Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:283, Did:0, useCase: 3


Torte NAPOLEONS. Klasiskā recepte

Redakcija
Redakcija

Šai tortei ir ļoti romantiska vēsture un arīdzan leģenda, kas to pavada. Reiz Žozefīne pamanījusi, ka Napoleons kaut ko čukst ausī svešai dāmai un, protams, viņai tas nav paticis. Imperators reaģējis acumirklī, samelojot, ka stāstījis dāmai tortes recepti, kura sastāvdaļas izdomājis pats. Žozefīne nolēmusi pārbaudīt recepti un, visiem par lielu pārsteigumu, tai skaitā pašam Napoleonam, torte izdevusies brīnumgarda.

Nepieciešams:

250 g margarīna,
3 glāzes miltu,
1 glāze krējuma,
2 olas,
1,5 glāzes cukura,
0,5 litri piena,
300 g sviesta.

Pagatavošana:

Kūkai "Napoleons" jāgatavo 2 veidu mīklas:

1.mīkla:

250 g margarīna izkausē un samaisa ar vienu glāzi miltu.

2.mīkla:

Vienu glāzi krējuma sakuļ kopā ar divām olām, pievieno 1,5 glāzes miltu un samīca mīklu. Pusglāze miltu paliek apbārstīšanai.

1. Mīklu nr.2 sarullē un sadala 6 vienādās daļās

2. Katru daļu plāni izrullē un pārklāj ar mīklas nr.1 kārtu.

3. Visas 6 pārklātās ripas saliek vienu virs otras un satin ruletes formā. Ieliek plastikāta maisiņā un ievieto ledusskapī uz 12 stundām.

4. Pēc tam ruleti sagriež 18 - 20 vienādās daļās tā, lai katra daļa būtu apmēram 1,5 cm plata. Katru daļu ļoti plāni izrullē. Lai malas būtu glītākas, varat tās apgriezt, izmantojot šķīvi.

5. Visas izrullētās ripas pēc kārtas pa vienai cep uz sausas (neietaukotas) plāts līdz 240 grādiem sakarsētā cepeškrasnī 1,5 - 2 minūtes no vienas puses, tad ripu apgriež un cep tikpat ilgi no otras puses.

Gatavojam krēmu (pildījumu):

0,5 litrus piena uzkarsē, tam pievieno 1,5 glāzes cukura, kas samaisīts ar 2-3 ēdamkarotēm miltu un karsē, līdz piens sāk sabiezēt. Tad masai ļauj atdzist. atdzisušu masu saputo kopā ar 300 g sviesta.

Tortes salikšana:

Tortes ripas kārto vienu virs otras, katru pārsmērējot ar krēmu. Apgraizītās ripu malas sadrupina un izmanto tortes sānu un virsmas dekorēšanai.

Labu apetīti un jaukus svētkus!