Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 3


LIDO Atpūtas centrs maina nosaukumu uz “Skanīgākā tautas dancotava”

Redakcija
Redakcija

Lai cildinātu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, nosaukumu mainījis LIDO Atpūtas centrs Krasta ielā, kas turpmāko mēnesi tiks dēvēts par “Skanīgāko tautas dancotavu”. Līdz ar nosaukuma maiņu atpūtas centrs nodots jaunu saimnieku – tautas deju dejotāju, rokās. Ikviens svētku dalībnieks aicināts izmantot centru kā tikšanās un pulcēšanās vietu, savukārt deju entuziastiem tiks organizētas bezmaksas tautas deju nodarbības un iespēja uzstāties LIDO tautas deju lielkoncertā, atklājot Dziesmu un Deju svētku nedēļu.

“LIDO lepojas, ka Dziesmu un Deju svētkos varēs gādāt par brīvprātīgajiem no visas sirds – tas nozīmē, ka LIDO nodrošinās teju astoņus tūkstošus maltīšu 1500 svētku brīvprātīgajiem. LIDO vienmēr ir godinājis latviskās tradīcijas, tādēļ aicinām ikvienu, kas nav tiešā veidā iesaistīts, piedalīties, mācīties deju soļus un svinēt Dziesmu un Deju svētkus,” izsludinot jauno atpūtas centra nosaukumu, atzīmēja Māris Blumbergs, AS LIDO valdes priekšsēdētājs.

Līdz pat svētku noslēgumam “Skanīgākā tautas dancotava” (LIDO Atpūtas centrs Krasta ielā) būs vieta, kur tikties visiem svētku dalībniekiem un kur ikvienam būs iespēja kļūt par tautas deju dejotāju un svētku dalībnieku. Arī LIDO Origo, Damme un Apelsīns notiks regulāras latviešu tautas deju nodarbības deju kolektīvu vadītājas, horeogrāfes Indras Filipsones vadībā. Visiem jaunajiem dejotājiem būs iespēja kļūt par daļu no LIDO tautas deju lielkoncerta, ar ko 29. jūnijā tiks ieskandināta Dziesmu un Deju svētku nedēļa.

“Esmu priecīgs par iespēju ienest tautas deju ikvienās mājās, kur, iespējams, Dziesmu un Deju svētki līdz šim bijuši tikai kā koncerti TV ekrānos. Kā svētku virsvadītājs un viens no jaunajiem LIDO saimniekiem “Skanīgākajā tautas dancotavā” gādāšu par iespēju katram interesentam LIDO restorānos apgūt deju soļus, lai kopā izveidotu lielkoncertu, kurš pieejams ikvienam,” aicināja Dziesmu un Deju svētku un gaidāmā LIDO Tautas deju lielkoncerta virsvadītājs Ilmārs Dreļs.

Pasākumā kopā ar LIDO līdzšinējiem saimniekiem piedalījās arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Iedzīvinot jauno nosaukumu, kā pirmie pasākuma laikā dejā metās tautas deju ansamblis “Dardedze”. Savas tautas deju prasmes demonstrēja arī Māris Blumbergs. Savukārt Ilmāra Dreļa vadībā pirmos tautas deju soļus drosmīgi apguva olimpieši Madara Palameika un Aleksandrs Samoilovs, izpildot vienu no atraktīvākajām latviešu tautas dejām “Cūkas driķos” un parādot, ka tautas mantojumu var apgūt ikviens.
Tautas deju nodarbību grafiks būs pieejams interneta vietnē LIDO.lv.