Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Spāru svētki Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā

Redakcija
Redakcija

Spāru svētki Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā
Tiek pacelts ozollapu vainags. Foto: Ginta Augule, kulturasvestis.lv

Jau kopš seniem laikiem spāres uzsliešana ir svarīgs aspekts ēkas celtniecībā. Tā arī 2014. gada 29. oktobrī par godu Latvijas Nacionālajam Mākslas muzejam tika svinēti Spāru svētki.

Šajā vēsturiskajā mirklī piedalījās Rīgas domes deputāti, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja darbinieki, Kultūras ministrijas vadība, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs un mākslinieki, kā arī arhitekti un būvniecības nozares eksperti. Pasākuma noskaņās uzrunas teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, LR Kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un SIA „RE&RE” valdes loceklis Didzis Putniņš.

Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 10a celta laikā no 1903. gada līdz 1905. gadam Rīgas pilsētas mākslas muzeja un Rīgas Mākslas veicināšanas biedrības vajadzībām. Tās projekta autors un pirmais muzeja direktors bija vācbaltiešu arhitekts un mākslas vēsturnieks Vilhelms Neimanis (1849–1919). Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis bez kapitālā remonta bija kalpojis jau 107 gadus. Nu jau gandrīz divus gadus LNMM teritorijā veic būvdarbus, ko plānots pabeigt 2015. gada decembra sākumā, taču muzeja durvis apmeklētājiem vērsies 2016. gada pavasarī. Muzeja viesus gaida ne viens vien krāšņs un estētiski baudāms pārsteigums.

Lai jumta spāres rotātais ozollapu vainags ir izturības simbols Latvijas Nacionālajam Mākslas muzejam, iezīmējot to kā Latvijas kultūras mūžvērtību!