Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:18, Did:0, useCase: 3


Gāzes, elektriskā vai indukcijas - kāda veida plīti izvēlēties?

Redakcija
Redakcija

Kad tiek renovēta vai uzlabota virtuve, viens no svarīgākajiem objektiem tajā jau kopš seniem laikiem ir plīts. Kādreiz tās visas tika kurinātas ar malku, vēlāk plaši tika pielietotas gāzes plīts virsmas, bet mūsdienās plašu popularitāti gūst arī elektriskā un indukcijas plīts virsma.

Protams, pirmā lieta, kas jāizlemj, kad plānojat iegādāties jaunu plīti ir tas, vai tā būs brīvi stāvoša, vai integrēta virtuves iekārtā. Pēc tam jāpievērš uzmanība plīts virsmas tipam un izmēram. Gan gāzes, gan elektriskā, gan indukcijas plīts virsma piedāvā savas priekšrocības, tāpēc svarīgi izvēlēties sev piemērotāko. Lai atvieglotu izvēli, turpinājumā lasi par šo trīs veidu plīts virsmu galvenajiem ieguvumiem un trūkumiem.

Elektriskās plīts virsmas

Klasiski ir pieejamas divu veidu elektriskās plītis. Tādas, kuru sildriņķi atgādina gāzes plīts virsmas, jo tie ir brīvi stāvoši, un tādas, kuras nevar atšķirt no indukcijas plīts virsmas, jo sildriņķi paslēpti zem rūdītā stikla. Abu veidu plītis kā enerģijas avotu, lai uzkarsētu gatavošanai paredzēto virsmu, izmanto elektrību, padarot lietošanu drošāku nekā, ja tiek izmantots gāzes balons vai pieslēgums gāzes vadam.

Galvenie ieguvumi iegādājoties elektrisko plīti ar stikla virsmu ir tas, ka to ir vieglāk tīrīt. Savukārt svarīgākie trūkumi ir tādi, ka gludā virsma nav neiznīcināma. Gatavošanai izmantojot smagus katlus vai pannas, tos nedrīkst vilkt pa virsmu, jo tādā veidā to var saskrāpēt vai pat saplēst. Cits trūkums ir tas, ka elektriskās plīts virsma pēc uzkarsēšanas ilgi paliek karsta, līdz ar to tas ir potenciāls drauds bērnu un pat mājdzīvnieku drošībai.

Gāzes plīts virsmas

Gāzes plīts virsmas joprojām ir populārākās pavāru un cilvēku, kas bieži lielos apjomos gatavo, vidū. Fakts, ka liesma ir redzama, ļauj to pieregulēt, dodot lielāku kontroli pār gatavošanas procesu un ir lielākā gāzes plīts virsmas priekšrocība. Liesmas intensitāti var pieregulēt acu mirklī, tādā veidā ļaujot momentāni nomainīt temperatūru.

Ir pieejamas gāzes plīts virsmas ar vienu līdz sešiem sildriņķiem, kas aizsargāti ar metāla rāmjiem. Galvenie trūkumi, kas piemīt gāzes plīts virsmām ir tas, ka to ir grūtāk uzturēt. Daudzās iedobes, atveres un detaļas ir grūtāk tīrīt. Nozīmīgs trūkums ir arī fakts, ka nepieciešams pieslēgties gāzes vadam vai iegādāties gāzes balonu, kas paaugstina ugunsbīstamības risku mājoklī.

Papildus, ja gāzes balonā beidzas gāze, gatavošana jāpārtrauc. Ja tomēr vēlaties gāzes plīti, bet dzīvojat tālu no gāzes vada vai balonu tirdzniecības vietas, labs risinājums ir kombinētās gāzes plīts virsmas, kurās iebūvēts viens vai divi elektriskie sildriņķi.

Indukcijas plīts virsmas

Indukcijas plīts virsma ir modernākais risinājums. Atšķirībā no elektriskās, indukcijas plīts virsma izmanto strauji mainīgu elektromagnētisko plūsmu, kas liek pannas vai katla dibenam sakarst. Pēc būtības indukcijas plīts virsma karsē gatavošanas traukus, nevis sildriņķi.
Indukcijas plīts virsmas ir energoefektīvākais un drošākais gatavošanas veids. Plīts virsma karsē tikai metāla objektus, kas uz tās novietoti. Pēc tam, kad gatavošana pabeigta un katls vai panna no plīts noņemti, tā vairs nebūs karsta.

Protams, arī indukcijas plīts virsmai ir trūkumi. Svarīgākais – tā darbojas tikai ar magnētiskiem traukiem. Tas nozīmē, ka indukcijas plīts virsma neļaus izmantot jebkuru pannu vai katlu, tāpēc, iegādājoties traukus gatavošanai, jāpievērš uzmanība, vai tie darbosies ar indukciju.

Dažāda veida plītis plašā izvēlē atradīsiet interneta veikalā 220.lv - ieskatieties un izvēlieties savām vajadzībām atbilstošāko!