Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:378, Did:0, useCase: 3


Video satura skatīšanās internetā palielinās: ko tas nozīmē uzņēmējiem?

Redakcija
Redakcija

Līdzīgi kā internets savulaik ietekmēja presi, tagad tā spēku sāk sajust arī televīzija – TV un video saturu aizvien biežāk izvēlas straumēt tiešsaistē, nevis skatīties zilajos ekrānos, liecina digitālās reklāmas uzņēmuma “Adbox” apkopotās tendences.

Starptautiskās informācijas un mērījumu kompānijas “Nielsen” nesen publicētie dati liecina: 63% Latvijas iedzīvotāju tiešsaistē skatās tieši video saturu un tas kļūst aizvien populārāks jaunās auditorijas vidū.

Galvenā tendence ir, ka lietotāji pārorientējas no video skatīšanās tīmeklī uz video vērošanu viedajās ierīcēs.

“Pults pavēlnieki tagad ir kļuvuši par skārienjutīgās tastatūras pavēlniekiem, kas nereti vēlas ne tikai skatīties piedāvāto saturu, bet arī iesaistīties viedokļa izteikšanā par redzēto,” komentēja “Adbox” pārstāvis Andris Rēders.

Reklāmas biznesa organizācija “Interactive Advertising Bureau” no šāgada aprīļa līdz maijam veica pētījumu 24 valstīs, tostarp arī Dānijā, Somijā, Zviedrijā, Krievijā u.c. Tajā tika atklāts, ka 36% respondentu ik dienas savos viedtālruņos skatās vismaz piecas minūtes garus un pat vēl garākus video.

Ja uzņēmēji vēlas ieguldīt reklāmā ar pārliecību, ka tā sasniegs mērķauditoriju, tad ir vērts sekot līdzi pārmaiņām iedzīvotāju ieradumos.

„Latvijā 2014.gada sākumā viedā televīzija veidoja mazāk nekā 45% no kopējā apmeklējuma, tagad šis īpatsvars sasniedzis 57%, kas skaidrojams ar filmu patēriņa dabisko vidi,” sacīja tiešsaistes kinoteātra "Megogo.net" Baltijas reģiona vadītājs Andžejs Pjateckis.

Saskaņā ar "Megogo.net" datiem lietojumprogrammu skaits pastāvīgi pieaug, un tikai Latvijā vien sasniedz 76 tūkstošus, bet visā pasaulē – vairāk nekā sešus miljonus.

Reklāmdevēji rīkojas pārdomāti, ja veic daudzplatformu izvietošanu, pievienojot tīmekļa reklāmai arī reklāmu mobilajā tālrunī un viedajā televīzijā. Kontakts ar auditoriju šajās platformās ir kvalitatīvāks, ņemot vērā skatīšanās procentus un iesaisti. Tas saistīts ar to, ka mobilajos tālruņos un viedajā televīzijā pagaidām ir mazāk reklāmu, norādīja Pjateckis.

Tikmēr pērnā gada nogalē ASV video straumēšana tiešsaistē, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, palielinājās par 60%, kamēr TV skatīšanās laiks samazinājās par 4%, atklāja “Nielsen” pētījums.

Aizvien vairāk raidorganizāciju pasaulē reaģē uz šīm pārmaiņām, piedāvājot internetā saturu, kas līdz šim bija pieejams tikai ekskluzīvi televīzijā. Piemēram, 2014.gadā pirmo reizi vēsturē Olimpiskās spēles un Pasaules kauss futbolā tika translēts tiešraidē arī internetā.

“Tas nozīmē, ka, plānojot video reklāmas, vairs nevar likt visas olas vienā groziņā. Ja uzņēmums patiesi vēlas būt drošs, ka ir sadzirdēts un saredzēts, jāizvērtē nepieciešamība daļu budžetu novirzīt video reklāmai tiešsaistē. Tāpat mums jāpatur prātā, ka daudzi skatītāji paralēli TV ekrānam lieto citas ierīces un auditorijas uzmanība ir dalīta, proti, uzvar tuvākais ekrāns” rezumēja “Adbox” pārstāvis Rēders.