Bērns un mobilais telefons
Mobilais telefons bērna rokās ir mierinājums vecākiem, jo ir iespēja vienmēr sazināties ar atvasi, bet vienlaicīgi arī zināms risks. Taču nepatīkamos faktorus ir iespēja mazināt.
1.Ja bērns ir aizmāršīgs un bieži zaudē savas mantas, nevajadzētu izvēlēties pēdējā modeļa dārgāko telefona aparātu. Labāk izvēlēties funkcionējošu lētu aparātu, par kuru tiek samaksāts uzreiz. Arī mazcenas aparātus nav vērts iegādāties aizmāršīgiem bērniem, jo tos pazaudējot, līgumsaistības ar operatoru tik un tā būs japilda vairāku gadu garumā un vienlaicīgi jāpērk jauns aparāts. Jāatceras, ka jauni, moderni aparāti parasti nonāk arī garnadžu uzmanības lokā - tas ir nevajadzīgs risks, no kura var izvairīties, iegādājoties necilu aparātu bērnam.
2.Ja bērnam ir vēlme ilgi un gari pļāpāt ar draugiem, tas var radīt astronomiskus rēķinus. Labāk iegādāties priekšapmaksas kartes, skaidri nosakot, cik ilgu laiku bērnam ar to būs jāiztiek. Tā jūs kontrolēsiet mobilā telefona rēķinus.
3.Bērna mobilā tālruņa katalogā noteikti ievadiet arī visu palīdzības dienestu tālruņus.
4.Lieciet bērnam no galvas iemācīties tuvinieku mobilo tālruņu numurus - tas ir gadījumam, ja bērnam pazūd viņa mobilais tālrunis un, lai sazinātos ar vecākiem, nepieciešams izmantot kāda drauga tālruni.
5.Vecākiem noteikti savos mobilo tālruņu katalogos jāsaglabā bērnu dārza audzinātājas, klases audzinātājas, treneru, bērna labāko draugu tālruņu numurus un, ja iespējams, arī viņu vecāku. Noteikti noderēs.
6.Izstāstiet bērnam, ka ir bīstami runāt, ja piezvanījis svešinieks. Par šādiem gadījumiem bērnam noteikti jāinformē vecāki.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]