Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:215, Did:0, useCase: 3


Vitamīni 3 garšīgos rudens kokteiļos

Tuvojoties aizvien aukstākam laikam, jautājums, kā sevi pasargāt no dažādiem vīrusiem, kļūst arvien aktuālāks. Tradicionālais ķiploks un visi iespējamie tā uzņemšanas viedi, protams, ir viens no imunitātes stiprināšanas variantiem, bet iespējams - ne pats tīkamākais.

Rudens mūsu ģeogrāfiskajos platuma grādos nāk ne tikai ar gleznieciski krāšņām ainavām, bet arī dabas veltēm, ko varam izmantot gan uzturā, gan vienlaikus – imunitātes stiprināšanā un organisma sagatavošanā rudens un ziemas sezonai.

“A Aptiekas ” farmaceite Iveta Lapiņa - Beroza, sadarbībā ar izklaides un atpūtas vietu tīklu “Klondaika”, piedāvā trīs lieliskas un veselīgas rudens kokteiļu receptes, apliecinot, ka veselīgs un vitamīniem bagāts uzturs var būt gan gards, gan organismu stiprinošs, gan vizuāli pievilcīgs!

1. Smothie Sport

Sablenderē:
2 – 3 ēd. kar. Biešu sulas vai 1 glāze biešu lapas bez kātiem;
1 ābolu saldu;
½ banāna;
½ gl. Ūdens pēc vajadzības.

Vērtība:
Atjaunos organismā minerālvielas un vitamīnus, kurus patērējāt intensīvi strādājot sporta nodarbībās. Kā arī regulāri lietojot biešu sulu kopā ar regulāriem treniņiem pieaugs muskuļu masa un to veiktais darbs.

2. Super Smothie

Sablenderē:
3 hurmas bez mizas un sēklām,
3 glāzes spinātu,
1 nogatavināts banāns.

Vērtība:
Hurma satur daudz beta karotīnu, kas darbojas kā antioksidants, un plašu minerālvielu spektru kā kālijs, magnijs, jods. Kalcija saturs ir pat lielāks kā pienā. Visas šīs minerālvielas ir svarīgas slimniekiem kuri lieto urīnu dzenošos medikamentus. Kā arī satur cukurus, kuri ir vieglāk izmantojami muskuļaudiem, īpaši sirds muskulim. Bet nav daudz kaloriju.
Tā pat arī spinātiem ir ļoti zema kaloritāte, bet ļoti liela uzturvērtība. Un plašs minerālvielu saturs. B grupas vitamīni stiprinās nervu sistēmu, un palīdzēs minerālvielu uzsūkšanai un to transportam no gremošanas trakta uz asinsriti. Banāns kalpos kā papildus kālija un magnija avots.

3. Irbeņu morss

Nepieciešams:
150 gr irbeņu ogas (svaigas ievāc pēc pirmajām salnām, vai saldētas saldētavā),
100 – 120 gr. medu vai cukuru,
1l ūdens.

Pagatavošana:

Tīras ogas izspaida caur sietiņu un biezumus aplej ar karstu ūdeni un izspaida vēlreiz, tad iegūto sulu uzvāra un pievieno cukuru pēc garšas. Ja izvēlaties saldināt ar medu, tas jāpievieno jau padzisušam dzērienam, lai tas nezaudētu bioloģiski aktīvās vielas.

Vērtība:
Šis dzēriens ir ļoti noderīgs pie saaukstēšanās profilakses un pašā tās sākumā, jo satur daudz c vitamīna un citas bioloģiski aktīvas vielas, kas stiprina imunitāti.
Ja irbenes šķiet par rūgtām, tās var aizvietot ar dzērvenēm.

Ieskaties! Noderīgi!

Apgādā Zvaigzne ABC iznākušās grāmatas “Zaļā dzīve” autore Viktorija Butenko mudina izmēģināt burkānu un biešu lakstus, dažādus salātus, kviešu zelmeni, spinātus, baziliku, nātri, balandu, alveju, piparmētras un vēl daudz citu augu. Grāmatā “Zaļo kokteiļu revolūcija” viņa stāsta par savu pētniecisko un eksperimentālo darbu un sniedz ieteikumus ēdienkartes papildināšanai, kā arī piedāvā 200 gardu un veselīgu zaļo kokteiļu recepšu. Kokteiļi ir gardi un bezgala dažādi, tāpēc garšas kārpiņas noteikti būs apmierinātas, taču pats svarīgākais – šie kokteiļi satur visu, kas vajadzīgs normālai organisma darbībai un atveseļošanai, – enzīmus, minerālvielas, aminoskābes, antioksidantus un citas vielas. Lasiet, iedvesmojieties un steidziet izmantot pašlaik pieejamos dāvātos augļus, ogas un zaļumus – pievienojieties zaļo kokteiļu revolucionāriem!

Viktorija Butenko ir svaigēšanas šefpavāre, pasniedzēja, izgudrotāja, pētniece un māksliniece, kas vada seminārus par veselīgu dzīvesveidu. Viņas iedvesmoti, miljoniem cilvēku visā pasaulē uzlabojuši savu veselību un dzīves kvalitāti, dzerot zaļos kokteiļus un lietojot uzturā svaigēšanas produktus.