Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:378, Did:0, useCase: 3


TOP 3 – Populārākie nebanku kredītu veidi

Redakcija
Redakcija

Lai arī visiem zināms, ka parāds nav brālis, taču dzīvē var pienākt brīdis, kad aizdevums var būt veids, kā palīdzēt risināt kādu sadzīvisku problēmu vai situāciju. Visbiežāk šādos brīžos tiek apsvērta iespēja aizņemties no ģimenes vai draugiem, taču vairums labprātāk izmanto profesionālu aizdevēju – banku vai nebanku aizdevēju pakalpojumus.

Šobrīd naudas aizņemšanās iespējas ir patiešām daudzveidīgas. Līdzās tradicionālajām bankām arvien pierastāki kļūst nebanku aizdevēji. Lai arī sākotnēji sabiedrība nebanku aizdevēju pakalpojumus uztvēra ar piesardzību, nebanku aizdevējiem piedāvājot arvien jaunus finanšu produktus, attieksme ir mainījusies.

Nebanku kredīti auto iegādei un kredītu apvienošanas pakalpojumi ir kļuvuši populāri, jo patērētāji ir sapratuši, ka nebanku aizdevēji spēj piedāvāt personalizētus un izdevīgus kreditēšanas pakalpojumus. Tomēr augstāk minētie finanšu produkti nav paši populārākie. Nebanku aizdevēju portfelī TOP 3 populārākie finanšu produkti ir ātrie kredīti, kredītlīnijas un patēriņa kredīti.

Tā kā nebanku kredītdevēju plašais pakalpojumu klāsts ir būtiski ietekmējis patērētāju iespējas izvēlēties sev piemērotāko finanšu risinājumu, svarīgi zināt šo produktu galvenās iezīmes un atšķirības.

Kas ir ātrais kredīts?

Ātrais kredīts ir īstermiņa aizdevuma veids, kas paredzēts mazām summām un īsiem termiņiem. Tas ir ērts veids, kā papildināt sava maciņa saturu īslaicīgu finansiālu vajadzību risināšanai. Klientam ir jābūt Latvijas iedzīvotājam, jābūt mobilam tālrunim, kontam kādā no Latvijas bankām un interneta pieslēgumam. Bieži ātros kredītus dēvē arī par SMS kredītiem. Pieteikšanās nav sarežģīta, un naudas līdzekļus savā kontā var saņemt jau 15 minūšu laikā.
Ātrais kredīts parasti ir:
● Aizdevums pēkšņiem tēriņiem;
● Aizdevums situācijās, kad steidzami jāiegādājas kāda prece vai pakalpojums.

Nav noslēpums, ka kredītu izsniegšana bez padziļinātas klienta maksātspējas pārbaudes ne vien diskreditēja nebanku aizdevēju nozari, bet arī radīja zināmus sociālekonomiskus riskus. Pēdējos gados šī populārā kredīta izsniegšanas apjomi ir samazinājušies. Tas saistīts ar normatīvo aktu prasībām veikt potenciālā kredīta ņēmēja izvērtēšanu, kā arī aizliegumu slēgt kreditēšanas līgumus laikā no plkst. 23.00 līdz 7.00.

Īstermiņa aizdevumi ir jāatmaksā laika periodā līdz vienam gadam. Taču bieži vien īstermiņu aizdevuma atmaksas termiņš ir vēl īsāks, tas var būt uz termiņu līdz 30 dienām.

Īstermiņa aizdevumi reti tiek izsniegti par lielām summām. Ātro kredītu summas ir no pāris simtiem līdz tūkstotim eiro. Lēmumu par ātro kredītu parasti pieņem situācijās, kad steidzami ir vajadzīgi papildu naudas līdzekļi, tālab likumsakarīgi, ka šis finanšu pakalpojums ir ar augstām procentu likmēm, īsiem atmaksas termiņiem un citiem ne visai izdevīgiem nosacījumiem kredīta ņēmējiem.

Plānojot savu turpmāko budžetu, ātrais kredīts ir maksājums, kura pilna atmaksa jāveic iespējami īsākos termiņos, lai nenonāktu situācijā, kad kredīta ikmēneša maksājums izrādās pārāk augsts, ar visām no tā izrietošām sekām. Vairāk par īstermiņa aizdevumiem var izlasīt šajā mājas lapā.

Kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnija ir tradicionāls banku finanšu pakalpojums, ko arvien biežāk saviem klientiem piedāvā nebanku aizdevēji. Kredītlīnija ir aizdevums, pēc kura nosacījumiem klientam tiek piešķirts kredītlimits jeb noteikts naudas daudzums, ko klients var izmantot pēc vajadzības – kad un cik nepieciešams. Tas ir drošības spilvens negaidītām dzīves situācijām.

Piešķirtās kredītlīnijas ietvaros klients piešķirto summu var izmantot pilnā apmērā, daļēji vai neizmantot nemaz, līdz brīdim, kad rodas nepieciešamība. Kamēr kredītlīnija netiek izmantota, klients par to nemaksā. Klients maksā par izmantoto summu, savukārt atmaksājot visu summu vai tikai daļu no izmantotās kredītlīnijas, šī nauda atkal kļūst pieejama atkārtotai lietošanai.

Salīdzinot ar tradicionāliem kredītiem, kredītlīnija ir elastīgs aizdevuma veids, ko var izmantot tad, kad nepieciešams, ietaupot laiku un naudu par pieteikumu sagatavošanu ik reizi, kad rodas nepieciešamība aizņemties.

Kas ir patēriņa kredīts?

Populārs nebanku aizdevums ir patēriņa kredīts. Šis kredīts, saukts arī par naudas kredītu, tiek izsniegts privātpersonām, lai varētu finansēt dažādus pirkumus. Parasti šo kredīta veidu izvēlas, lai iegādātos sadzīves vai datortehniku, remontdarbu veikšanai mājoklim, kā arī citu pakalpojumu vai preču iegādei.

Patēriņa kredītu summa parasti ir vairāki tūkstoši eiro, ar iespēju esošajiem klientiem ar pozitīvu kredītvēsturi aizdevumu summu arī palielināt. Atmaksas termiņi šim kredītu veidam var būt uz laiku no 3 mēnešiem līdz 7 gadiem.
Atšķirībā no bankām, kas arī klientiem piedāvā patēriņa kredītus, nebanku aizdevēju galvenā priekšrocība ir ātrāka kredīta noformēšana. Pieteikšanās notiek mājas lapā, reģistrējoties un aizpildot attiecīgu pieteikumu. Patēriņa kredīta gadījumā iespējams pieteikties lielākām summām nekā, piemēram, tas ir ar ātrajiem kredītiem, turklāt šim aizdevumam tiek piedāvāti izdevīgi kredīta nosacījumi. Patēriņa kredītam ir zemākas procentu likmes, kas padara šī aizdevuma atmaksu par mazāku slogu kredīta ņēmēja ikmēneša budžetam.

Klientiem ar pozitīvu kredītvēsturi, kā arī pastāvīgiem klientiem nebanku aizdevēji, tostarp, Creamcredit.lv, piedāvā personalizētus piedāvājumus, kas konkurētspējīgi ar tradicionālo banku piedāvājumiem.