Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:284, Did:0, useCase: 3


Noskaidrots Latvijas lielākais ķirbis – laurus plūc ģimene no Skrundas

Redakcija
Redakcija

20. oktobrī Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā “Maxima Latvija” noskaidroja “Latvijas lielākā ķirbja čempionāta” laureātus – vērienīgāko dižogu šogad izaudzējusi Irina Badovska, ķirbim sasniedzot 294 kg svaru, otro un trešo vietu ieņēma Gatis Badovskis attiecīgi ar 263,5 kg un 183 kg smagām ogām.

Kopumā šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionātam” tika pieteikti 19 ķirbji no sešiem Latvijas novadiem – Dobeles, Skrundas, Kuldīgas, Ādažu, Olaines un Dienvidkurzemes novada. Uz čempionāta finālu Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tika atvesti desmit finālisti. Ķirbju mērīšanas un svēršanas procesā talkā nāca Latvijas vadošie spēkavīri Dainis Zāģers un Māris Krievelis, kā rezultātā sarindoti tika TOP 10 smagākie ķirbji. Goda pjedestālu šogad aizņēma ķirbju audzētāju ģimene – līdzās uzvarētājai uz pjedestāla tika celti arī otrās un trešās vietas ieguvēja Gata Badovska izaudzētie ķirbji, kuri svēra attiecīgi 263,5 kg un 183 kg.

““Maxima Latvija” šogad svin 20 gadu jubileju, savukārt šī mūsu tradīcija godināt vietēju ražu un viņu saimniekus “Latvijas lielākā ķirbju čempionātā” ilgst jau 16 gadus. Mums ir prieks redzēt, ka kopā esam tik vērienīgi auguši – katru gadu “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” attīstās, kļūstot plašāks un daudzveidīgāks. Mēs no sirds lepojamies ar ikvienu Latvijas saimnieku, kurš spēj ar rūpību un mīlestību izaudzēt tik iespaidīgas dižogas. Varam būt patiesi gandarīti, ka ķirbju audzēšana kļuvusi par vienojošu un aizraujošu tradīciju daudzās Latvijas ģimenēs. Ķirbju audzētāju aizrautību un rūpes novērtēs arī Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza iemītnieki, kuri varenās dižogas baudīs pusdienu un vakariņu maltītēs,” stāsta “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Šogad “Latvijas lielākā ķirbja čempionāta” ietvaros pirmo reizi kopā ar saimniecību “Ezerkauliņi” tika noskaidroti arī Latvijas gados jaunāko ķirbju audzētāju – Mazpulcēnu –
audzētie brangākie ķirbji divās kategorijās: “Smagākais ķirbis” un “Skaistākais ķirbis”. Finālā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā piedalījās pieci finālisti katrā no kategorijām.

Mazpulcēnu konkurencē kategorijā “Smagākais ķirbis”, rūpīgi sverot un mērot finālistu ķirbjus, par uzvarētāju tika atzīta Elīna Kalniņa ar 64 kg smagu ķirbi. Otrajā vietā ierindojās Dārta Popluga, kuras audzētais ķirbis sasniedza 58 kg svaru. Par trešo smagāko ķirbi tika atzīts Renāra Petzāla audzētais ķirbis, kurš svēra 52 kg.

Savukārt kategorijā “Skaistākais ķirbis” uzvarētāju noteica žūrijas balsojums. Uzvarētāja gods tika Kasparam Punduram, kurš saņēma 196 žūrijas balsis. Otro vietu ieņēma Dārta Apsīte ar 132 punktiem, bet trešo vietu ar 119 punktiem Polina Klovane. Mazpulcēnu audzētos skaistākos ķirbjus jau no piektdienas varēs iegādāties arī “Maxima” veikalos visā Latvijā.