Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 3


Izsludināts radošo projektu konkurss “Mantojums”

Redakcija
Redakcija

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina radošo projektu konkursu Latvijas mākslas un dizaina skolu audzēkņiem. Konkursa mērķis ir aicināt audzēkņus apzināt latviešu tautas kultūras mantojumu un veicināt daudzveidīgu amatniecības prasmju apguvi. Šajā reizē konkursa tēma – tradicionālās rotaļlietas un spēles.

Konkursa dalībnieku uzdevums ir izzināt informāciju par pašdarinātam vai amatnieku izgatavotām tradicionālām rotaļlietām un spēlēm ar kādām spēlējušies bērni Latvijā, izpētot gan ģimenes mantojumu, gan etnogrāfisko mantojumu, kas pieejams muzeju krājumos un tautas lietišķo mākslas studiju un amata meistaru darbos. Pēc izpētes veikšanas dalībniekiem jāizgatavo rotaļlieta vai spēle, izmantojot tradicionālās prasmes – kokapstrādi, pīšanu, adīšanu, aušanu, veidošanu no māla un citas. Sagatavotais apraksts par izpētes gaitā uzzināto un izpētes jaunrades procesu ar norādi „Konkurss – Mantojums” jāiesniedz elektroniski parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, sūtot uz LNKC e-pastu lnkc@lnkc.gov.lv līdz 2024. gada 12. janvārim.

Piedalīties aicināti profesionālās ievirzes mākslas izglītības programmas vai profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmas audzēkņi gan individuāli, gan grupā. Konkursam var pieteikt vairākus projektus.

Konkursa nolikums skatāms ŠEIT.

LNKC Mākslas eksperte Ilze Kupča uzsver: “Iniciatīvas mērķis ir aicinājums pētīt un izzināt to, kas piemirsts un neizzināts, “izceļot gaismā” mantojumu un pieredzes stāstus, prasmes izgatavot kaut ko paša rokām. Šajā iniciatīvā kā nozīmīgu redzam saiknes stiprināšanu starp bērnu un pieaugušo –ģimenes locekļiem, meistariem, skolotājiem, muzeja darbiniekiem.”