Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


Diskusija / Grāmatas prezentācija- “Strīdīgās atmiņas. Otrā pasaules kara intertpretācijas un to politiskā ietekme Eiropā”

Redakcija
Redakcija

Trešdien, 28.09.2011. plkst. 18:30 Goethe-Institut Riga, Torņa ielā 1 notiks diskusija un grāmatas “Strīdīgās atmiņas. Otrā pasaules kara intertpretācijas un to politiskā ietekme Eiropā” prezentācija.
Pasākums notiks vācu valodā ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā.
Ieeja: bez maksas.

Līdz pat mūsdienām Otrais pasaules karš spēlē būtisku lomu vēsturiskajā apziņā un „nacionālajā identitātē“. Lielākā daļa šai tēmai veltīto vēstures zinātnes studiju šo globālo karu tomēr atspoguļo no nacionālās vēstures perspektīvas. Citi pētījumi aplūko kolektīvās atmiņas par karu un šo atmiņu nozīmi konkrētā zemē. Turpretim vēsturnieki no Rietumeiropas un Austrumeiropas nesen piedāvājuši citādi vērstu skatījumu. Pirmkārt, sasaistot kontekstā kara pieredzi un kara atmiņas. Otrkārt, aplūkojot šo kara pieredzi Eiropas kontekstā pirms un pēc 1945. gada. Tikai paskatoties pāri robežām, iespējams saredzēt to īpašo, kas raksturīgs katrai nacionālajai attīstībai.

Šīs starptautiskās viedokļu apmaiņas rezultāti tika apkopoti Parīzes Vācu vēstures institūta un Potsdamas Militārās vēstures pētniecības pārvaldes kopīgi izdotajā publikācijā, kas vispirms tika izdota vācu un tagad arī angļu valodā. Gētes institūts, atsaucoties uz šo publikāciju, rīko diskusiju par aktuālo „Strīdīgo atmiņu“ tēmu. Vēsturnieks un publikācijas izdevējs Dr. Štefans Martenss (Parīze), Dr. Jērgs Ehternkamps (Potsdama) un politoloģe Dr. Eva-Klarita Pettai (Tartu) debatēs par vēstures politiku Rietumeiropā un Austrumeiropā, kur šī tēma pēc aukstā kara beigām no jauna kļuvusi par kaislību caurstrāvotu aktualitāti.

Referenti: Dr. Jērgs Ehternkamps, Militārās vēstures pētniecības pārvalde, Potsdama;
Dr. Štefans Martenss, Vācu vēstures institūts, Parīze;
Dr. Eva-Klarita Pettai, Tartu universitāte;
Moderators: Valters Nollendorfs, Latvijas Okupācijas muzejs, Rīga.

Mēs pateicamies par atbalstu izdevniecībām Ferdinand Schöningh Verlag
un Berghahn Books.

Antra Balode
Goethe-Institut Riga Kultūras nodaļa
Antra.Balode@riga.goethe.org