Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:204, Did:0, useCase: 3


Dienvidu saules brīnums - Muscovado

Redakcija
Redakcija

Vienlaikus salds un rūgts, stipri aromātisks, neparastu garšu un, pats galvenais, unikāls, tīrs un dabisks produkts, kas sevī nes dienvidu saules, okeāna un siltuma dvesmu - tas ir Muscovado!

Dažiem šī dabiskā garšviela jau ir zināma, tomēr daudziem tā šķiet jauna un neierasta. Noskaidrosim, kas ir šis aromātiskais cukurs, kāpēc to sauc par garšvielu, un kā ar tā palīdzību viegli uzburt kulinārijas šedevrus savā virtuvē!

Muscovado nosaukums radies no spāņu vārda "mascabado", kas nozīmē - neattīrīts cukurs, jēlcukurs. Muscovado sāka ražot Indijas okeāna salā Maurīcijā 17. gadsimtā. Pasaulē šis cukura veids ir pazīstams arī kā "mitrais cukurs" vai "Barbadosas cukurs". Tumšo krāsu, mitrumu un izteikto aromātu Muscovado cukurs gūst no cukurniedru sulas jeb melases. Dansukker Muscovado tiek ražots Maurīcijā, un tas saglabā sevī šīs zemes valdzinājumu.

Muscovado cukurā saglabāto minerālvielu un mikroelementu dēļ tā garša atšķiras no parastā cukura. Muscovado ir vismazāk attīrītais no visiem cukuru veidiem - dabīgs, nerafinēts saldums. To panāk, pārstrādes procesu ir samazinot līdz minimumam, lai cukurs nezaudētu sev piemītošās dabiskās garšas un smaržas īpatnības.

Šis izteiksmīgais cukurs ir izmantojams kā garšviela konditorejas izstrādājumu, dažādu šokolādes desertu un dzērienu, kā arī pikanto mērču un marināžu gatavošanai. Tā spilgtās garšas nianses papildinās kopējo ēdiena garšas buķeti, bet krāsa piešķirs zeltainu toni ikvienam ēdienam.

Savas īpašās struktūras dēļ Muscovado jāuzglabā cieši noslēgtā traukā, lai tas pēc iespējas mazāk saskartos ar gaisu un nesacietētu. Ja nu tomēr tas ir sacietējis, cukuram jāpievieno abola vai apelsīna miziņa un jāieliek cukurs ledusskapī.

Dansukker piedāvā divus Muscovado cukura veidus. Tumšais Muscovado ir vismazāk attīrītais no visiem cukuriem, tajā ir daudz tumšās cukurniedru sulas. Tumšais Muscovado ir mitrs, graudains cukurs ar izteiktu lakricas un melases aromātu. Īpaši piemērots gaļas ēdieniem, marinādēm, čatnijiem, šokolādes desertiem, kokteiļiem, kafijas dzērieniem un saldējumam.

Gaišais Muscovado ir mitrs, graudains cukurs ar izteiktu karameļu un melases garšu. Tā sastāvā melases ir mazliet mazāk, tāpēc tas ir gaišāks un maigāks. Labi noder dārzeņu ēdieniem - sautājumiem, salātiem - un zivju ēdieniem, marinādēm un mērcēm, kā arī cepumiem, smalkmaizītēm un desertiem.

Izmēģini Muscovado savos ierastajos mājas ēdienos! Tie pārmainīsies, kļūs neparastāki, it kā no jauna radīti. Noteikti ielūkojies dansukker.lv recepšu katalogā: tur atradīsi daudzas ierosmes, kā pagatavot gan sāļus, gan saldus gardumus!

Līdz 16. decembrim izmanto arī iespēju ar Muscovado palīdzību laimēt ceļojumu uz Karību jūru! Uzzini visu par Dansukker lielo loteriju šeit!