” – tie ir Broņislavas Martuževas vārdi, kas izraudzīti par dzejnieces simtgades simbolisko saukli.

Pēc skatītāju lūguma izsludināts Larisas Mondrusas jubilejas papildkoncerts 03.04.2024 12:13

Pērnā gada rudenī leģendārā dziedātāja Larisa Mondrusa – viena no iemīļotākajām pagājušā gadsimta 60. gadu izpildītājām – nosvinēja savu 80 gadu jubileju, savukārt šā gada februārī vairākās Latvijas koncertzālēs izskanēja dziedātājas apaļajai gadskārtai veltīti koncerti, kuri tika pilnībā izpārdoti un kurus klausītāji uzņēma ar patiesu sajūsmu. Tāpēc lielās skatītāju intereses dēļ 2.jūnijā plkst.19 Koncertzālē «Cēsis» notiks Larisas Mondrusas jubilejas programmas papildkoncerts, kurā piedalīsies populārie dziedātāji Lorija Vuda, Uģis Roze, Andris Ērglis un Ieva Sutugova, saksofonists Raivo Stašans, kā arī instrumentālā grupa «Crazy Daisy» Koncertu vadīs radio personība Elvis Jansons.

Baroka mūzikas ģēniju radītas skaņas piepildīs Rundāles pils Balto zāli 03.04.2024 12:09

6. aprīlī pulksten 18 Rundāles pils Baltajā zālē ar baroka mūzikas programmu uzstāsies Liepājas Simfoniskā orķestra koncertmeistares Līgas Baltābolas vadītais stīgu instrumentu ansamblis, ko kuplinās aizrautīgā senās mūzikas interprete klavesīniste Gertruda Jerjomenko.

"Dienas Grāmata" jaunums - Ulda Rudaka "ROKUPĀCIJAS" jauns izdevums 02.04.2024 17:14

Klajā nācis Ulda Rudaka “Rokupācijas” (2008) jauns izdevums. “Rokupācija” ir liecība par redzēto, dzirdēto, izjusto, pārdzīvoto, pazaudēto un izsapņoto. Šī grāmata ir gan dokumentāls romāns, gan neparasta latviešu rokmūzikas vēsture — vēstījums caur tajā iesaistīta cilvēka pieredzi.

“Labvēlīgais tips” laiž klajā jaunu singlu “Aiz mums ir Sarkandaugava” 01.04.2024 10:57

Grupa “Labvēlīgais tips” sev tik zīmīgajā datumā – 1. aprīlī – laiž klajā jaunu singlu un videoklipu “Aiz mums ir Sarkandaugava”, kā arī aicina uz grupas fanu salidojumu Saulkrastu estrādē “Tiekamies pie FREDA Saulkrastos!”, kas notiks 29. jūnijā.

Grupa «Tranzīts» šovasar dosies koncerttūrē «Atpakaļ nākotnē» 27.03.2024 17:08

Leģendārā latviešu deju mūzikas grupa «Tranzīts», kuras solists, mūzikas un tekstu autors jau teju trīsdesmit gadus nemainīgi ir Ralfs Rubenis, 2024. gada vasarā dosies koncerttūrē «Atpakaļ nākotnē». Pirmais koncerts notiks 25.maijā Liepājas koncertdārzā «Pūt, vējiņi!».

Martā folkloras kopa “Upīte” skan disko skaņās 27.03.2024 17:02

Balvu novada Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” folkloras kopa “Upīte” turpina vērienīgo darbu – veicot lauka pētījumus, apzinot, ierakstot un mācoties Upītes kultūrtelpā un tai pieguļošajā teritorijā kolhoza laikos dziedātās dziesmas. Daļu no savāktajām dziesmām atjaunojot, dodot tām jaunu, mūsdienīgu skanējumu un katru mēnesi 21. datumā publicējot jaunu dziesmu. Martā tiek izdota dziesma – Ak, dzeive, kas veltīta vienam no sāpīgākajiem Latvijas tautas notikumiem – deportācijai – izsūtīšanai un līdz ar to cilvēku sadzīšanu kolhozos.

Leģendārā “Koralīna” – grafiskajā romānā 27.03.2024 16:57

Ar brīnišķi baisām P. Kreiga Rasela ilustrācijām bagātināts, grafiskā romāna formā iznācis Nīla Geimena pasaulslavenais darbs “Koralīna”, stāsts par pusaudzi, kura nokļūst paralēlajā pasaulē pie ideāliem vecākiem.

Liepājas teātrī top izrāde „Tēvs klusums" 27.03.2024 16:44

Šobrīd Liepājas teātrī notiek darbs pie jaunas izrādes – Rasas Bugavičutes-Pēces lugu „Tēvs klusums” iestudē režisors, teātra valdes loceklis mākslinieciskajos jautājumos Valters Sīlis. Ņemot vērā iestudējuma abu cēlienu atšķirīgo dabu – režisors izrādei devis savdabīgu žanrisko apzīmējumu – koncerts un balle. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 13. aprīlī.

Uz skatuves ar jaunu dziesmu atgriežas «Rebel» dibinātājs Igors Novikovs 22.03.2024 14:23

Šā mēneša beigās radiostacijās un straumēšanas servisos nonāks dziesma «Trumpis», kuras mūzikas autors ir pazīstamais ģitārists Igors Novikovs – 90.gados Latvijā populārās rokgrupas «Rebel» dibinātājs un dziesmu autors. Viņš uz lielās skatuves pēdējoreiz redzēts pirms vairāk nekā 15 gadiem, bet tagad nolēmis atgriezties.

Lieldienas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” 22.03.2024 08:53

No 26. marta līdz 7. aprīlim muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” apmeklētājus priecēs izstāde “Jūgendstila Lieldienas” – svētku noskaņās rotāts interjers, ko veidojusi māksliniece Tamāra Čudnovska, un pavasarim raksturīgi simtgadīgi priekšmeti no muzeja krājuma. Pie ieejas muzejā būs iespēja nofotografēties jūgendstila laika atklātnē ar Lieldienu gaili, košu olu un pūpoliem.

Kino vakari Iļģuciemā «Tālā zeme Sibīrija. Kāpēc 1949. gada 25. marts?» 22.03.2024 08:38

Piedāvājam noskatīties režisores Dzintras Gekas filmu “Tālā zeme Sibīrija. Kāpēc 1949. gada 25. marts?” dienu pirms Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas. Filma ir patiess un emocionāls stāsts par deportāciju, tajā savās atmiņās dalās cilvēki, kurus izsūtīja kā bērnus. Pēc filmas tikšanās ar režisori Dzintru Geku.

Aicina uz Vecpilsētas teātra izrādi "Pārpratums" Mazajā ģildē 22.03.2024 08:38

26. martā plkst. 19.00 RKTMC “Mazā ģilde” Mazajā zālē būs skatāma “Vecpilsētas teātris” izrāde – Albērs Kamī “Pārpratums”, kuru režisore Edīte Neimane raksturo kā sirreālu drāmu.

CREDO ieraksta jaunu dziesmu un gatavojas jubilejas koncerttūrei «Lido!» 22.03.2024 08:32

Sākot ar 18.maiju, leģendārā grupa «CREDO» dosies vērienīgā koncerttūrē «Lido!», kura būs veltīta grupas 50 gadu jubilejai un norisināsies Latvijas pilsētu brīvdabas estrādēs un koncertzālēs. Atzīmējot šo faktu, «CREDO» pirms neilga laika ierakstīja dziesmu «Mēs svinam» (Guntara Rača teksts, Gunta Veita mūzika»), kurai tapis arī videoklips.

Nākamā lapa