Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:1, Did:0, useCase: 3


Šaha spēle- ieguvums bērniem

Šahs ir kaut kas vairāk kā tikai spēle. Tā ir intelektuāla laika pavadīšana. Bez tam šahs ir ļoti efektīvs trenažieris loģiskās domāšanas un intelekta attīstīšanai, īpaši bērnu vecumā.
Ja bērns vai pieaugušais tikko sācis nodarboties ar šaha spēli , tad būs labums arī atmiņas un tēlainās domāšanas attīstībai.
Vēlāk, ja ar šaha spēli nodarbojas regulāri, tad sāk attīstīties tādas noderīgas iemaņas kā koncentrēšanās un uzmanība.
Šī spēle palīdzēs attīstīt cītīguma iemaņas nerimtīgiem cilvēkiem un hiperaktīviem bērniem.

Kā pierādījuši zinātnieki, šahs trenē arī māku pieņemt lēmumus stresa situācijās, kas lieti noder dzīvē.
Protams, ir arī citas spēles un mākslas, kuras attīsta cilvēka personību, bet jebkurā gadījumā, arī šahs ieņem redzamu vietu.

Bērniem, kuri sākuši spēlēt šahu 3-8 gadu vecumā, ir labākas sekmes skolā, īpaši priekšmetos kuros vajadzīga precizitāte.

Optimālais vecums, kad bērnu pirmo reizi iepazīstināt ar šahu spēles formā – 3-4 gadi. Pirmajām mācībām jābūt ne ilgāk kā 20 minūtes garām ar izkustēšanās pārtraukumiem. Jābeidz šaha spēle pirms viņam ir kļuvis garlaicīgi.

Lai palīdzētu sev, nopērciet grāmatas kurās rakstīts par šahu bērniem. Sākumā parādiet viņam krāsainās grāmatiņas ar jautriem attēliem, inscenējiet un iztēlojieties.

Lai ieinteresētu bērnu, vecāki bieži pielabinās viņam. To darīt nevajadzētu, jo bērns var pierast pie vieglām uzvarām un pirmais zaudējums var stipri viņu satraukt un uz visiem laikiem pazudināt viņa interesi par šahu. Bērnam jāpaskaidro, ka tā ir tikai spēle un zaudējumu nedrīkst uztvert kā traģēdiju.