Ģimene jeb tās mazās lietiņas mūsu dzīvē, kas nozīmē visvairāk.
Trīs ceturtdaļas cilvēcīgās laimes ir ģimenē, visā pārējā tik tikko ceturtdaļa. /Fjodors Dostojevskis/
Domāju ka nemelošu, ja teikšu, ka ikviens no mums kādreiz ir dzirdējis cilvēkus sūdzamies, ka viņam ir tāda sajūta, it kā viņi nekur neiederas. Viņi jūtas kā izstumtie, piemēram, visiem ģimenē patīk sports, bet man patīk opera. Vai arī es esmu vidējais bērns ģimenē, tādēļ es vienmēr jūtos kā zaudējis, vai arī man ir tāda sajūta, ka man nemitīgi kaut kas jāpierāda un jāapliecina.
Tik daudzi cilvēki nodzīvo dzīvi, tā arī īsti neatrodot vietu, kur tie pieder, kā dēļ viņi dzīvo. Man ir padomā daži veidi, kā palīdzēt tiem, kas dzīvē nomaldījušies un nespēj atrast īsto ceļu uz pilnīgu dzīvi.Visa pamatā ir spēja veidot veselīgas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Un, lai tas izdotos, tādām attiecībām, pirmām kārtām, ir jāvalda tuvinieku un mīļoto cilvēku sabiedrībā.
Galvenā cilvēka ticība sev ir pašcieņa. Ja tās nav, tad nekur tālu nevar aiziet. Cilvēka pašcieņas pamatā ir rīcība/darbība, kas balstās uz apziņu. Kaut arī pašcieņa cilvēkam pret sevi mēdz gan pieaugt, gan kristies, tomēr pašcieņas modelis parasti balstās uz vienu un to pašu - uz veselīgu vai neveselīgu attieksmi pret sevi. Cilvēkam ar veselīgu pašapziņu ir vairāk izredžu gūtu panākumus dzīvē. Un šo pašapziņas graudu iesēj ģimene.
Labākā sajūta pasaulē ir spēja doties uz vietu, kuru jūs varat saukt par savām mājām. Vieta, kur jūs varat justies piederīgs, kur neviens nevar ievainot vai aizskart jūs, kur jūs varat uzzināt kaut ko jaunu katru dienu no tiem, kas jūs mīl visvairāk. Tieši tāda vieta ir jūsu ģimene.
Attiecības ar jebkuru cilvēku,it īpaši ļoti tuvu, ir milzīgs darbs. Un, tikai pieliekot pūles, lai atrastos starp un sarunātos ar ģimenes locekļiem, mēs zinām, ka esam mīlēti un ievēroti un ka esam piederīgi.
Katram ģimenes loceklim ir:
• jāizrāda sava mīlestība pret katru ģimenes locekli.
Ļaujiet tiem uzzināt, ka jums patīk tas, kas viņš ir, nevis tas, ko viņš dara. Ieviesiet savā dzīvē jaunu paradumu, ar kura palīdzību jūs vismaz divos veidos katru dienu izrādītu mīlestību un atzinību saviem tuvākajiem.
• jāpūlas katru dienu darīt tā, lai jūsu ģimenes locekļi justu, ka ir īpaši.
Izvērtējiet un uzrakstiet vismaz trīs labās īpašības katram ģimenes loceklim un piestipriniet šo sarakstiņu visiem redzamā vietā, piemēram, uz ledusskapja durvīm. Papildiniet šo sarakstu laiku pa laikam.
• jāpaslavē vienam otru.
Izsakiet pozitīvas atsauksmes par otru, piemēram, pasakiet tēvam, ka jums viņš ļoti pietrūka vai mammai, cik viņai lieliska padodas gatavot ēst. Nekad nemēģiniet koncentrēties uz negatīvajām īpašībām, bet gan slavējiet labās.
• jāieklausās ģimenes locekļu teiktajā kārtīgi, nevis no vienas auss otrā.
Kad kāds no jūsu ģimenes cenšas pastāstīt jums kaut ko, sniedziet viņam nedalītu uzmanību. Nedodiet padomu, ja vien tas netiek lūgts.
• Ģimenei ir jāievieš regulārs laiks, kas tiktu veltīts tikai tās locekļiem.
Plānojiet kopīgus pasākumus mājās, piemēram, kopīgi spēlējiet galda spēles. Cik vien tas iespējams, centies būt pēc iespējas vairāk ar ģimeni ēdienreizēs. Neapspriediet problēmas vai raizes šajā laikā, ja vien tas nav nepieciešams.
• Kā arī katram ģimenes loceklim būtu jāiedrošina vienam otru uz kopīgām aktivitātēm arī ārpus mājas.
Meklējiet aktivitātes, kurās var piedalīties visa ģimene. Veidojiet patīkamus un kopīgus mirkļus, kur katrs var izjust piederības sajūtu un beznosacījumu mīlestību no jums dārgākajiem cilvēkiem.
Atcerieties, ka bez mīlestības nav sāpju dziedināšanas. Ja gaisā virmo mīlestība, tad arī tiks dziedētas ikvienas sāpes un neveiksmes. Ģimenes dzīve ir neatņemama un galvenais pati svarīgākā mūsu dzīves sastāvdaļa. Tas, kā mēs izturamies viens pret otru ģimenē, ievērojami spēj pacelt vai pazemināt cilvēka pašsajūtu. Viss pozitīvais, ja tas tiek uzsvērts un izskan no mīļoto cilvēku puses, ceļ mūsu pašapziņu, līdz ar to arī dzīvē mēs dodamies drošāk uz priekšu un sasniedzam mērķus. Neskatoties ne uz ko, ir svarīgi apzināties ka vienmēr pastāv tāda vieta, kur mēs varam atgriezties, justies droši, vajadzīgi un pats galvenais mīlēti.
Ģimenes nepārtraukti aug un laika gaitā mainās, tāpēc ir svarīgi, ka mums tiek iemācītas prasmes, saglabāt tuvības sajūtu savā ģimenē, kas veido laimīgas un veselīgas attiecības.
Tādēļ tūlīt pat, pasakiet savam vīram, sievai, bērniem, omītei vai opim, ka viņi ir lieliski, ka jūs viņus mīlat un novērtējat to, ka viņi ir tieši jūšu ģimenes locekļi.
[+] [-]
[+] [-]