Vispretīgāko ēdienu Top 10
Kā jau zināms, daudzi nabadzīgāko valstu iedzīvotāji ir spiesti ēst visu,kas nonāk viņu rokās. Bet tu būsi pārsteigts, ko cilvēki ēd pēc savas vēlēšanās kā delikatesi.
1. CASU MARZU

Bieži vien saukts arī par tārpaino sieru, casu marzu ir sardīniešu siers, kurš gatavots no govs piena.
Bet tas, kas padara šo sieru tik pretīgu ir tā pagatavošanas process. Tā rūgšanas procesā to apciemo "siera muša" un izdēj tur savas oliņas. Pēc dažām nedēļām no kūniņām izšķiļas 8 mm gari tārpi un sāk baroties ar sieru, padarot to ļoti mīkstu un lipīgu. Sierā var būt tūkstošiem šādu tārpu un tas ēdams ar visām dzīvajām radībām. Daži cilvēki pedantiski izlasa tārpus, bet vairums sieru ēd ar tārpiem, jo tie piešķirot sieram papildus unikālu garšu.
2. BALUT jeb vārīts pīles embrijs

Ja kāds tev uz šķīvja pasniegtu Balut- tu visticamāk domātu, ka tā ir cieti novārīta ola. Tu tā domātu līdz brīdim, kad to pavērtu un no tās izripotu vesels pīles embrijs. Balut ir delikatese daudzās Āzijas valstīs. Apaugļotu pīles olu uzglabā saulesgaismā un aptuveni pēc 8 dienām embrijs ir pietiekami izaudzis, lai to pagatavotu un pasniegtu uz šķīvja, pievienojot sāli un uzspiežot citrona sulu.
3. Konservēta gaļa

Konservēta gaļa nav dīvaina ārzemju delikatese, bet gan lēts gaļas produkts, kurš pieejams vairākums Ziemeļamerikas pārtikas preču veikalos. Šī produkta pretīgums slēpjas visās tā sastāvdaļās: sakapāta vista, liellopa iekšu atkritumi, daļēji sabojājušies sagatvoti liellopu tauki, liellopu sirdis, ūdens, daļēji sabojājušies, sagatavoti cūku tauki, sāls, sinepes mazāk par 2%, dabīgie aromatizētāji, kaltēti ķiploki un nātrijs. Labu apetīti!
4. SARŪGUŠAS LAŠA GALVAS

Cilvēki, kuri tās neēd sauc tās par smirdīgajām galvām, tomēr šīs galvas ir tradicionāla Aļaskas iedzīvotāju delikatese. Pēc galvu nogriešanas, tās tiek apraktas zem zemes uz vismaz pāris nedēļām. Kā jau tu iespējams nojaut, pa šo laiku galvas sāk pūt. Pirms tās ir pavisam sadalījušās, tās izrok ārā, samaisa biezenī, kurš līdzīgs pudiņam un pasniedz to aukstu bļodā.
5. SARECĒJIS AĻŅA DEGUNS

Šo riebīgo ēdienu arīdzan pārsvarā bauda Amerikas ziemeļu daļā. Tā sagatvošana ir salīdzinoši vienkārša: Pirmkārt, aļņa deguns tiek noņemts no galvas. Tad tas tiek vārīts, līdz matiņi uz deguna ir viegli izplūcami ārā. Pievienojot dažas garšvielas, degunu vāra vēl ilgāk, līdz tas sarecē galertveida masā. To pasniedz aukstu, sagriežot šķēlītēs.
6. SIKSPĀRŅA PASTA

Šo burvīgo ēdienu uzskata par dīvainu pat dažās Āzijas valstīs, kur tas tiek gatavots. Pirmkārt, dzīvu sikspārni liek vārīties karstā pienā. Kad tas ir saniedzis vajadzīgo konsistenci, to sadala gabaliņos, pievieno dažādas garšvielas, zaļumus un saspaida mīkstā pastā.
7. HASMA

Šis deserts sastāv no varžu reproduktīvajiem dziedzeriem, ikriem, olām un taukiem. Lai gan tie tiek pārdoti sarāvušies un sausi, to izmērs var pieaugt 10-15 reižu, saskaroties ar ūdeni. Pēcāk reproduktīvajiem orgāniem pievieno nedaudz cukura, lai tas būtu salds kā deserts.
8. HAGGIS

Haggis sastāv no aitas sirds, plaušām un aknām. Sastāvdaļas tiek samaltas un sajauktas ar garšvielām. Tradicionāli Haggis tiek ievietots dzīvnieka kuņģī un vārīts 3 stundas. Modernajā metodē tiek izmantotas mākslīgās zarnas, nevis īsts kuņģis. Lai gan tas neizskatās apetīti rosinoši, runā, ka tie, kuri saņems drosmi nogaršot Haggis, gribēs to vēl un vēl.
9. GAIĻA SEKSTES

Ja tu kādreiz esi redzējis uz gaiļa galvas nokarājušos, sārtu lietu, kas atgādina cimdiņu- tu esi redzējis seksti. Sākotnēji, sekstes rotāja dažādus francūžu ēdienus. Bet tagad tās bieži tiek izmantotas itāļu ēdieniem un mērcēm kā sastāvdaļa.
10. MELNAIS PUDIŅŠ

Šis ēdiens sastāv galvenokārt no asinīm, kas notecinātas no cūkām, liellopiem vai aitām. Asinīm jāļauj sarecēt, jāpievieno mieži vai saldie kartupeļi, pēcāk liekot masu vārīties uz uguns. Gatavošanas procesā, ap pudiņu apliek ādu. Pirms ēšanas gan daudzi ir iecienījuši noņemt ādu nost no pudiņa, tomēr ir arī tādi kārumnieki, kuri apēd kraukšķīgo ādu kā garšīgāko maltītes beigās.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]