Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:85, Did:0, useCase: 3


Par ko runāt pirmajā randiņā jeb kā uzturēt sarunu?

Savējo lokā jautri un atraktīvi, daži indivīdi pilnībā pazaudē runas spējas esot kopā ar nepazīstamiem cilvēkiem. Un, ja vēl nepazīstamais ir simpatizējošs pretējā dzimuma pārstāvis, lieta kļūst pavisam nopietna. Daži padomi vēlamām un nevēlamām temām.

Neitrālas tēmas

Literatūra, kino. Nav jau jāapspriež A.Tolstoja "Karš un miers" peripetijas, bet katrs no mums kādu labu grāmatu ir izlasījis. Ja ne grāmatu, tad vismaz filmu noskatījies. Labi, ja tā ir no kulta grāmatu vai filmu sērijas, tad ir cerības, ka arī sarunu biedrs varēs iesaistīties.

Mūzika. Lieliska tēma, jo vismaz dažus izpildītājus, dziesmu nosaukumus, kaut ko no valdošām mūzikas tendecēm zinām mēs visi.

Sports. Ar sportu mūsdienās amatieru līmenī nodarbojas gandrīz visi, mums patīk braukt ar velosipēdiem, skrituļslidām, peldēt, skriet, utt. Te ir neizsmeļams tēmu loks veselam vakaram.

Pilsētvide. Ja esat no vienas pilsētas, iespējams apspriest pievilcīgākās vai šausminošākās vietas, ja no dažādām pilsētām - varat apmainīties ar pieredzi par labākām un sliktākām katras pilsētas iezīmēm.

Ēdiens. Neizsmeļama tēma, ja vien abi sarunu biedri mīl gatavot. Taču iespējams runāt arī par to, kas katram garšo.

Anekdotes. Tās patīk visiem, ir labi, ja rezervē ir vairākas sirsnīgas, jaukas anekdotes par neitrālām tēmām.

Daba un laika apstākļi. Bezizejas situācijā var apspriest šīs tēmas, jo labāk ir runāt vismaz par kaut ko, nrkā nerunāt nemaz.

Specifiskas tēmas

Mode. Ne visi mēs aktīvi sekojam līdzi aktuālās modes tendencēm, tāpēc vēlams uzmanīgi noskaidrot sarunbiedra attieksmi. Starp citu, pēc apģērba ļoti ātri nosakāms, cik cilvēkam ir svarīga mode, cik stils un vai šī tēma būtu izskatāma sarunas laikā.

Politika. Politiskā skatuve nupat kļuvusi tik daudzveidīga un pretrunīga, ka gandrīz katram Latvijas iedzīvotajam jau izveidojies lielais VIEDOKLIS, kā vajadzētu darīt. Ja jums ar sarunbiedru ir pretēji uzskati, saruna var nemanot pārvērsties par ķildu.

Tehnoloģijas, datori. Lai gan dzīvojam elektroniskās komunikācijas laikmetā, ne visi ļoti labi orientējas datoru un tehnoloģiju jomā. Par šo tēmu jāsāk saruna ļoti uzmanīgi, ja esat spečuks, lai nevilšus nenorādītu, ka sarunu biedrs ir vakarējais.

Aizliegtas tēmas

Reliģija un konfesiju un labuma un sliktuma izvērtēšana. Ir cilvēki, kas mīl paturēt noslēpumā savu piederību kādai konfesijai, taču ieklausās, ko citi runā par šo tēmu un, uz dzirdēto balstoties, pieņem lēmumu vai arī izdara kādu spriedumu.

Horoskopa zīmes un to izvērtējums. Nereti, nepazīstamā kompānija izsakoties slikti par kādu no horoskopa zīmēm, gadās, ka sēžat tieši blakus cilvēkam, kas dzimis šai zīmē. Izlietu ūdeni grūti sasmelt ...

Cilvēku aprunāšana, nosaucot konkrētus vārdus, uzvārdus, darba vietas. Latvija ir maza, nebūs brīnums, ka jauniegūtais paziņa būs draugos ar jūsu aprunāto cilvēku.

Diētas. Par šo tēmu ar mazpazīstamu cilvēku labāk nerunāt, jo var izrādīties, ka viņam tā ir sāpīga.

Mīlestība un bijušās attiecības Pirmā tikšanās palīdz vienam otru labāk iepazīt un saprast to, vai vispār gribat tikties vēlreiz. Tāpēc nekad nevajag savu sirdi atklāt jau pirmajā tikšanās reizē, nevajag atzīties mīlestībā un jautāt sarunu biedram, ko viņš domā par laulībām.
Runāt par bijušajiem partneriem vispār nav pieņemami.

     [+] [-]

, 2014-07-01 19:32, pirms 10 gadiem
tas atkarīgs no cilvēka vai ir kopīgas intereses...tad jau arī būs par ko parunāt..