Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 3


Aicina uz Martas Viktorijas Agrumas izstādi “Tas tomēr ir labi, ka es tevi redzu” Ojāra Vācieša muzejā

Redakcija
Redakcija

5. jūlijā plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā Ojāra Vācieša ielā 19, Rīgā, tiks atklāta Martas Viktorijas Agrumas izstāde “Tas tomēr ir labi, ka es tevi redzu”. Izstādes tapšanā autore sadarbojusies ar kustību mākslinieci Alisi Putniņu un dziesmu autori, mūziķi Aneti Kozlovsku. Izstādes atklāšanā viesi varēs piedzīvot performanci un pirmatskaņojumu.

Izstāde notiek zīnu festivāla “Sābrs” ietvaros, kas 6. un 7. jūlijā norisināsies Āgenskalna tirgū. Festivāla tēma šogad ir “Stock” jeb “Krājums”. Festivāla centrā ir zīni – nelielā apjomā izlaisti mākslinieciskiem izdevumi –, un festivāls tiecas stiprināt mākslinieku un mazo izdevēju sadarbību, kā arī iepazīstināt plašāku sabiedrību ar šo mākslas formu.
Ojārs Vācietis ir veidojis dažādu priekšmetu kolekcijas. To vidū ir divi bruģakmeņu krāvumi, ko dzejnieks reiz uzdāvinājis savai dzīvesbiedrei Ludmilai Azarovai. Atsaucoties uz šo neparastu žestu, Marta Viktorija Agruma skatītājiem dāvā savu saulrietu kolekciju.

“Izstāde aicina palūkoties uz krājuma vai kolekcijas veidošanas motīviem – nopietniem vai spēles un joka formā, kā arī – krājuma dabu, atvērtu vai noslēgtu, redzamu vai apslēptu, pabeigtu vai turpinājumā esošu. Ojāra Vācieša dzejas krājumā “Elpa” atrodams dzejolis, kas sākas ar vārdiem: “Ūdenszāle, / Tas tomēr labi, ka es tevi redzu, / Kaut arī starp mums / Ir biezs ledus”. Vērtīgs var būt redzamais, dzirdamais, citādi uztveramais, un vērtība var būt pati redzamība un redzēšana – kā krājuma, tā arī savstarpējo attiecību un jaunrades kontekstā,” saka māksliniece.

Marta Viktorija Agruma (dz.1994), māksliniece, dzīvo un strādā Rīgā. Martas Viktorijas darbu pamatā ir interese par abstrakcijas procesu, ko viņa pēta glezniecības, objektu un video formā, strādājot ar dažādām materialitātēm, tekstūrām un dabas tēlus lietojot kā instrumentus. Šie vizuālie pētījumi ir rezultējušies darbu sērijās “Mākonis pasaules malā” (2020), personālizstādē “Veldzēties rizomā” (2021, galerija DOM, Rīga) un maģistra darbā “Neziņas mākonis 101–112” (2023). Marta Viktorija Agruma ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozari (2021) un starpdisciplināro maģistra programmu POST (2023).

Izstāde muzejā aplūkojama no 5. jūlija līdz 17. augustam.