Krāpšanās ar it kā Latvijā audzētiem dārzeņiem

Krāpšanās Latvijas tirgos, piedāvajot ievestos dārzeņus, ir tik pierasta lieta, ka daudzi pirceji vairs pat neaizrāda tirgotājiem par meliem, vien klusībā nosmīn, un vai nu pērk vai nepērk piedāvāto preci. Protams, ar lielām pūlēm iespējams tirgū atrast arī dārzeņus, kas audzēti Latvijā, taču lielākā daļa nākusi no Polijas, Ukrainas, Spānijas vai kādas citas valsts.
Pārdevēju un pircēju attiecības tirgū ir traģikomiskas. Vienādas formas, pat ar vienādiem bojājumiem vai defektiem tomāti, burkāni, kartupeļi vai zemenes tiek dēvēti kā tikko nākuši no Madonas, Rēzeknes vai Liepājas rajona. Tā arī īsti nesapratu kā lauksaimnieki dažādās Latvijas vietās spēj izaudzēt pilnīgi vienādus burkānus un turklāt sasiet identiskus saišķīšus. Kad prasu - no kurienes? saņemu atbildi ar putām uz lūpām - no Latvijas taču.
Strīdēties negribas, katram savs bizness. Vieni māna, citi izliekas, ka tic. Galu galā pārtikas dienesti produkciju ir pārbaudījuši, atļāvuši tirgot.
Ar tomātiem tas pats - pilnīgi līdzīgas krāsas, lieluma tomātus viens tirgotājs piedāvā kā lietuviešu, cits kā latviešu, cits kā personīgā saimniecībā izaudzētus Pierīgas teritorijā. Paldies, nevajag.
Arī garšīgas un labas zemenes ilgi jāmeklē, visas vienādas ar dažādām izcelsmes norādēm un arī pats jocīgākais - dažādām cenām. Ilgi meklēju, līdz atradu Latvijas apstākļiem atbilstoša izskata zemenes, ne pārāk lielas, ne pārāk saldas, bet ļoti garšīgas par saprātīgu cenu.
Toties dārzeņus iegādājos no vienas tirgotājas ar godīgām acīm. Pajautāju: tie taču nav Latvijas dārzeņi?
Uz ko saņēmu atbildi - bet, protams, Latvijā neatmaksājas audzēt, jo nav iespējams neko nopelnīt. Arī es tirgoju Polijas produktus.
Ja nu ir vēlēšanās patiešām ēst Latvijā audzētus dārzeņus, tad tie jāpērk no LABI PAZĪSTAMIEM draugiem vai radiniekiem, jo tā dēvētās zemnieku saimniecības mēdz apmānīt svešākus pircējus - aicina iepirkties saimniecībā, rāda plašu pagrabu un noliktavu, bet nez kāpēc man tas kartupeļu un burkānu izmērs un fasējums šķiet kaut kur redzēts. Laikam jau tomēr ir lētāk iepirkt Polijā ar fūrēm ... bet tirgot kā Latvijā audzētu.
Taču arī paši pircēji nav bez vainas - Latvijā audzētais ir daudz reižu dārgāks kā ievestais, taču cilvēki ļoti vēlas iegādāties pa lēto. Labs un lēts šai pasaulē nav nekas.