Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:329, Did:0, useCase: 3


BENU aptiekās turpmāk pieejamas padziļinātas, privātas konsultācijas ar farmaceitu

Redakcija
Redakcija

Nevēlēšanās paildzināt gaidīšanu citiem rindā stāvošajiem vai jautājuma delikātais raksturs nereti neļauj izvaicāt farmaceitu par visiem sev interesējošajiem jautājumiem. Lai situāciju mainītu, no šā gada BENU aptiekās tiek ieviestas norobežotas konsultāciju telpas, kurās farmaceits konfidenciālos apstākļos varēs pacientam sniegt padziļinātu konsultāciju par pareizu un efektīvu medikamentu lietošanu.

Atsevišķu konsultāciju telpu izveide aptiekās tika uzsākta 2015. gada nogalē, un patlaban tās atrodamas jau 10 aptiekās (5 Rīgā, kā arī Ventspilī, Kuldīgā, Jelgavā un Salaspilī). Šī gada laikā konsultāciju telpas plānots izveidot arī citās aptiekās, bet, kur to nebūs iespējams īstenot ierobežotās telpu platības dēļ, tiks izvietoti īpaši aizslietņi telpas norobežošanai. Lai individuālā saruna notiktu nesteidzīgi, tai ieteicams pieteikties, sazinoties ar konkrēto aptieku.

„Ļoti bieži ir situācijas, kad cilvēks, pērkot zāles, vēlas papildus pārrunāt sava medikamenta pareizu lietošanu, īpaši, ja ārsts rekomendējis atšķirīgu lietošanu no instrukcijā norādītās. Diemžēl nereti cilvēkiem trūkst izpratnes arī par instrukcijā norādīto. Piemēram, ko nozīmē zāļu lietošana pirms ēšanas? Tāpat ir jāpārrunā arī blakusparādības, jo ļoti būtiska ir arī prasme pacientam novest terapijas kursu līdz galam. Statistika visbiežāk liecina, ka cilvēks pārtrauc zāles lietot, jo viņam parādās blakusparādības, par kurām viņš nav informēts. Farmaceits var izskaidrot, kad blakusparādības patiešām ir tik intensīvas, kad ir pamatota nepieciešamība pārtraukt medikamenta lietošanu,” skaidro BENU aptieku farmācijas daļas vadītāja Vizma Vīksna.

BENU aptiekas jau ilgstoši saviem klientiem piedāvā veikt arī veselības paškontroles testus – asinsspiediena mērījumus, ķermeņa masas indeksa noteikšanu, kā arī cukura un holesterīna līmeņa noteikšanu asinīs. Arī šo mērījumu veikšanu turpmāk plānots veikt konsultāciju telpās, bet aptiekās, kur izvietots aizslietnis – tikai asinsspiediena un ķermeņa masas indeksa noteikšanu.

„Veselības paškontroles testi, kurus piedāvājam veikt aptiekās, ir skrīninga metode, kas pacientam sniedz iespēju regulāri kontrolēt attiecīgos rādītājus, lai nepieciešamības gadījumā varētu nekavējoties pierakstīties pie ārsta. Iespēju var izmantot gan cilvēki, kuriem jau ir uzstādīta diagnoze un nozīmēta ārstēšana, gan tie, kas mērījumus veic profilaksei,” skaidro V.Vīksna. „Ar norobežotas telpas palīdzību mērījumu veikšanai cenšamies radīt pēc iespējas konfidenciālus apstākļus. Turklāt to veikšana uzticēta īpaši sertificētiem farmaceitiem, kuri specializējušies šāda veida farmaceitiskās aprūpes sniegšanā.”

Kā pastāsta BENU aptieku farmaceite un aptiekas vadītāja Natalja Petrenko, tad konsultāciju telpu pozitīvi novērtē gan darbinieki, gan pircēji. „Konsultāciju telpu izmantojam asinsspiediena mērījumu, kā arī holesterīna un cukura līmeņa noteikšanai asinīs. Tāpat sniedzam klientiem konsultācijas. Telpa ir ļoti ērta, jo klients var mierīgi apsēsties, atstāt savas virsdrēbes, kas īpaši ērti ziemā. Katram cilvēkam izsniedzam arī personīgu veselības pasi. Cilvēki pie tās jau pieraduši un, nākot atkārtoti uz aptieku, jau ņem to līdzi. Uz mērījumiem un konsultācijām dienā nāk vidēji trīs cilvēki,” līdzšinējā pieredzē dalās N.Petrenko.